Нерухомість в Польщі. Ціни

04 Грудня 2018
Нерухомість в Польщі. Ціни

Українці – швидко зростаюча група клієнтів, зацікавлених в оренді та купівлі житла в Польщі. Купити квартиру чи іншу нерухомість в Польщі може кожен іноземець, і українці, згідно статистики, серед лідерів у масштабах інвестування в нерухомість сусідньої країни.

Іноземні громадяни найчастіше розглядають купівлю житла в Польщі як прибуткову інвестицію, адже його ціна на ринку з роками тільки зростатиме, до того ж, помешкання у великих польських містах, таких як Краків, Варшава, Лодзь, Вроцлав та ін., можна досить вигідно здавати в оренду, що приносить непоганий пасивний заробіток. Про те, скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи, читайте ТУТ.

Попит на польську нерухомість росте паралельно з пропозицією від забудовників вже протягом декількох років. Квартирам в Польщі не доводиться довго чекати на нових власників.

Нерухомість в Польщі

З кожним роком росте і кількість українців, які бажають придбати нерухомість в Польщі. Якщо у 2014 році українці купили 418 квартир і, згідно з рапортом Міністерства Внутрішніх Справ Польщі, посіли друге місце серед продажу житла іноземцям, поступившись лише Німеччині, то вже через рік, у 2015 цей показник виріс на 20-30%, а у 2016 році українці таки випередили за цим показником покупців нерухомості з Німеччини. За статистичними даними, українці купили у Польщі в 2016 році близько 64 000 квадратних метрів нерухомого майна.

2017 рік побив усі рекорди - минулого року громадяни України купили у Польщі 70 тисяч квадратних метрів житла. Тобто, придбали 27% усієї житлової площі, що її купили загалом всі іноземці в Польщі. Усього ж українці придбали 1 191 квартиру в Польщі

Кількість придбаної іноземцями нерухомості в Польщі продовжує рости і у 2018 році, адже серед усіх держав-членів ЄС Польща пропонує найбільш вигідні ціни на нерухомість.

Ціна нерухомості (будинки і квартири) в Польщі

Ринок нерухомості Польщі стрімко розвивається. За 2015 рік польські агенції продали 62448 квартир. А уже в 2016 році цей показник перевищив 72 300 квартир. Минулого року в Польщі було розпочато будівництво ще 86498.

Кількість пропозицій житла в Польщі б’є рекорди попередніх років і продовжує зростати. Це цікавить інвесторів і потенційних покупців. Щоб уникнути знецінення своїх заощаджень на фоні девальвації гривні, українці намагаються знайти їм застосування, а капіталовкладення в нерухомість завжди були одними із найбезпечніших та найприбутковіших. Це одна з причин, чому українці так активно купують житло в Польщі.

Нерухомість в Польщі

Чи вигідно українцям купувати нерухомість в Польщі?

В середньому, квадратний метр житла в Польщі обійдеться в 7 разів дешевше ніж у Лондоні та в 5 разів дешевше ніж в Парижі. Навіть не зважаючи на підвищення і нестабільність курсу валют, часто житло там дешевше, аніж аналогічне в Україні. До того ж, покупка житла закордоном – це хороша інвестиція, адже ціни на нерухомість в Польщі зростають приблизно на 10-20% на рік, що дає можливість не тільки безпечно вкласти капітал, а й примножити його.

Інформація, що міститься в нашій статті, буде корисна всім тим, хто думає про купівлю власного помешкання або оренду житла в Польщі, а також цікавиться європейським ринком нерухомості. Тут ви знайдете найбільш важливі дані, що показують середні ціни на нерухомість в Польщі, а також статистичні дані, які порівнюють актуальні ціни на квартири в різних містах Польщі.

Купівля нерухомості в Польщі

Все більше і більше українців стають власниками житла в Польщі. Одні інвестують вільні кошти, інші, які вирішили змінити країну проживання, продають свої помешкання в Україні і за виручені гроші купують польську нерухомість.

Але потрібно пам’ятати, що купівля квартири і будинку іноземцем у Польщі має різні правові статуси. При купівлі будинку в Польщі українцям потрібно отримати  схвалення (дозвіл) від Департаменту дозволів та концесій МВС Польщі. На результат, в деяких випадках, потрібно чекати кілька місяців (2-4).

Нерухомість в Польщі

Також потрібно отримати такий дозвіл при бажанні придбати нерухомість, що знаходиться в прикордонній зоні або при купівлі сільськогосподарської землі площею більше 1 га. Від отримання дозволу на купівлю будинку в Польщі звільняються ті іноземці, які вже проживають на території Польщі більше 5 років, або більше 2 років у шлюбі з громадянином РП.

Тому, якщо у вас є вільні кошти та бажання придбати нерухомість в Польщі, то найкращим та найпростішим варіантом буде купівля квартири у цій найближчій до нас європейській країні. 

Польський ринок нерухомості

Ринок квартир в Польщі, як і в інших країнах,  поділяється на вторинний і первинний. На вторинному ринку можна придбати квартири більш звичного для нас планування. Основне, чим відрізняються ці квартири від тих, що їх будують зараз, це ізольована кухня. В квартирах старого планування можна знайти багато варіантів з окремою кухнею.

Велику популярність в Польщі набувають маленькі одно- та двокімнатні квартири. Поляки хочуть мати окремі квартири, але за невеликі кошти. Тому забудовники з кожним роком починають пропонувати все більш компактні варіанти житла.

Читайте також: Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Середні ціни за м² квартири в Польщі (станом на листопад 2018 року)

Середні ціни за м² квартири в Польщі

Дані сайту bankier.pl 

У квартирах, розташованих в новобудовах Польщі, найчастіше зустрічається кухня-студія, об’єднана з вітальнею. Це відбувається тому, що (згідно польських будівельних норм) кухня-вітальня не може бути меншою ніж 18 метрів квадратних. Тому польські забудовники вирішують це обмеження таким шляхом, в іншому випадку побудований будинок можуть не прийняти в експлуатацію. Після здачі новобудови в експлуатацію кожен власник квартири може думати про перепланування житла, але забудовник здає будинок чітко згідно архітектурного проекту.

Нерухомість в Польщі

Квартири в новобудовах Польщі здаються в експлуатацію переважно в так званому «стані забудови» (stan deweloperski). Згідно з польськими нормами в такій квартирі мають бути завершені наступні роботи:

  • залиті підлогові стяжки;
  • стіни поштукатурені і готові до малювання;
  • розведена електромережа;
  • підведені сантехнічні комунікації та опалення;
  • встановлені необхідні лічильники;
  • встановлені вхідні двері.

Забудовники в Польщі ставляться до виконання своєї роботи більш відповідально, тому що будівельні норми і стандарти чітко регламентовані та постійно контролюються.

нерухомість в Польщі

Окремо можна зупинитися на огляді самих багатоквартирних будинків та принципі вирішення інфраструктурних питань у польських містах. Останнім часом в Польщі будують невеликі багатоквартирні будинки. Переважно це п’яти- або шестиповерхові комплекси з добре прорахованими інфраструктурними зручностями – паркувальні місця, дитячі майданчики, зони відпочинку тощо. Так в польських містах будують цілі комплекси та житлові масиві. 

житло в польщі

Як знайти та купити квартиру в Польщі?

Для того, щоб купити квартиру в Польщі, потрібно або самому шукати пропозиції в інтернеті, або скористатися з послуг ріелтерських бюро чи агентів. Послуги таких посередників в купівлі нерухомості в Польщі оцінюються та оплачуються дуже по-різному. Але всі ці оплати потрібно обумовлювати в договорі ще до здійснення покупки.

Досить часто в Польщі можна знайти ріелторів, які беруть оплату тільки з продавця нерухомості, але є й такі, що отримують винагороду від обох сторін. В багатьох випадках робота посередника є виправданою та потрібною – така людина професійно зможе перевірити вибрану вами нерухомість, підготує необхідні документи та домовиться з нотаріусом для проведення процедури купівлі-продажу.

Також у агенціях нерухомості завжди зможуть порадити більше варіантів житла та проконсультувати щодо цін в різних районах міста та у різних забудовників.

Нерухомість в Польщі

Придбати квартиру в Польщі іноземцеві не так вже й складно. З документів для цього потрібно мати всього лише два важливих дозволи:

  1. дозвіл на проживання в Польщі на певний термін (карта побиту)
  2. дозвіл на поселення (довгострокове перебування в якості резидента Євросоюзу)

Чи може іноземець купити нерухомість в Польщі в кредит?

Купити нерухомість в Польщі в кредит для іноземця теж не так вже й складно. Якщо ви маєте дозвіл на проживання, власний бізнес в Польщі чи  отримуєте сталий дохід, більший за 2 тис євро, є можливість оформити іпотеку з лояльними умовами (в Україні кредитна ставка близько 20 %, в Польщі – втричі менше). Також, щоб взяти кредит, необхідно мати власну стартову суму – 15% від повної вартості житла. В якому саме банку Польщі пробувати отримати кредит - це залежить тільки від вас, але завжди варто оцінити різні пропозиції та обрати ті умови, які пасуватимуть саме вам.

Польські банки досить активно кредитують покупку нерухомості та пропонують кошти навіть від 5-6% річних. Але такі низькі відсоткові ставки переважно пропонують європейцям. Кредитна політика щодо іноземців буде трохи іншою, і відсоткова ставка по кредиту та додаткові оплати можуть суттєво зрости. Те, що ви володієте нерухомістю в Польщі, не робить вас її громадянином, але може позитивно повпливати, якщо ви вирішите оформити громадянство. 

Нерухомість в Польщі

Як купити будинок в Польщі? Ціни на нерухомість в містах Польщі

Мати власне житло в Європі престижно і дорого. Та поки в Польщі валютою є злотий, а не євро, це реально і навіть вигідно. Ціни на житло в Польщі відрізняються в залежності від міста та району, але не значно перевищують ціни на українську нерухомість.

Популярним в Польщі є як первинний, так і вторинний ринок продажів. Найчастіше українців цікавлять квартири, хоча немало і бажаючих купити будинок в Польщі із земельною ділянкою чи окремий котедж. Найбільшою популярністю користуються будинки в Варшаві, Вроцлаві, Гданську, Кракові.

будинок в Польщі

У Варшаві будинок площею в 150-200 м² на вторинному ринку можна купити в середньому за 1 109 028,79 pln (6 205,74 pln за м²) – біля 280 тисяч доларів США, на первинному середньою ціною є 966 634,44 pln (5 518,92 pln за м²) – біля 240 тисяч доларів США.

У Вроцлаві  за таку ж площу попросять 833 427,81 pln (4 643,37 pln за м²) – приблизно 208 тисяч доларів США.

Середня ціна на будинок в Кракові – 841 279,29 pln (4 728,40 pln за м²) – приблизно 210 тисяч доларів США, у Гданську - 837 872,89 pln (4 668,82 pln за м²) – біля 210 тисяч доларів США. Щодо цін на квартири в Польщі, то нижче наводимо порівняльну таблицю пропозицій в найбільших польських містах. 

Середні ціни на житло в польських містах (станом на жовтень 2018 року)

Також багато українців  купують житло у Польщі і здають його в оренду, отримуючи, таким чином, джерело пасивного доходу. Найбільш вигідно це у великих містах, де постійний потік трудових мігрантів, студентів тощо, які і орендують помешкання.

Вирішуючи придбати нерухомість в Польщі для себе, серед переваг проживання в Польщі українці відзначають відносну доступність житла, якість комунальних послуг, хороший сервіс, якісну медицину, європейську освіту та високий рівень заробітної плати.

Ціни оренди житла та квартир в Польщі

Ціни на оренду житла в Польщі можуть бути різними та залежать від міста та регіону, в якому знаходиться квартира. 

Середні ціни оренди квартир в польських містах (станом на листопад 2018 року)

Статистика середніх цін оренди квартир в польських містах

Дані сайту bankier.pl 

Українці, які працюють чи навчаються в Польщі і винаймають квартиру середньою площею 38-60 м², найбільше платитимуть за оренду у столиці – місячна вартість такого житла у Варшаві становить близько 2 849 злотих. Тим не менш, у цьому місті найчастіше і шукають житло.

Воно й не дивно, адже Варшава є центром політичного, економічного, культурного та наукового життя країни. У ній 66 університетів, де навчаються тисячі студентів, десятки найбільших міжнародних компаній, Mercedes-Benz Польща, ABB, Siemens, TVN, UPC Польща, Schenker, 3M, Gaspol, Roche, MAN Truck & Bus, які потребують велику кількість різного роду працівників. Це і є причиною значного попиту на оренду житла. Високими є також ціни на оренду житла в Кракові та Гданську.

Ціни оренди житла та квартир в Польщі

Читайте також: Вартість оренди квартир в Польщі зростає

Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи?

Володіти нерухомістю в Польщі дуже вигідно, навіть якщо ви не проживаєте у цій країні, адже оренда житла в Польщі приносить стабільний пасивний прибуток. Нещодавно міжнародна консалтингова компанія Deloitte створила рейтинг міст Європи, у яких прибуток від здачі нерухомості в оренду найбільший.

До уваги бралася ситуація на ринку нерухомості найбільших міст в 19 країнах Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Естонії, Франції, Голландії, Ірландії, Німеччині, Італії, Польщі, Португалії, Іспанії, Словенії, Великобританії, Угорщині, Литві, Латвії та в Ізраїлі.

В результаті, одразу кілька найбільших польських міст, зокрема Варшава, Вроцлав, Краків та Лодзь, зайняли високі позиції у цьому рейтингу, обійшовши Лондон, Манчестер, Остраву та ін.

Дізнатись, де купляти житло в Польщі найвигідніше, які ціни на житло в Польщі, які особливості купівлі польської нерухомості та який прибуток від оренди житла в Польщі та Європі можна отримувати ви можете, ознайомившись із нашим матеріалом Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи.

Оренда житла (квартири) або гуртожитку для студентів

Українські студенти в Польщі мають право проживати в гуртожитках, що діють при вибраних ними освітніх закладах, чи в гуртожитках будь-якого ВНЗ Польщі. Коштує це дешевше ніж орендувати квартиру, а умови проживання максимально комфортні і відповідають усім вимогам.

Ціна гуртожитку в Польщі для студентів-іноземців

Сума оплати за гуртожиток залежить від міста, де ви навчаєтесь, та умов проживання, проте практично всі польські гуртожитки пропонують наступне: у кожній кімнаті є вільний доступ до мережі Інтернет, всі необхідні меблі та побутова техніка сучасного зразка. Всі жителі мають можливість замовити послуги пральні, скористатись читальним залом, пограти на спортивних майданчиках (футбол, волейбол, баскетбол).

гуртожиток в Польщі

Більшість українських студентів вибирає приватні польські ВНЗ, так як навчання там дешевше ніж у державних. Ціна оренди в гуртожитках Польщі залежить від умов проживання: якщо ви бажаєте жити самі в окремій кімнаті з усіма вигодами та власною кухнею, то це коштуватиме в середньому 800-1000 злотих за місяць. Розділяючи кімнату з кимось, можна економити, це коштуватиме 400-600 зл/міс. Також при поселенні треба сплатити від 100 до 1000 злотих одноразової застави за майно (kaucjі), яку повертають при виселенні.

Ціна оренди житла (квартири) для студентів в Польщі

Ті, хто, вирушаючи на навчання в Польщу, обирає місцем проживання квартиру, намагається орендувати помешкання якнайближче до місця навчання, хоча багато хто (з огляду на високі ціни на житло в Польщі) вибирає варіанти на околицях,  адже там буває навіть на 30 % дешевше ніж в центральних локаціях. Найбільшою популярністю на польському ринку оренди нерухомості серед студентів користуються так звані кавалерки, молоді люди швидко розбирають і квартири, метражем 30-50 м² (такі квартири в Польщі шукає 39 відсотків користувачів у віці 19-25 років).

Ціна оренди житла (квартири) для студентів в Польщі

Люди, які проживають тут із сім’єю, та ще не вирішили придбати власні квадратні метри, орендують "середні" квартири - дві, три кімнати з кухнею - від 40 до 60 м². Щодо будинків, то популярністю користуються відносно невеликі - до 150 м². Слід пам’ятати також про вартість комунальних послуг, яка в ціну оренди житла в Польщі не входить.

У Варшаві вартість комунальних послуг залежить від розташування квартири: вища у центрі і нижча на околицях. Проте вигідно те, що багато поляків здають квартири без посередників, а якщо й працюють з маклерами, то самі оплачують їхні послуги. Серед міст, де житло обійдеться вам найдешевше - Бидгощ, Люблін та Щецін. 

Середні ціни оренди житла в польських містах (станом на жовтень 2018 року)

Середні ціни оренди житла в польських містах

Інвестиції у купівлю нерухомості в Польщі

Житлова нерухомість за кордоном – це вигідна інвестиція, навіть якщо ви поки не плануєте змінювати місце проживання, а польський ринок нерухомості перспективний та міцний, а отже, хороший варіант для капіталовкладення, проте слід пам’ятати, що купівля нерухомості – процес, до якого слід підійти дуже відповідально і розважливо. Варто не поспішати і вибрати оптимальний варіант, а також скористатись послугами юристів, щоб знати про всі нюанси придбання житла в іншій країні.

Нерухомість в Польщі

Серед поляків інвестування в нерухомість також стає все популярнішим протягом останніх років. Спричинено це тим, що відсоткові ставки по банківських депозитах стають просто не вигідними. А інвестування коштів в нерухомість має багато переваг – житло постійно стає дорожчим, і його можна здавати в оренду, отримуючи від такої діяльності щорічний дохід, який перевищує пропозиції банків.

Дуже поширеною і популярною є купівля нерухомості ще на стадії початку будівництва. Такий варіант дає можливість отримати найнижчу ціну і до моменту закінчення будови суттєво зекономити на інвестиції, адже ціна метра площі зростає разом з будинком. 

Читайте також:

Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Вартість оренди квартир в Польщі зростає

Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах