Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

16 Січня 2018
Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

В статті «Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі?» ми описали усі переваги цієї послуги та умови, які потрібно виконати для повернення податку. Якщо ви уже здійснили Tax Free (Такс Фрі) закупи в Польщі, оформили ваучер, проштампували його на митному переході і хочете знати, як повернути гроші, то в цій статті ви знайдете усю необхідну інформацію на цю тему.

Tax Free (Такс Фрі) Польща

На шопінгу в Польщі, при вході в магазин або ж на прилавку, ви можете побачити таблички з зазначенням способу повернення податку Tax Free (Такс Фрі), який пропонує даний магазин або ж ви можете уточнити цей момент у продавця. Ось як виглядають ці таблички:

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як? шопінг, закупи в Польщі, покупки в ПольщіСпособи повернення податку Tax Free: що, де і як? шопінг, закупи в Польщі, покупки в ПольщіСпособи повернення податку Tax Free: що, де і як? шопінг, закупи в Польщі, покупки в Польщі

 

Термін повернення Tax Free (Такс Фрі) Польща

Перш за все, покупці, які купили товари в Польщі на суму 200 злотих одним чеком, мають на повернення коштів по Tax Free (Такс Фрі) 10 місяців з моменту здійснення покупок в Польщі та ЄС. Але потрібно розуміти, що хоча цей термін визначено законодавством Польщі, деякі магазини чи оператори можуть встановлювати коротші терміни. Не забувайте про це та уточнюйте в продавця подібну інформацію. Окрім цього, вам необхідно дізнатись, із яким оператором повернення податку співпрацює магазин, якщо він сам не повертає Tax Free . Отже, існує 2 види повернення Tax Free:

Повернення 100% податку VAT (ПДВ) закупи в Польщі Tax Free

Сама назва дає нам змогу зрозуміти, що ви отримаєте повну суму податку VAT (ПДВ) на вартість здійснених покупок. Точну суму закупів вказано у вашому ваучері. Для повернення податку Tax Free (Такс Фрі) за закупи в Польщі в більшості випадків вам буде потрібно після вивезення товару за межі Євросоюзу та оформлення документу на кордоні Польщі, знову повернутися в магазин, де ви купили товар, вказаний у чеку. Проте, деякі мережеві магазини надають клієнтові вибір місця повернення коштів. Це означає, що ви можете звернутися в будь-який магазин даної мережі в обраному вами місці і отримати гроші. Для отримання податку VAT (ПДВ)  ви повинні показати продавцю свій закордонний паспорт, а також ваучер із печаткою митниці і тоді, якщо все оформлено правильно, вам видадуть вказану суму готівкою (в zł).

На фото в кінці розділу ви побачите зразки бланків Tax Free (Такс Фрі), які можуть бути виписані в польських магазинах. Це не єдині можливі зразки, оскільки деякі магазини друкують свої (індивідуальні) бланки Tax Free. Тим не менш, основні дані всюди однакові і на них потрібно звертати увагу при оформлені послуги. Зауважте також, що сума податку  VAT (ПДВ) при закупах в Польщі відповідає сумі, яку вказано в чеках, в тому випадку, коли повернення Tax Free (Такс Фрі) відбувається в самому магазині.

Повернення 100% податку VAT (ПДВ) закупи в Польщі Tax Free

 

Повернення 100% податку VAT (ПДВ) закупи в Польщі Tax Free

 

 Tax Free Такс фрі Польща

tax free ( такс фрі) Польща

Повернення Tax Free (Такс Фрі) Польща по дорученню

Деякі магазини пропонують додаткову послугу – ви можете доручити отримання коштів податку VAT (ПДВ) за покупки в Польщі по вашому ваучеру Tax Free іншій особі. Щоб здійснити це, в даному магазині вам необхідно буде отримати заяву-доручення , яку після правильного заповнення людина має пред’явити разом із паспортом, ваучером та копією паспорта поручителя (особи, на котру виписаний сам ваучер). Потрібно заповнити наступні дані.

Шапка доручення:

 • прізвище та ім’я особи, на яку виписаний документ Tax Free (Такс Фрі) ;
 • адреса її (його) місця проживання;
 • номер закордонного паспорту;

Всі ці дані повинні бути заповненні латиницею та співпадати з даними, які внесено до документу Tax Free. В тексті самого доручення вписуємо латиницею такі самі дані особи, яка буде отримувати кошти за покупки – прізвище та ім’я, адресу проживання та номер закордонного паспорта, а також номер Tax Free (Такс фрі).

Доручення повинна підписати особа, на котру було виписано документ Tax Free, а підпис повинен відповідати підпису на ваучері Tax Free та підпису у паспорті поручителя.

В магазині чи у відділенні Global Blue потрібно надати сам бланк, заповнене доручення та копію паспорта доручителя.

Нижче ви маєте можливість скачати бланк доручення Такс Фрі в форматі pdf та doc при оформленні документів на повернення податку Tax Free у відділенні Global Blue

          повернення Tax Free Такс Фрі закупи Польша     Повернення Tax Free (Такс Фрі) Польща по дорученню, бланки доручення

 та бланк доручення в форматі pdf та doc при оформленні документів на повернення податку Tax Free у магазині

         бланк доручення в форматі pdf та doc при оформленні документів на повернення податку Tax Free у магазині     бланк доручення в форматі pdf та doc при оформленні документів на повернення податку Tax Free у магазині

Відшкодування податку VAT (ПДВ) за допомогою оператора Global Blue

 Способи повернення податку Tax Free: що, де і як? шопінг, закупи в Польщі, покупки в Польщі Відшкодування податку VAT (ПДВ) за допомогою оператора Global Blue

 Цей спосіб підходить особам, котрі здійснили одноразовий виїзд на шопінг в Польщу або ж просто рідко перетинають кордон і не планують найближчим часом туди повертатись. В такому випадку податок Такс-Фрі можна повернути також в країні проживання за допомогою банку або ж оператора Tax-Free. Інформацію про пункти повернення податку Tax-Free потрібно запитувати в продавця, а також можна прочитати в буклетах, які ви знайдете на прилавку магазину. Цей вид послуги Tax-Free передбачає повернення не повної суми податку, а лише її частини, бо оператор забирає певний процент від суми собі, як оплату за послугу. Процес отримання грошей такий, як і в попередній ситуації, тобто ви повинні принести закордонний паспорт та проштампований на кордоні з Польщею ваучер. Але в цій ситуації повернення відбувається не в магазині, де була здійснена покупка, а у відділені оператора Tax Free або у банку, що здійснює виплати по дукументах даного оператора Tax Free . Кошти повертаються готівкою, але в валюті країни, в якій ви їх отримуєте відповідно до курсу, який визначений в день вашого звернення.

Найпопулярніший оператор, з яким співпрацюють польські магазини, це оператор Global Blue.  На фото вказано, що сума до повернення є меншою від загальної суми податку, тому що компанія залишає собі комісійну винагороду за послуги. Компанія надає свої послуги в 50 країнах і також має свої офіси в Україні, Росії та Білорусі. Представником даної фірми в Україні є «Укрексімбанк» та «Правекс-банк», в Росії – «МДМ Банк» та «Банк Интеза» , а в Білорусі – «Технобанк».

Як порахувати суму повернення Tax-Free - таблиця

В таблиці ви знайдете розміри відшкодування Tax Free, що залежать від суми здійсненої покупки в Польщі. Використовуючи дані цієї таблиці, можна розумно спланувати покупки, а в деяких випадках і отримати додаткові кошти завдяки більшому поверненню Tax Free.

Tax Free Такс Фри таблиця

Тут ви маєте можливість скачати таблицю сум повернення Tax-Free Global Blue, в форматі pdf та doc

   Tax Free Такс Фри таблиця сум повернення з Польщі     Tax Free Такс Фри таблиця сум повернення Global Blue для ставки 23%

Повернення Tax-Free відділення Global Blue Польща

Компанія  Global Blue, для зручності клієнтів,  відкрила свої відділення майже біля усіх митних переходів та у великих містах Польщі. Ось список та адреси цих відділень: 

Перемишль (Przemysl)

 • Відділення  Global Blue Polska Sp. z o.o.
 • Адреса Galeria Sanowa, 1 Brudzewskiego St, Przemysl
 • Робочий час Пн-Нд: 10:00-21:00

        відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Гребенне (Hrebenne)

 • Відділення ADJ Dariusz Jasiak Poland
 • Адреса Польсько-український кордон, на межі виїзду з України до Польщі, 22-681
 • Робочий час Цілодобово

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Зосін (Zosin)

 • Відділення PZM Lublin Sp. z o.o. Poland
 • Адреса Польсько-український кордон, на межі виїзду з України до Польщі, 22-526
 • Робочий час Цілодобово

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Люблін (Lublin)

 • Відділення Olga Kulakowska Poland
 • Адреса 59 Jana Pawla II St., офіс розташований в магазині Selgros, 20-535
 • Робочий час Пн-Сб: 08:00-20:00, Нд: 08:00-18:00

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Краків (Krakow)

 • Відділення Currency Express Sp. z o.o. Poland
 • Адреса Currency Express Krakow,міжнародний аеропорт Баліце, зона прильотів та вильотів
 • Робочий час Пн-Нд: 1:30-20:30 (зона вильотів); 8:30-23:30 (зона прильотів) 

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Варшава (Warsaw)

 • Відділення Currency Express Sp. z o.o. Poland
 • Адреса Currency Express Warsaw, Міжнародний аеропорт імені Фридерика Шопена, Термінал А, зона прильотів та вильотів (всередині Шенгенської зони та поза нею), 00-906
 • Робочий час Пн-Нд: 06:00-22:00 (Шенгенська зона вильотів та зона прильотів); Пн-Нд: 08:00-18:00 (зона вильотів поза Шенгеном)
 • Адреса Currency Express Warsaw, Міжнародний аеропорт імені Фридерика Шопена, Термінал 2, зона після паспортного контролю (Шенгенська та неШенгенська зони), 00-906
 • Робочий час Пн-Нд: 05:15-22:00
 • Адреса Currency Express Modlin, Аеропорт Варшава/Модлін, перед паспортним контролем, 05-102 Modlin, Nowy Dwor Mazowiecki
 • Робочий час Пн-Нд: 08:30-21:30

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Познань (Poznan)

 • Відділення Currency Express Sp. z o.o. Poland
 • Адреса Currency Express Poznan, аеропорт Lawica, зона прильотів, 60-189
 • Робочий час Пн-Нд: 08:30-17:30

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Гданський аеропорт Ребіехово (Gdansk airport)

 • Відділення Money Exchange Poland Sp. z o.o. Poland
 • Адреса Money Exchange Gdansk, міжнародний аеропорт Rebiechowo, Термінал 2 перед паспортним контролем, 80-298
 • Робочий час Пн-Нд: 05:00-21:00
 • Адреса Money Exchange Gdansk, міжнародний аеропорт Rebiechowo, Термінал 2 після паспортного контролю, 80-298
 • Робочий час Пн-Нд: 05:00-21:00

відділення Global Blue повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Тересполь (Terespol)

 • Відділення PZM Lublin Sp. z o.o. Poland
 • Адреса Польсько-білоруський кордон, на межі виїзду з Польщі до Білорусі, 21-550
 • Робочий час Цілодобово

відділення Global Blue Тересполь повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Кузніца Бялостоцька (Kuznica Bialostocka)

 • Відділення Magdalena Kowalczuk Poland
 • Адреса Sokolska St. 5, 16-123
 • Робочий час Пн-Пт: 08:00-16:00, Сб-Нд: зачинено

відділення Global Blue Кузніца Бялостоцька повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Білосток (Bialystok)

 • Відділення Olga Kulakowska Poland
 • Адреса 86 Produkcyjna St., розташований в гіпегіпермаркеті Leroy Merlin, 15-860
 • Робочий час Пн-Сб: 08:00-21:00, Нд: 09:00-20:00
 • Відділення Magdalena Kowalczuk Poland
 • Адреса 99 Produkcyjna St., розташований в гіпегіпермаркеті Selgros, 15-860
 • Робочий час Пн-Сб: 08:00-20:00, Нд: 09:00-16:00
 • Відділення Olga Kulakowska Poland
 • Адреса 16 Hetmanska St., розташований в гіпегіпермаркеті Leroy Merlin, 15-727
 • Робочий час Пн-Сб: 08:00-21:00, Нд: 09:00-20:00
 • Відділення Olga Kulakowska Poland
 • Адреса 92 Jana Pawla II St., (розташований в Makro Cash and Carry), 15-704
 • Робочий час Пн-Сб: 04:00-16:00, Нд: 09:00-19:00

відділення Global Blue Білосток повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Славатіче (Slawatycze)

 • Відділення Retos Janusz Skibinski Poland
 • Адреса Прикордонна застава (Польща-Білорусь), 21-515
 • Робочий час Пн-Нд: 07:00-19:00

відділення Global Blue Словатіче повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Гданськ (Gdansk)

 • Відділення Currency Express Sp. z o.o. Poland
 • Адреса 72 Dluga St., пункт обміну Dluga, 80-831
 • Робочий час Пн-Нд: 09:30-21:30

відділення Global Blue Гданськ повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Ельблонг (Elblag)

 • Відділення Ka-Bro s.c. Poland
 • Адреса Торговий центр Ogrody, 152 Plk. Dabka St., 82-300
 • Робочий час Пн-Сб: 09:00-21:00, Нд: 10:00-20:00

відділення Global Blue Елблаг повернення податку Tax Free митні переходи Польща

Читайте також:

Електронна реєстрація Такс Фрі (TAX FREE) онлайн

 

Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах