Нерухомість в Польщі. Ціни

16 Серпня 2021
Нерухомість в Польщі. Ціни

Українці – група клієнтів, зацікавлених в оренді та купівлі житла в Польщі, яка доволі швидко зростає. Купити квартиру чи іншу нерухомість в цій країні може кожен іноземець. Українці, згідно зі статистикою, перебувають серед лідерів у масштабах інвестування в нерухомість сусідньої країни.

Іноземні громадяни найчастіше розглядають купівлю житла в Польщі як прибуткову інвестицію, адже його ціна на ринку з роками тільки зростатиме. До того ж, помешкання у великих польських містах, таких як Краків, Варшава, Лодзь та Вроцлав, можна досить вигідно здавати в оренду. Це приносить непоганий пасивний заробіток. Про те, скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи, читайте ТУТ.

Попит на польську нерухомість росте паралельно з пропозицією від забудовників вже протягом декількох років. Квартирам в Польщі не доводиться довго чекати на нових власників.

Нерухомість в Польщі

З кожним роком росте і кількість українців, які бажають придбати нерухомість в Польщі. Якщо у 2014 році наші співгромадяни купили 418 квартир і, згідно з рапортом Міністерства Внутрішніх Справ Польщі, посіли друге місце серед продажу житла іноземцям, поступившись лише Німеччині, то вже через рік, у 2015 році цей показник виріс на 20-30%. А вже у 2016 році українці таки випередили за цим показником покупців нерухомості з Німеччини. За статистичними даними, українці купили у Польщі в 2016 році близько 64 000 квадратних метрів нерухомого майна.

2017 рік побив усі рекорди - тоді громадяни України купили у Польщі 70 тисяч квадратних метрів житла. Тобто придбали 27% усієї житлової площі, що її загалом купили всі іноземці в Польщі. Усього ж українці придбали 1 191 квартиру в Польщі

Кількість іноземних інвестицій у польську нерухомість продовжує рости і у 2018 році, адже серед усіх держав-членів ЄС Польща пропонує найбільш вигідні ціни. Так, у 2019 році іноземні громадяни придбали 8,5 тисяч квартир у Польщі. Майже половина щасливих власників - це громадяни України (3,2 тисячі куплених помешкань в Польщі).

Ціна нерухомості (будинки і квартири) в Польщі

Ринок нерухомості Польщі стрімко розвивається. За 2015 рік польські агенції продали 62448 квартир. Уже в 2016 році цей показник перевищив 72 300 квартир. А у 2017 році в Польщі розпочали будівництво ще 86498 об'єктів.

Така широка пропозиція цікавить інвесторів і потенційних покупців. Щоб уникнути знецінення своїх заощаджень на фоні девальвації гривні, українці намагаються знайти їм застосування, а капіталовкладення в нерухомість завжди були одними із найбезпечніших та найприбутковіших. Це одна з причин, чому українці так активно купують житло в Польщі.

Нерухомість в Польщі

Чи вигідно українцям купувати нерухомість в Польщі?

В середньому, квадратний метр житла в Польщі обійдеться в 7 разів дешевше, ніж у Лондоні та в 5 разів дешевше, ніж в Парижі. Навіть не зважаючи на підвищення і нестабільність курсу валют, часто житло там дешевше, аніж аналогічне в Україні. До того ж, покупка квартири закордоном – це хороша інвестиція, адже ціни на нерухомість в Польщі зростають приблизно на 10-20% на рік, що дає можливість не тільки безпечно вкласти капітал, а й примножити його.

Інформація, яку ви знайдете в нашому матеріалі, буде корисна всім тим, хто думає про купівлю власного помешкання або оренду житла в Польщі, а також цікавиться європейським ринком нерухомості. Тут ви знайдете найбільш важливі дані, що показують актуальні середні ціни на нерухомість в різних містах Польщі.

Купівля нерухомості в Польщі

Як ми уже наголосили, купівля нерухомості в Польщі щороку цікавить все більше і більше українців. Одні інвестують вільні кошти, інші, які вирішили змінити країну проживання, продають свої помешкання в Україні і за виручені гроші купують польську нерухомість.

Але потрібно пам’ятати, що купівля квартири і будинку у Польщі має різні правові статуси для іноземця. При купівлі будинку в Польщі українцям потрібно отримати схвалення (дозвіл) від Департаменту дозволів та концесій МВС Польщі. На результат, в деяких випадках, потрібно чекати кілька місяців (2-4).

Нерухомість в Польщі

Також потрібно отримати такий дозвіл при бажанні придбати нерухомість, що розташована в прикордонній зоні або при купівлі сільськогосподарської землі площею більше 1 га. Від отримання дозволу на купівлю будинку в Польщі звільняються ті іноземці, які вже проживають на території Польщі більше 5 років, або більше 2 років перебувають у шлюбі з громадянином РП.

Тому, якщо у вас є вільні кошти та бажання придбати нерухомість в Польщі, то найкращим та найпростішим варіантом буде купівля квартири у цій найближчій до нас європейській країні. 

Польський ринок нерухомості

Ринок квартир в Польщі, як і в інших країнах, поділяється на вторинний і первинний. На вторинному ринку можна придбати квартири більш звичного для нас планування. Основне, чим відрізняються ці квартири від тих, що їх будують зараз, це ізольована кухня. В квартирах старого планування можна знайти багато варіантів з окремою кухнею.

Велику популярність в Польщі набувають маленькі одно- та двокімнатні квартири. Поляки хочуть мати окремі квартири, але за невеликі кошти. Тому забудовники з кожним роком починають пропонувати все більш компактні варіанти житла.

Читайте також: Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Середні ціни за м² квартири в Польщі (станом на листопад 2018 року)

Середні ціни за м² квартири в Польщі

Дані сайту bankier.pl 

Актуальна вартість нерухомості в польських містах на первинному ринку-2021

В середньому понад 13 тисяч злотих за м2 у Варшаві, 12 тисяч зл/м2 у Кракові і майже стільки ж у Гданську. Такі суми польські забудовники хотіли отримати за невеликі квартири площею до 38 м2 - так звані “кавалерки” - станом на червень 2021 року. Останнім часом таке житло стало бити всі рекорди підвищення цін у Польщі. Крім цього, у Польщі дорожчають і великі квартири в новобудовах, і навіть житло на вторинному ринку. Нижче можна ознайомитись із актуальною вартістю квартир на первинному ринку нерухомості у різних містах Польщі.

ціни на нерухомість в польщі у 2021 роціціни на квартири в новобудовах польщі 2021bankier.pl

У квартирах, розташованих в новобудовах Польщі, найчастіше зустрічається кухня-студія, об’єднана з вітальнею. Це відбувається тому, що згідно з  польськими будівельними нормами кухня-вітальня не може бути меншою, ніж 18 метрів квадратних. В іншому випадку побудований будинок можуть не прийняти в експлуатацію. Після здачі новобудови кожен власник квартири може думати про перепланування житла, але забудовник здає будинок чітко за архітектурним проектом.

Нерухомість в Польщі

Квартири в новобудовах Польщі здаються в експлуатацію переважно в так званому "стані забудови" (stan deweloperski). Згідно з польськими нормами, в такій квартирі мають бути завершені такі роботи:

  • залиті підлогові стяжки;
  • стіни поштукатурені і готові до малювання;
  • розведена електромережа;
  • підведені сантехнічні комунікації та опалення;
  • встановлені необхідні лічильники;
  • встановлені вхідні двері.

Забудовники в Польщі ставляться до виконання своєї роботи більш відповідально, тому що будівельні норми і стандарти чітко регламентовані та постійно контролюються.

порівняння цін на квартири в містах польщі 2021

bankier.pl

Окремо можна зупинитися на огляді самих багатоквартирних будинків та принципі вирішення інфраструктурних питань у польських містах. Останнім часом в Польщі будують невеликі багатоквартирні будинки. Переважно це п’яти- або шестиповерхові комплекси з добре прорахованими інфраструктурними зручностями – паркувальні місця, дитячі майданчики, зони відпочинку тощо. Так в польських містах будують цілі комплекси та житлові масиві. 

житло в польщі

Як знайти та купити квартиру в Польщі?

Для того, щоб купити квартиру в Польщі, потрібно або самому шукати пропозиції в інтернеті, або скористатися послугами ріелтерських бюро чи агентів. Послуги таких посередників оцінюються та оплачуються дуже по-різному. Але всі умови співпраці потрібно чітко встановити в договорі ще до здійснення покупки.

Досить часто в Польщі можна знайти ріелторів, які беруть оплату тільки з продавця нерухомості, але є й такі, що отримують винагороду від обох сторін. В багатьох випадках робота посередника є виправданою та потрібною – така людина професійно зможе перевірити вибрану вами нерухомість, підготує необхідні документи та домовиться з нотаріусом для проведення процедури купівлі-продажу.

Також у агенціях нерухомості завжди зможуть порадити більше варіантів житла та проконсультувати щодо цін в різних районах міста та у різних забудовників.

Нерухомість в Польщі

Іноземцеві не так вже й складно придбати квартиру в Польщі. Для цього потрібно мати всього лише два важливих дозволи:

  1. дозвіл на проживання в Польщі на певний термін (карта побиту);
  2. дозвіл на поселення (довгострокове перебування в якості резидента Євросоюзу).

Чи може іноземець купити нерухомість в Польщі в кредит?

Іноземець може купити польську нерухомість у кредит. Якщо ви маєте дозвіл на проживання, власний бізнес в Польщі чи отримуєте сталий дохід на суму понад 2 тисячі євро, є можливість оформити іпотеку на лояльних умовах (в Україні кредитна ставка близько 20 %, в Польщі – втричі менше). Також, щоб взяти кредит, необхідно мати власну стартову суму – 15% від повної вартості житла. В якому саме банку Польщі пробувати отримати кредит - це залежить тільки від вас, але завжди варто оцінити різні пропозиції та обрати ті умови, які пасуватимуть саме вам.

Польські банки досить активно кредитують покупку нерухомості та пропонують кошти навіть від 5-6% річних. Але такі низькі відсоткові ставки переважно пропонують європейцям. Кредитна політика щодо іноземців буде трохи іншою, і відсоткова ставка по кредиту та додаткові оплати можуть суттєво зрости.

Варто наголосити: те, що ви володієте нерухомістю в Польщі, не робить вас її громадянином, але може позитивно повпливати, якщо ви вирішите оформити громадянство. 

Нерухомість в Польщі

Як купити будинок в Польщі? Ціни на нерухомість в містах Польщі

Мати власне житло в Європі престижно і дорого. Та поки в Польщі валютою є злотий, а не євро, це реально і навіть вигідно. Ціни на житло в Польщі відрізняються в залежності від міста та району, але не значно перевищують ціни на українську нерухомість.

Популярним в Польщі є як первинний, так і вторинний ринок продажів. Найчастіше українців цікавлять квартири, хоча є й немало охочих купити будинок в Польщі із земельною ділянкою чи окремий котедж. Покупці активн оцікавляться приватними будинками у Варшаві, Вроцлаві, Гданську та  Кракові.

будинок в Польщі

У Варшаві будинок площею в 150-200 м² на вторинному ринку можна купити в середньому за 1 109 028,79 зл (6 205,74 зл за м²) – це близько 280 тисяч доларів США. Середня ціна на первинному – 966 634,44 зл (5 518,92 зл за м²) або 240 тисяч доларів США.

У Вроцлаві  за таку ж площу попросять 833 427,81 зл (4 643,37 зл за м²) – приблизно 208 тисяч доларів США.

Середня ціна на будинок в Кракові – 841 279,29 зл (4 728,40 зл за м²) – приблизно 210 тисяч доларів США, у Гданську - 837 872,89 зл (4 668,82 зл за м²) – близько 210 тисяч доларів США. 

За скільки можна купити житло в Польщі на вторинному ринку у 2021 році

Стабільне підвищення вартості квартир на вторинному ринку нерухомості в Польщі спостерігається ще з листопада 2020 року, тобто майже 10 місяців поспіль. Актуальна ситуація із купівлею житла, що вже було в експлуатації виглядає так:

вартість квартир на вторинному ринку польщіквартири на вторинному ринку в польщіbankier.pl

Також багато українців  купують житло у Польщі і здають його в оренду, отримуючи, таким чином, джерело пасивного доходу. Найбільш вигідно вести такий бізнес у великих містах, де постійний потік трудових мігрантів та студентів, які і орендують помешкання.

Серед переваг проживання в Польщі українці зазначають відносну доступність житла, якість комунальних послуг, хороший сервіс, якісну медицину, європейську освіту та високий рівень заробітної плати.

Ціни на оренду житла та квартир в Польщі

Ціни на оренду житла в Польщі можуть бути різними та залежать від міста і регіону, в якому розташована квартира. 

Середні ціни оренди квартир в польських містах (станом на листопад 2018 року)

Статистика середніх цін оренди квартир в польських містах

Дані сайту bankier.pl 

Актуальна вартість оренди квартири в містах Польщі-2021

скільки коштує оренда квартири у польщі 2021ціни на оренду квартир у польщі в 2021 роціbankier.pl

Українці, які працюють чи навчаються в Польщі, і винаймають, наприклад, квартиру середньою площею 38-60 м², найбільше платитимуть за оренду у столиці – місячна вартість такого житла у Варшаві становить близько 2 700 злотих. Тим не менш, у цьому місті найчастіше і шукають житло.

Це не дивно, адже Варшава є центром політичного, економічного, культурного та наукового життя країни. У ній розташовано 66 університетів, де навчаються тисячі студентів, десятки найбільших міжнародних компаній, таких як Mercedes-Benz Польща, ABB, Siemens, TVN, UPC Польща, Schenker, 3M, Gaspol, Roche, MAN Truck & Bus, які потребують велику кількість різного роду працівників. Це і є причиною значного попиту на оренду житла. Високими є також ціни на оренду житла в Кракові та Гданську.

Ціни оренди житла та квартир в Польщі

Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи?

Володіти нерухомістю в Польщі дуже вигідно, навіть якщо ви не проживаєте у цій країні, адже оренда житла приносить стабільний пасивний прибуток. Нещодавно міжнародна консалтингова компанія Deloitte створила рейтинг міст Європи, у яких прибуток від здачі нерухомості в оренду найбільший.

До уваги бралася ситуація на ринку нерухомості найбільших міст в 19 країнах Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Естонії, Франції, Голландії, Ірландії, Німеччині, Італії, Польщі, Португалії, Іспанії, Словенії, Великобританії, Угорщині, Литві, Латвії та в Ізраїлі.

В результаті, одразу кілька найбільших польських міст, зокрема Варшава, Вроцлав, Краків та Лодзь, зайняли високі позиції у цьому рейтингу, обійшовши Лондон, Манчестер, Остраву та ін.

Дізнайтесь де купляти житло в Польщі найвигідніше, які особливості купівлі польської нерухомості та який прибуток від оренди житла в Польщі та Європі за посиланням: Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи.

Оренда житла (квартири) або гуртожитку для студентів

Українські студенти в Польщі мають право проживати в гуртожитках, що належать їхнім вузам. Це значно дешевше, ніж орендувати квартиру, а умови проживання максимально комфортні і відповідають усім вимогам.

Ціна гуртожитку в Польщі для студентів-іноземців

Сума оплати за гуртожиток залежить від міста, де ви навчаєтесь, та умов проживання, проте практично всі польські гуртожитки пропонують наступне: у кожній кімнаті є вільний доступ до мережі Інтернет, всі необхідні меблі та побутова техніка сучасного зразка. Всі мешканці мають можливість замовити послуги пральні, скористатись читальним залом, пограти на спортивних майданчиках (футбол, волейбол, баскетбол).

гуртожиток в Польщі

Більшість українських студентів вибирає приватні польські ВНЗ, адже навчання там дешевше, ніж у державних. Вартість оренди кімнати в гуртожитках Польщі залежить від умов проживання: якщо ви бажаєте жити самі в окремій кімнаті з усіма зручностями та власною кухнею, то це коштуватиме в середньому 800-1000 злотих за місяць. Розділяючи кімнату з кимось, можна економити, це коштуватиме 400-600 зл/міс. Також при поселенні треба сплатити від 100 до 1000 злотих одноразової застави за майно (kaucjі), яку повертають при виселенні.

Ціна оренди житла (квартири) для студентів в Польщі

Іноземні студенти, які обирають проживання в квартирі, намагаються орендувати помешкання якнайближче до місця свого навчання у Польщі. Є й ті, хто з огляду на високі ціни, вибирає варіанти ближче до околиць міста. Там буває навіть на 30% дешевше, ніж в центральних локаціях. Найбільш популярними на польському ринку оренди нерухомості серед студентів є так звані кавалерки. Та молоді люди швидко розбирають і квартири, метражем 30-50 м² (такі квартири в Польщі шукає 39% користувачів у віці 19-25 років).

Ціна оренди житла (квартири) для студентів в Польщі

Люди, які проживають тут із сім’єю, та ще не вирішили придбати власні квадратні метри, орендують "середні" квартири - дві, три кімнати з кухнею - від 40 до 60 м². Щодо будинків, то популярністю користуються відносно невеликі - до 150 м². Слід пам’ятати також про вартість комунальних послуг, яка в ціну оренди житла в Польщі не входить.

У Варшаві вартість комунальних послуг залежить від розташування квартири: вища у центрі і нижча на околицях. Проте вигідно те, що багато поляків здають квартири без посередників, а якщо й працюють з маклерами, то самі оплачують їхні послуги. Серед міст, де житло обійдеться вам найдешевше - Бидгощ, Люблін та Щецін. 

Інвестиції у купівлю нерухомості в Польщі

Житлова нерухомість за кордоном – це вигідна інвестиція, навіть якщо ви поки не плануєте змінювати місце проживання, а польський ринок нерухомості перспективний та міцний, а отже, хороший варіант для капіталовкладення. Проте слід пам’ятати, що купівля нерухомості – процес, до якого слід підійти дуже відповідально і розважливо. Варто не поспішати і вибрати оптимальний варіант, а також скористатись послугами юристів, щоб знати про всі нюанси придбання житла в іншій країні.

Нерухомість в Польщі

Серед поляків інвестування в нерухомість також стає все популярнішим протягом останніх років. Спричинено це тим, що відсоткові ставки по банківських депозитах стають просто не вигідними. А інвестування коштів в нерухомість має багато переваг – житло постійно стає дорожчим, і його можна здавати в оренду, отримуючи від такої діяльності щорічний дохід, який перевищує пропозиції банків.

Дуже поширеною і популярною є купівля нерухомості ще на стадії початку будівництва. Такий варіант дає можливість отримати найнижчу ціну і до моменту закінчення будови суттєво зекономити на інвестиції, адже ціна метра площі зростає разом з будинком. 

⇒ Читайте також:

Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах