Громадський транспорт в Польщі

13 Листопада 2015

Кожному, хто приїхав у цю країну, навіть якщо подорож триватиме лише кілька днів, доведеться скористатися громадським транспортом. Система громадського транспорту в Польщі працює злагоджено і чітко, автобуси і трамваї в обов'язковому порядку дотримуються встановленого графіка, що тільки радує. Не будемо довго розхвалювати переваги громадського транспорту, відзначимо, що комфорт і висока швидкість пересування гарантовані кожному пасажиру.

Зараз, коли проїзд у Польщі в громадському транспорті став життєвою необхідністю, транспортні компанії кожного міста прагнуть створити оптимальні умови для швидкого і зручного переміщення до будь-якої необхідної точки. Відзначимо, що в різних містах вартість, а також штрафи за проїзд без квитка, відрізняються. В цілому система максимально розвинена і прагне  ідеалу.

Польський міський транспорт 

Розклад транспорту можна побачити на кожній зупинці, крім того ознайомитися з розпорядком руху автобусів і трамваїв можна на міських сайтах. Підібрати зручний і короткий маршрут не складає труднощів! Якщо вказано, що автобус прибуде, наприклад, в 23.30, не сумнівайтеся, саме в цей час він з'явиться на зупинці. Існують і нічні автобуси, так що в будь-який час доби ви зможете без проблем дістатися до будинку.

На відміну від пострадянських країн, де водії транспорту можуть дозволити собі певну свободу і не дотримуватися графіка, у Польщі таких проблем не існує. Добратися з одного міста в інше також не складе труднощів. Розклад міжміських автобусів, поїздів та маршруток можна знайти на муніципальному сайті. Часто вартість проїзду в маршрутному таксі нижче, ніж на рейсовому автобусі.

В автобусах і трамваях встановлені інформаційні табло, що нагадують про назву наступної зупинки. Придбати квиток можна у спеціальному стаціонарному білетоматі встановленому на зупинці, в терміналі, розташованому в автобусі (трамваї), також проїзні талони продаються в кіосках. У багатьох містах водій не приймає оплату за проїзд, пам'ятайте про це! Вартість квитка різна, все залежить від міста і відстані, яку ви плануєте проїхати. Студентам надаються знижки. Існують одноразові квитки (20-ти, 40-ка і 60-ти хвилинні), добові, а також місячні абонементи, які вигідні тим, хто приїхав до Польщі на навчання або роботу.

Польське метро


 Громадський транспорт в Польщі Польське метроУ Польщі на сьогоднішній день існує лише один діючий метрополітен, знаходиться він у столиці. Варшавський метрополітен (Metro Warszawskie) складається з двох гілок, одна з яких сполучає північну і південну частину міста (через центр), а друга пролягає від західного району Воля до східного передмістя польської столиці Прага. На кожній станції ви побачите схему метро і напрямок, так що не бійтеся заблукати, викладено все чітко і зрозуміло.


 У великих містах (Краків, Гданськ, Вроцлав) хорошою альтернативою «підземки» є надземне метро. Це швидкохідні трамваї, які найчастіше курсують по виділеній лінії, що скорочує час на пересування.


Таксі Польща

Таксі Польща, громадський транспорт ПольщіПопулярні і затребувані в Польщі послуги таксі. Користуватися краще послугами ліцензованих операторів, так можна бути впевненими в правильності тарифу. На дверцятах машини повинна бути позначка «TAXI», крім того вказані тарифи та номери телефонів обслуговуючої компанії. На прохання пасажира водій повинен видати квитанцію.

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах