У Польщі знову стрімко подорожчала оренда нерухомості

04 Листопада 2022
нерухомість в польщі актуальні ціни 2022

Оренда квартири у Польщі у вересні 2022 року подорожчала на 28% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у звіті агенцій Expander i Rentier.io. Наприклад, у Кракові, навчальному осередку Польщі, вартість оренди зросла майже на половину (на 46%) ще кілька місяців тому. Про це інформує видання businessinsider.com.pl.

У ІІІ кварталі 2022 року найпомітніше зросла вартість оренди малих квартир (до 35 м2) - на 7,4% у порівнянні з ІІ кварталом. У випадку з житлом середнього розміру, цей показник становив 4,7%, а великого - лише 2%. 

Найвищі ставки за оренду традиційно діють у Варшаві. Оренда квартири площею 30 м2 у столиці Польщі зараз коштує близько 2 571 зл. Наступними в рейтингу польських міст йде Вроцлав (2 471 зл) та Гданськ (2 400 зл). У цю вартість не закладено витрат на комунальні та адміністративні послуги.

вартість оренди квартир у польських містах 2022

Значне подорожчання оренди житла в Польщі відбулось внаслідок високого попиту, що зріс після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Крім того, на це вплинула низька кредитоспроможність поляків. Через підвищення процентних ставок зросли не тільки щомісячні платежі за кредитом, але й помітно знизилась можливість банків позичати гроші. На це також наклалось загострення законодавчих вимог. 

Як наслідок, особи, які ще в 2021 році були фінансово спроможні взяти кредит на власне помешкання, сьогодні вже не мають такої можливості. В масштабах року - від вересня до вересня - кількість запитів на виділення іпотеки знизилась у Польщі на 70%. Очевидно, що ці люди повинні десь проживати, тому також поповнюють ряди орендарів. 

У найкращій ситуації опинились ті особи, які підписали договір про оренду нерухомості в Польщі в 2020 або на початку 2021 року. Віддалена робота та онлайн-навчання спричинили зниження попиту на оренду в цей період, відповідно відбулося зниження цін. 

Впродовж 2021 року ринок оренди почав повільно відновлюватися, а на початку 2022 року орендні ставки досягли рівня до пандемії. Початок великої війни в Україні та значна кількість біженців, які шукали житло, змінили ситуацію на шкоду орендарям.

Ті, хто все ще знімає квартири за ставками дворічної давнини, зараз сплачують фактично половину того, що хочуть власники квартир схожого стандарту та розташування. Яякщо у них не підписаний договір на конкретний час, або у такому договорі немає пунктів, що гарантують фіксовані ставки, на них може очікувати підвищення орендної плати. Водночас, власник не може піднімати ставки як йому заманеться.

Відносини між орендодавцем і орендарем в Польщі регулює Закон про захист прав орендарів. Положення цього закону дозволяють підвищувати орендну плату не частіше одного разу кожні пів року, а термін попередження про зміну вартості становить три місяці. 

Аргументами для підвищення орендної плати можуть бути інфляція або збільшення відсотків за кредитом. Орендарі, які не згодні з новими ставками, можуть вимагати письмове обґрунтування підвищення та розміру самої орендної плати. У нинішній ситуації на ринку нерухомості в Польщі власникам квартир може бути вигідніше повністю розірвати договір оренди з конкретним орендарем, ніж підвищувати вартість для нього.

⇒ Читайте також:

За шість місяців вартість оренди квартир у польських містах зросла на 40%

У яких великих містах Польщі нерухомість коштує майже вдвічі менше, ніж у Варшаві

В яких містах Польщі поселилось найбільше українських біженців

Головне фото: Adobe Stock, Tomasz Warszewski

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах