Документи Tax Free в Польщі оформлятимуть лише в електронному форматі

12 Травня 2021
оформлення такс фрі в польщі нові правила 2021

З 1 січня 2022 року система Tax Free, що дозволяє мандрівникам з третіх країн повертати ПДВ (VAT), працюватиме в Польщі тільки у електронному форматі. Тобто громадяни сусідніх з Польщею країн, що не входять до Євросоюзу, зокрема й українці, більше не муситимуть оформляти паперові документи, аби повернути податок VAT після шопінгу в польських магазинах. 

Про це заявив міністр фінансів Польщі Тадеуш Костинський, передає gazetaprawna.pl. За його словами, електронну систему Tax Free у Польщі запроваджують на прохання місцевих підприємців, але вона також спростить життя іноземних туристів, які часто відвідують країну з метою шопінгу. Такий формат, що вже діє у багатьох країнах ЄС, зокрема у Франції, Іспанії, Італії, Австрії та Естонії, не лише заощадить час, але й оптимізує податкову систему країни, вважають у польському Мінфіні.

⇒ Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі?

оформлення такс фрі в польщі 2021

galeria.bankier.pl

Tax Free в Польщі: з 2022 року лише в онлайн-форматі

Як пояснив Тадеуш Костинський, з нового року весь процес оформлення документів Tax Free перейде в електронний формат. Це означає, що мандрівникам більше не доведеться отримувати штампи на паперових документах під час проходження митного контролю на кордоні. 

Тим часом магазини, які повертають іноземним покупцям ПДВ, будуть зобов’язані надати клієнтові всі необхідні документи в онлайн-форматі - на електронну пошту чи через мобільний додаток. Це стане можливим завдяки запуску Національної телеінформаційної системи Tax Free, що діятиме на базі Платформи податкових та митних електронних послуг (PUESC). Через цю систему можна буде не тільки оформляти та реєструвати всі необхідні для повернення ПДВ документи, але й слідкувати за виплатами.

Також відомо, що вже з 1 липня 2021 року, тобто за шість місяців до офіційного запуску електронної послуги Tax Free, польські підприємці зможуть реєструватись на платформі PUESC, аби звикнути до нових правил. 

Представники польського Мінфіну наголошують, що нова електронна система принесе користь і продавцеві, і покупцю. Підприємцям вона забезпечить швидкий і легкий доступ до даних про транзакції, можливість отримання підтвердження про вивіз товарів безпосередньо від державних органів, а також спрощення процедури розрахунку як з покупцями, так і з податковою службою Польщі. Своєю чергою, для іноземних покупців перехід системи Tax Free в онлайн-формат означатиме пришвидшення процесу покупки та оформлення документів, а також безпосереднього отримання ПДВ (за умови безготівкової оплати товарів),і електронний доступ до документів Tax Free, оформлених на їхнє ім’я.

⇒ Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

як оформити документи для повернення податку такс фрі в польщі

ocdn.eu

До слова, за даними Державної податкової адміністрації Польщі, у 2020 році в системі Tax Free брало участь 3258 польських підприємців, а на рік раніше - понад 4 тисячі продавців. На думку керівниці Податкової служби Польщі Магдалени Жечковської, зниження було зумовлене пандемією, тож як тільки епідеміологічна та економічна ситуація в країні стабілізується, кількість користувачів системи знову зросте. 

Нагадаємо, зараз повернути податок VAT може іноземний мандрівників, який:

  • придбав на території ЄС товари на суму від 200 злотих; 
  • отримав чек з касового апарату та фактуру Tax Free; 
  • вивіз покупки за межі Євросоюзу, про що свідчить штамп працівника Митної служби Польщі на відповідній фактурі.

⇒ Читайте також:

ССС відкриває в Польщі нову мережу магазинів HalfPrice

Бедронка заплатить 60 млн злотих штрафу за оманливі дані про країну-виробника продуктів

ТОП-7 вигідних програм лояльності для клієнтів польських супермаркетів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах