Електронна реєстрація Такс Фрі (TAX FREE) онлайн

01 Серпня 2016
реєстрація такс-фрі онлайн

Як здійснити електронну реєстрацію Такс-фрі (Tax-free)

Багато українців переконані, що, навіть не зважаючи на ріст курсу валют, робити  закупи в Польщі досі значно вигідніше. Більшість товарів там можна придбати за доволі демократичними та доступними цінами. І навіть якщо різниця у ціні на деякі аналогічні категорії товарів не дуже значна, то за якістю вони суттєво відрізняються. До того ж, так, як Україна поки не входить до Євросоюзу, то її громадяни при купівлі товарів за кордоном, зокрема в Польщі, мають право на повернення суми податку на додану вартість. Це означає, що здійснюючи покупки в Польщі мінімум на 200 злотих, українці завжди мають шанс зекономити і повернути від 5 до 23% витрачених на закупи грошей (детальніше про податкові ставки VAT на товари в Польщі читайте тут (стаття Повернення Tax-free (Такс Фрі) в Бедронках (Biedronka) в Польщі).

Для цього спочатку треба оформити фактуру Такс-фрі (Tax-free) в магазині, де купують товари, а потім завірити її на кордоні з Польщею. Детальніше про те, що таке Такс-фрі, ви можете прочитати у нашому матеріалі Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі? А про умови та способи повернення VAT читайте у нашій статті Способи повернення податку Tax Free: що, де і як? Щоб оформити фактуру Такс-фрі (Tax-free), вам слід переконатись, що обраний для здійснення закупів в Польщі магазин надає таку послугу, а тоді повідомити продавця чи адміністратора про бажання отримати цей документ. Далі залишається проштампувати його на кордоні та обрати зручний для себе спосіб повернення грошей (самостійно чи за посередництвом оператора). 

Електронна реєстрація Такс-фрі

e- tax free

Для реєстрації фактур Такс-фрі (Tax-free) онлайн на польській митниці є спеціально виділений пас. Зазвичай в Польщі роблять масштабні закупи. Саме тому кожен хоче скористатись можливістю зекономити і повернути собі кошти. Черги на такий пас – явище звичне, а час, який люди простоюють на кордоні в очікуванні завірення документу Такс-фрі працівником польської митної служби, вимірюється годинами. Не так давно польська митниця з метою уникнути таких черг  ввела додаткову опцію – попередню онлайн-реєстрацію фактур Такс-фрі. Деякі польські фірми за вашим проханням роблять це при оформленні Такс-фрі ваучерів. В іншому випадку ви можете зареєструвати електронну фактуру Такс-фрі самостійно – заповнивши просту форму в інтернеті, ви позбавите себе і інших бажаючих проштампувати фактури, від непривабливої перспективи простояти кілька годин у черзі. Окрім цього, на кордоні є окрема смуга для тих, хто зареєстрував Такс-фрі заздалегідь. 

Самостійне електронне оформлення рівноцінне тому, що робить митник, недоліків чи підводних каменів у цієї процедури немає, це просто хороший спосіб перетнути кордон без затримок і не втратити можливість повернути ПДВ. Заповнити форму можна прямо на кордоні – для цього тут безкоштовний Wi-Fi. В нашій статті ми роз’яснимо вам нюанси заповнення необхідної форми в інтернеті та розкажемо, як здійснити електронну реєстрацію правильно і швидко.

Електронне Такс-фрі онлайн

Отож, для початку треба перейти за посиланням https://granica.gov.pl на сайт митної служби Польщі.

Далі обираємо розділ під назвою Tax-free.

електронне такс фрі  

У правому верхньому куті обираємо мову, якою бажаєте користуватись при здійсненні електронної реєстрації, на вибір п’ять: українська, російська, польська, німецька та англійська.

На екрані з’являється опція “Додaти документ Tакс-фрі”. Натиснувши на посилання, ви бачите форму для реєстрації Такс-фрі в системі повернення ПДВ для фізичних осіб, які перетинають кордон. 

реєстрація такс фрі онлайн

Реєстрація – це внесення даних з отриманих в магазині документів у білі поля, відмічені зірочкою. Якщо у вас кілька документів Такс-фрі (Tax-free), кожен з яких на суму від 300 злотих, реєструвати потрібно кожен окремо. 

Перше поле форми у розділі “продавець товару” – це так званий НІП (NIP) – номер податкової ідентифікації платника, цей номер є і на чеку, і на ваучері Такс-фрі (Tax-free). НІП потрібно вводити без будь-яких розділових знаків чи пробілів, навіть якщо на самому документі цифри розділені.

елктронна реєстрація такс фрі на кордоні
Вводячи номер, можна помітити, як після декількох введених цифр система пропонує вам варіанти. Якщо вам запропонують кілька варіантів, то, скоріш за все, покупки в Польщі ви здійснювали в мережевому магазині. В такому випадку із випадаючого списку вам слід вибрати саме той, де був куплений товар.

Найпростіше це зробити, зорієнтувавшись по поштовому індексі, який теж вказаний на чеку і фактурі Такс-фрі. Наступні поля “Назва” та “Поштовий індекс” заповнюються системою автоматично на основі правильно вибраного вами НІПу та індексу магазину, в котрому була виписана фактура Такс-фрі. 

 

як заповнити такс фрі

Наступний розділ – “Oсоба, що перетинає кордон” – в полі “Номер паспорта” вводимо серію і номер документа особи, на яку оформлено Tax-free (або вибираємо із випадаючого списку, якщо ці дані вже вводитись для оформлення попередніх фактур). Важливий нюанс: при введенні серії паспорта обов’язково користуйтесь латинськими буквами, якщо ви використаєте український алфавіт, система не прийме вашу заявку. 

такс фрі в польщі
Переходимо до заповнення наступного розділу “Додати документ Такс-фрі”. Тут потрібно заповнити три поля:
“Номер документа” – вводимо номер, зазначений на документі Такс-фрі. Але на бланках Global Blue номер Такс-фрі документа знаходиться під штрих-кодом і містить, приблизно, 20 цифр. 
“Дата видачі” – вказуємо дату оформлення документу Такс-фрі;
“Вартість/сума” – вказуємо вартість товару брутто і вибираємо валюту, якою здійснювався розрахунок. Якщо товар для декларації ви купували не в Польщі, не забудьте зняти позначку на початку форми в полі “Товар, придбаний в Польщі” і вибрати валюту в якій були оплачені покупки. Якщо ж покупки були зроблені у Польщі, то нічого змінювати не потрібно.

оформлення такс фрі онлайн

Після цього заповнюємо останній розділ – “Асортимент” – серед пропонованих системою категорій товарів виберіть ті, які є у вашому чеку, і відмітьте їх позначками. Поля “Інше” і “Уваги” заповнювати не обов’язково. В кінці слід поставити відзначку після фрази „приймаю умови регламенту” та запевнити систему, що ви людина. Зробити це треба, поставивши позначку в полі „Я не робот”. Після виконання всіх цих дій потрібно натиснути кнопку "відправити".

Такс-фрі реєстрація онлайн

електронне такс фрі

Якщо  вся процедура онлайн-реєстрації документу Такс Фрі (TAX FREE) була заповнена правильно і пройшла успішно, то ви отримаєте таке повідомлення. Після чого можна вибрати кнопку "новий документ" і заповнити електронну декларацію наступного документа Такс Фрі. А якщо ви внесли не всі дані, то система виділить червоним незаповнені поля та запропонує їх виправити.

Заповнені дані автоматично потрапляють до митника, він звіряє заповнені дані і дані з документів Tax-free, інколи оглядає заявлений товар, а тоді ставить штамп. Час оформлення в такому випадку зведений до мінімуму. 

Черги на кордоні для оформлення Такс-фрі (Tax-free)

Оформлення Такс-фрі на кордоні з Польщею іноді вимагає очікування в чергах, навіть при його електронній реєстрації. До території польської митниці всі бажаючі оформити свою фактуру стоять у загальній черзі, а вже на її території черга поділяється на пас для тих, хто заповнив форму онлайн і повинен лише надати митнику документи для звірення, та смугу для тих, оформленням Такс-фрі яких буде займатись сам митник. Наш сайт дає вам можливість завжди залишатися в курсі того, яка ситуація на кордоні з Польщею, чи наявні там черги та як швидко вони рухаються.

черги на кордони

Веб-камери на кордоні на таких пунктах пропуску, як Кросцєнко- Смільниця, Корчова-Краківець та Медика-Шегині, дають можливість зрозуміти, чи велика черга на Такс- фрі (Tax-free), адже транслюють зображення черг окремо на пас Такс-фрі і окремо на зелений коридор. Перегляд камер-онлайн з польського кордону на нашому сайті допоможе вам уникнути кількагодинних очікувань в чергах на кордоні та розрахувати, через який митний перехід краще їхати до Польщі чи повертатись із неї для найбільшої економії часу та сил. Окрім прямої онлайн-трансляції із усіх митних пунктів, де є веб-камери, у нашому розділі “Камери на кордоні” ви знайдете детальний опис того, які саме ділянки кордону знаходяться в полі зору тієї чи іншої камери, як відбувається організація руху на різних митних переходах (призначення пасів та розподіл черги), та отримаєте інформацію про причини формування черг на кордоні з Польщею та час очікування в них. 

Повернення VAT в магазинах Польщі

Якщо засвідчення вивезення товару із території Євросоюзу відповідно до документів Такс-фрі від митників Польщі ви отримали, то автоматично отримали і право на повернення VAT (ПДВ). Суму VAT можна повернути як особисто, так і за посередництвом іншої особи. Якщо ви не маєте можливості повернутися в Польщу, щоб забрати Такс-фрі, можете скористатись допомогою друзів чи знайомих. Для цього вам потрібно оформити заяву-доручення та надати копію свого паспорта. Ці документи разом із власним  паспортом та фактурою Такс-фрі довірена особа повинна надати в магазині, де ви здійснювали покупки, і забрати ваші кошти. Детально ознайомитись з процедурою повернення VAT, а також скачати зразки заяви-доручення можна, прочитавши нашу статтю „Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?
Для повернення VAT у вас від 6 до 10 місяців. Не прогавте!

 

comments icon

Коментарі

  • user pic
    Pavel Gorbanj
    29.11.2017
    Підкажіть будь-ласка. Знайомі просять допомогти з придбанням одягу в інтернет магазині Польщі і при нагоді привезти цю річ в Україну. Чи можливо оформити покупку таким чином, що б знайомі сплатили за товар, повернення VAT оформили на їх картковий рахунок (наприклад той, з якого вони оплатили покупку) а я при цьому допоміг лише з перевозкою та отриманням штампу на кордоні? Чи можливо таке зробити і що для цього потрібно?

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах