В яких великих містах Польщі квартири коштують менше 5 тисяч зл/м2

30 Березня 2023

Нерухомість у найбільших містах Польщі продовжує дорожчати. Зараз знайти квартиру у Кракові, Вроцлаві чи Катовіце за ціною нижче, ніж 10 тис. зл за м2, стає все важчим завданням. Водночас залишились і відносно великі міста, де 3-кімнатна нерухомість коштує трохи більше, ніж 4 тисячі злотих за м2. Як показало дослідження журналістів Business Insider Polska, у Польщі є два таких осередки, де проживає понад 100 тис. мешканців. 

Щоб стати власником трикімнатної квартири у Варшаві, вам доведеться в середньому заплатити майже 15 тисяч злотих за квадратний метр. Однак є міста, де така ж нерухомість є у кілька рази дешевшою. Так, за даними видання Business Insider Polska, Битом (Сілезьке воєводство) - це найдешевше велике місто Польщі. Дослідження журналістів базувалось на даних із сервісу gethome.pl. Вони взяли до уваги 3-кімнатні квартири у містах, де проживає більше 100 тисяч мешканців, і порахували вартість квадратного метра. Аналіз охоплював як нові квартири, так і вторинне житло.

Трикімнатні квартири в Битомі коштують в середньому близько 295 тисяч злотих і мають 73 м2. Таким чином, один квадратний метр коштує щонайменше 4 тисячі злотих. 

Дещо дорожчим є місто Валбжих у Нижньосілезькому воєводстві. Тут, щоб стати власником 3-кімнатної квартири, потрібно заплатити менше 301 тис. злотих. Середня площа такого житла в цьому місті також становить 73 м2. Тобто 1 м2 коштує в середньому близько 4,1 тис.  

В обох цих містах квартири-студії також коштують недорого, хоча пропозицій купівлі такого житла небагато. Наприклад, у Валбжиху через сервіс gethome.pl знаходимо лише сім квартир-студій, а їхня середня ціна становить 120 тис. злотих. Це близько 4,1 тис. злотих за м2. В Битомі діють аналогічні ціни. 

нерухомість в польщі ціни 2023

Водночас, між Битомом і Валбжихом з одного боку, та найдорожчим польським містом — Свіноуйсьцем — з іншого, пролягає справжня цінова прірва. Там нові квартири коштують в середньому 33 тисячі злотих за м2. 

А які ще відносно недорогі міста є у Польщі? Як приклад, видання наводить Рибник у Сілезькому воєводстві. Там квадратний метр 3-кімнатної квартири в середньому коштує 4,9 тис. злотих. Загалом у Сілезії є багато міст, які мають привабливі ціни на нерухомість. Так, у місті Домброва-Гурнича середня ціна квадратного метра становить 5 000 злотих, в Забже – 5,1 тис. зл, в Руді Шльонській – 5,2 тис. злотих, а в Хожуві – 5,3 тис. злотих.

З іншого боку, є досите дороге на цьому фоні місто Катовіце. Там за трикімнатну квартиру треба заплатити вже 7,3 тисячі злотих за метр квадратний. 

Чи дешеві міста є доменом лише південної Польщі? Не обов'язково. Наприклад, у куявсько-поморському Влоцлавеку середня ціна великої квартири становить 5,5 тис. злотих за квадратний метр. Ельблонг у Вармінсько-Мазурському воєводстві вже дорожчий, але середня ціна за квадратний метр – 6,3 тисячі злотих – також виглядає відносно привабливою. Схожа ціна нерухомості у місті Плоцьк, що в Мазовецькому воєводстві. 

Але чому Битом і Валбжих є такими дешевими у плані нерухомості містами Польщі? Як вказує видання, за останні десятиліття обидві локації мали економічні проблеми. Більше того, забудовники поки що просто уникали ці міста, а виставлені на продаж квартири, як правило, розташовані в старих будинках. Подібна ситуація склалась, зрештою, і в більшості «п’ятитисячних» міст Сілезії.

Чи може це змінитися? Забудовники все частіше шукають можливостей за межами дуже дорогих польських міст. Відтак, ринок у містах східної Польщі зараз сильно розвивається. Це, звичайно, впливає і на ціни. Міста регіону, який колись називали «Польщею Б» – Люблін чи Жешув – уже мають ціни, які можна порівняти, наприклад, з Познанню. Тому не виключено, що сучасні дешеві міста незабаром розвинуть ринок нерухомості, тому вже не будуть такими дешевими.

⇒ Читайте також:

Скільки у 2023 році коштує квартира площею 50 м2 у великих містах Польщі

У Польщі може забракнути навіть 77 тисяч нових квартир у перспективі двох років

У Польщі знову стрімко подорожчала оренда нерухомості

Головне фото: roomguru.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах