Переглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть
тут.
У 2019 році середня заробітна плата в Польщі становила 4 785 злотих брутто на місяць, за даними GUS. Це означає, що денний дохід середньостатистичного польського робітника - 159,5 злотих брутто (у перерахунку на 30 днів).
У Польщі відкрили судову справу проти організованої злочинної групи із 9-ти осіб, які протиправно займались переправою іноземців, зокрема й українців, через польський кордон.
Рада Міністрів Польщі пропонує збільшити мінімальну зарплату в країні у 2021 році до 2800 злотих брутто. Таким чином, польський уряд хоче підняти мінімальні виплати на 200 злотих (або на 7,7%).
Згідно зі статистикою Польської прикордонної служби, з 15 березня по 15 травня з Польщі до України повернулось понад 235 тисяч наших співвітчизників. Звісно ж, не всі з них були трудовими мігрантами - дехто подорожував, дехто проїжджав транзитом.
Усім іноземцям, які працюватимуть на сільських господарствах та фермах, дозволили проходити 14-денний карантин безпосередньо в полі. На такі послаблення уряд пішов у зв’язку зі стрімким наближенням сезону польових робіт.
Найбільш песимістично теперішню ситуацію оцінюють жінки та молоді особи у віці 18-29 років. Найбільше побоювань висловлюють мешканці центральної Польщі, а також працівники зі сфери готельно-ресторанного бізнесу, торгівлі, фінансів та страхування.
Внаслідок кризи Польща може стати значно слабшим гравцем у боротьбі за українських трудових мігрантів серед розвинутих європейських країн. Соціологічні дослідження показали, що суворі карантинні обмеження негативно впливають на життя українців в Польщі.
Міністри дослухались до численних звернень підприємців та компаній і автоматично продовжили термін дії дозвільних документів на проживання та працевлаштування в Польщі для іноземців.
Польські рекрутингові компанії самостійно облаштовують так звані карантинні центри, аби українські працівники, які в’їжджають на територію Польщі, мали де перечекати обов’язковий 14-денний карантин.
Польська профспілка фермерів та сільськогосподарських організацій просить уряд вирішити загрозливу ситуацію, яка нависла над польськими аграріями. Йдеться про неможливість прийому на роботу нових працівників з України в умовах закритих кордонів.