Черга на кордоні. Камери на кордоні

Ситуація на кордоні Польщі онлайн станом на сьогодні. Веб камери та черги на кордонах Шегині, Краківець, Грушів, Рава-Руська, Устилуг, Ягодин, Смільниця онлайн. Інтерактивна карта з камерами ДПСУ

Промо газети та буклети із знижками та акція

Переглянути

Камери на кордоні Шегині - Медика. На під'їзді до КПП "Шегині"

Черга на кордоні. Веб-камера online на кордоні з Польщею перед в'їздом на пропускний пункт Шегині-Медика. Показує черги на кордоні перед воротами з сторони України. Ситуація на кордоні Польщі у Шегині онлайн

Черги на кордоні з Польщею. Час очікування в пунктах пропуску з України до Польщі

Черги на кордоні з Польщею. Час очікування на перетин кордону Україна -Польща в усіх пунктах пропуску. Статистика польської прикордонної служби granica.gov.pl. Кордон онлайн

Веб камери на кордоні Шегині - Медика. Нейтральна зона

Камера online між пропускними пунктами Україна-Польща. Показує чергу на кордоні Шегині - Медика між українською та польською митницею.

Камери кордон онлайн Медика - Шегині. На під'їзді до КПП "Медика"

Камера online перед заїздом на польську митницю. Кордон онлайн. Черги на кордоні з Польщею. Показує чергу на кордоні з Польщі до України,перед Медика - Шегині, черга з польського боку кордону. Ситуація на кордоні Польщі на сьогодні

Черга на кордоні з Польщею. Час очікування в пунктах пропуску з Польщі до України

Черга на кордоні з Польщею. Кордон онлайн. Час очікування в пропускних пунктах на кордоні з Польщі до України. Статистика від сайту granica.gov.pl. Кордон онлайн

Камери кордон онлайн Краківець - Корчова. На під'їзді до КПП "Краковець"

Камера online на кордоні з Польщею перед воротами пропускного пункту з сторони України. Показує чергу на в'їзд до Польщі через митницю Краківець - Корчова.

Камери на кордоні Краківець - Корчова. Нейтральна зона

Камера online між пропускними пунктами Україна-Польща. Транслює чергу на нейтральній території кордону Краківець - Корчова між Україною і Польщею.

Веб камери на кордоні Корчова - Краківець. На під'їзді до КПП "Корчова"

Камера online на кордоні з Польщі до України. Показує чергу перед в'їздом на польську митницю зі сторони Польщі на пункті пропуску Корчова - Краківець.

Камери на кордоні Смільниця - Кросцєнко. На під'їзді до КПП "Смільниця"

Камера online перед пропускним пунктом Смільниця-Кросцєнко . Показує чергу на кордоні Україна-Польща з української сторони на виїзд до Польщі.

Веб камери на кордоні Кросцєнко - Смільниця. На під'їзді до КПП "Кросцєнко"

Камера online на кордоні Кросценко-Смільниця. Показує чергу перед кордоном з Польщі.

Камери на кордоні Рава Руська - Гребенне.На під'їзді до КПП "Рава-Руська"

Камера online Рава-Руська- Гребенне на кордоні до Польщі. Черга перед пунктом пропуску з України

Веб камери на кордоні Грушів - Будомєж. На під'їзді до КПП "Грушів"

Камера online перед пропускним пунктом Грушів - Будомєж. Показує чергу на кордоні Україна-Польща з української сторони.

Камери на кордоні Устилуг - Зосін. На під'їзді до КПП "Устилуг"

Камера online показує чергу перед кордоном з України до Польщі перед пропускним пунктом Устилуг - Зосін.

Веб камера онлайн Хребенне(Hrebenne)-Рава-Руська. Черга з Польщі до України

Веб камера перед пунктом пропуску Хребенне(Hrebenne) - Рава-Руська. Камера показує чергу перед кордоном з польського боку. Камера онлайн розміщена на польській території 1,6 км від в'їзду на митницю Хребенне - Рава-Руська

Черга на кордоні - камери-онлайн Зосін-Устилуг. Черга зі сторони Польщі до України

Черга на кордоні онлайн з польського боку кордону перед ПП Зосін-Устилуг. Камериа онлайн на кордоні

Черга на кордоні онлайн перед ПП Дорогуск-Ягодин. Веб-камери на кордоні з Польщі до України

Черги на кордоні перед пропускним пунктом Дорогуск-Ягодин. Камера на кордоні з Польщі до України

Веб камери онлайн на кордоні Ягодин - Дорогуськ. КПП "Ягодин" на виїзді з України

Камера online на кордоні перед виїздом з України до Польщі на пропускному пункті Ягодин - Дорогуск . Показує чергу на кордоні на виїзд з України

Черга на кордоні онлайн. Устилуг-Зосін сервісна зона

Черга на кордоні онлайн. Устилуг-Зосін сервісна зона. Веб камера онлайн показує чергу до Польщі перед населеним пунктом Устилуг.

Черги на кордоні ПП Ужгород-Вишнє-Нємецьке. Веб камера онлайн на кордоні Україна-Словаччина

Черга онлайн на словацькому кордоні. Веб камера онлайн показує ситуацію на кордоні перед ПП Ужгород-Вишнє-Нємецке.

Карта з камерами ДПСУ

Інтерактивна карта ДПСУ. Камери ДПСУ онлайн. Ситуація з чергами на кордоні Польщі онлайн. Кордон онлайн. Черги на кордоні. Кількість автомобілів в чергах перед пунктами пропуску. Краківець-Корчова. Грушів-Будомєж. Шегині-Медика.

Камери на кордоні Будомєж-Грушів. Відео онлайн з кордону зі сторони Польщі до України

Камери на кордоні онлайн. Черги на кордоні Будомєж - Грушів. Відео черги з польської сторони

Щодня безліч автомобілів перетинають українсько-польський кордон, і для них, безумовно, важливо зробити так, щоб це було швидко та зручно. Ознайомитись з інформацією про рух машин та наявність черг на пунктах пропуску не виходячи з дому стало можливим завдяки встановленню онлайн веб-камер на кордоні.

Нові камери на кордоні до Польщі 

Веб камери на кордоні онлайн , черги на кордоні Польща online

На польській митниці такі камери встановлено давно і транслюють вони картинки з чергами на польському кордоні на наступних митних переходах:

  • Смільниця-Кросцєнко
  • Шегині-Медика
  • Краківець-Корчова

Черги на кордоні з Польщею

Черги на кордоні з Польщею з українського боку також можна оглядати за допомогою веб-камер, які показують кордон онлайн. Для зручності перетину кордону Державна прикордонна служба України також ввела інновації: встановила веб-камери в онлайн режимі з української сторони та створила веб-сервіс з інформацією про черги. Веб-камери на кордоні встановлено безпосередньо перед в’їздом на територію пропускних пунктів, а трансляція відео online дає можливість зрозуміти, чи є черга до Польщі перед тим чи іншим митним переходом. Також можна зробити висновок про довжину черги на кордоні та про швидкість його проходження. На даний час, камери-онлайн з українського боку кордону встановлено на таких митних переходах:

  • Шегині-Медика
  • Краківець-Корчова
  • Грушів-Будомєж
  • Рава-Руська-Гребенне
  • Зосін-Устилуг
  • Ягодин-Дорогуськ

Як бачимо, з восьми пропускних пунктів до Польщі тільки на переході Угринів-Долгобичув не встановлено веб-камер на кордоні. Усі інші митні переходи обладнані такими камерами (однією або декількома), що дає можливість стежити за потоком автомобілів і вибрати той пункт пропуску, де найменша черга і завантаженість. Це особливо зручно для тих, хто планує виїзд з прикордонної області або проживає в ній. Пункти пропуску до Польщі розташовані так, що завжди є можливість вибрати, де перетнути кордон буде швидше і комфортніше, з меншими затратами часу на очікування в чергах на кордоні. При поверненні з Європи, подивившись online-трансляцію з камер на кордоні, можна правильно вибрати пункт перетину, адже якщо заздалегідь зрозуміти, де менша черга на кордоні, то маршрут на інший пункт пропуску буде тільки трохи довшим, зате час перебування у черзі на кордоні можна буде дуже суттєво скоротити.

Як доїхати до польського кордону

Доїхати до польського кордону можна без особливих проблем. Дороги до митних переходів з Польщею станом на літо 2016 року перебувають в більш-менш нормальному стані, головне знати, як правильно прокласти маршрут до того чи іншого пункту пропуску на кордоні Україна-Польща. У нашій статті МИТНІ ПЕРЕХОДИ наведено детальні рекомендації щодо вибору шляхів доїзду до таких переходів як Грушів, Смільниця та Угринів. З польського боку нема жодних спеціальних рекомендацій, там усі дороги в гарному стані, головне – правильно вибрати пункт призначення в навігаторі. Також рекомендуємо перечитати статтю ПЕРЕТИН КОРДОНУ З ПОЛЬЩЕЮ АВТОМОБІЛЕМ, у якій зібрані рекомендації щодо процедури проходження контролю на українському та польському кордонах.

Черги на кордоні з Польщею. Всі камери онлайн на кордонах.

На нашому сайті доступний перегляд усіх онлайн-камер з українсько-польського кордону, що транслюють зображення в реальному часі. Тому ми зробили опис того, що можна побачити за допомогою online веб-камер на кордоні для тих, хто перший раз збирається перетнути кордон з Польщею і ще не знає,  які саме  ділянки митних переходів показано на відео камер з кордону.

Камери-online та черги на пропускному пункті Краківець-Корчова (Krakovets- Korczowa)

На цьому митному переході встановлено 3 онлайн-камери:

черги на краківці

  • камера 1, що показує чергу перед воротами митниці на шляху з України до Польщі;
  • камера 2, котра показує чергу на нейтральній території між цими країнами. Відео з цієї камери дає можливість аналізувати чергу на кордоні в Краківці як в сторону Польщі, так і в зворотному напрямку з Польщі до України;
  • камера 3, за допомогою цієї online-камери можна бачити чергу перед кордоном з польського боку.

Камера 1 встановлена українською прикордонною службою, зображення з цієї камери можна переглядати на мобільних телефонах. Камери 2 і 3 встановлені на польській частині кордону, на даний момент, браузери не усіх мобільних платформ підтримують відображення онлайн трансляції з цих камер, тому її краще переглядати за допомогою персонального комп’ютера або ноутбука. Якщо ви перейшли за посиланням і не бачите зображення, то, скоріш за все, камери потрібно ще увімкнути, хоча деякі вмикаються автоматично.
Відео, доступне через веб-камери online, показує тільки деякі частини можливої черги на митному переході Краківець-Корчова (Krakovets- Korczowa), тому завжди треба розуміти, що відсутність черги з автомобілів на картинці з камер не гарантує відсутності черги на кордоні. Також потрібно враховувати, що одночасно з вами до кордону можуть рухатися і інші автомобілі, тому черга перед кордоном здатна утворитися досить швидко.
На фото ми показали, де саме на пропускному пункті Краківець-Корчова розташовані камери online та умовно позначили кольором частини кордону, котрі потрапляють в кадр зображення цих камер. Оранжевим кольором позначено ділянки кордону, на котрих також можливі скупчення автомобілів, але ці черги не потрапляють в зону зйомки онлайн веб-камер на кордоні.

Черга онлайн перед кордоном з Польщею у ПП Krakovets- Korczowa

Картинка з камери 1 дозволяє зрозуміти, чи є черга перед кордоном, і зробити висновок про довжину цієї черги. Вже сам факт наявності черги перед в’їздом на митницю говорить про те ,що на території митниці також є скупчення автомобілів. Основним інформативним недоліком зображення з цієї online-камери є те, що черга перед кордоном в Краківці поділена на два окремі ряди  чи паси – один для тих, хто вибрав червоний коридор, інший для тих, хто їде по зеленому коридорі. Але камера знаходиться на великій відстані від місця, де починається черга, і тому зображення не завжди дозволяє зрозуміти, на який саме пас є черга, а на який нема. Бувають випадки, коли черга є тільки на червоний коридор, а по зеленому можна проїхати відразу на територію митниці. Черга на зелений коридор на відео знаходиться ближче до камери, тому можна спостерігати за рухом автомобілів і робити висновки про завантаженість того чи іншого пасу перед кордоном. 

Черги між кордонами на нейтральній території ПП Краківець-Корчова

Відео з онлайн веб-камери 2 показує ситуацію з чергами на кордоні між ПП Краківець та ПП Корчова на нейтральній території . На фото схематично зображено, як поділено ряди для руху автомобілів . 
На ближньому плані ми бачимо дорогу до Польщі, а на дальньому плані за газоном можна бачити, чи є черга автомобілів, котрі рухаються з Польщі до України. Черга на цьому відео сформована автомобілями, котрі вже пройшли митний та паспортний контроль на українській території, але ще не заїхали на польську територію митниці.
черги на кордоні з польщею

Черга на кордоні з Польщі перед ПП Корчова-Краківець

Камера 3 розташована так , що показує ділянку перед в’їздом на ПП Корчова-Краківець з польського боку. На зображенні, що транслює ця online-камера, видно ділянку автостради А4 та ділянку старої дороги 94. На даний час на дорозі 94 (дорога зліва) формується черга з вантажних автомобілів, а на автостраді А4 черга буде розподілена наступним чином :

веб камера краківець

  • ближній до нас ряд – це черга для тих, хто оформляє Такс-Фрі (Tax-free) ;
  • наступний ряд – черга на зелений коридор;
  • останній ряд – черга для автобусів.

Коли ви рухаєтесь по автостраді А4, то розприділення черги виглядає так:

черги на польському кордоні

Коли ви потрапляєте вже на територію митниці, то там є окремий поділ на черги:
Зелений коридор поділяється так:

  • ряд для жителів Євросоюзу (цим рядом можуть їхати автомобілі, в яких знаходиться хоч одна людина з європейським громадянством, навіть якщо це пасажир); 
  • ряд для власників карт малого прикордонного руху (MRG); 
  • ряд ALL PASPORT для тих, хто їде до Польщі на підставі візи.

Коридор Такс-Фрі поділяється на:

  • ряд для тих, хто здійснив електронну реєстрацію фактур Так-фрі (Tax-free) ;
  • ряд для тих, хто буде оформляти свої фактури безпосередньо на кордоні.

Детальніше про процедуру перетину кордону читайте в нашій статті Перетин кордону з Польщею автомобілем. Як зекономити час у чергах і правильно оформити фактуру Такс-Фрі читайте у матеріалі Способи повернення податку Tax Free: що, де і як? Не зайвою буде також інформація про правила дорожнього руху та штрафи в Польщі. Знайти її ви зможете ТУТ

Час очікування в чергах на кордоні Краківець-Корчова (Krakovets- Korczowa)

Спробуємо пояснити, що можна зрозуміти про час, який треба буде витратити на очікування в черзі на кордоні, за картинки з камер-онлайн на пункті пропуску Краківець-Корчова. Камера 1 інформує, чи є черга на під’їзді до митниці, отже, якщо на цій камері не видно черги автомобілів, то це означає, що ви відразу заїдете на територію пропускного пункту. 
Безпосередньо на території пропускного пункту Краківець також можлива черга. Тобто найкращий варіант це відсутність черги на території ПП Краківець, тоді час проходження української митниці від 15 хвилин до години. Якщо ви заїхали на територію ПП і там є черга, то час очікування може збільшитися до 2-3 годин. 

Якщо ж на відео з online-камери 1 видно чергу на дорозі перед воротами митниці, то час очікування на кордоні буде збільшуватися пропорційно до довжини цієї черги. При умові, що на відео чітко видно кінець черги, можна розраховувати на додаткові одну-дві години очікування , але якщо черга така велика, що не видно, де вона закінчується, то час перетину кордону може бути довшим ніж 6-8 годин.
Камера 2 показує ситуацію між двома кордонами, і якщо ви бачите картинку, на котрій нема автомобілів на зеленому пасі, то це найкращий варіант, тоді можна сподіватися, що і на території української митниці може не бути великої черги. В інших випадках потрібно дивитися, наскільки швидко і з якою періодичністю рухається черга автомобілів, а також брати до уваги зображення з інших камер, що розташовані на цьому кордоні.
Камера 3 показує чергу перед кордоном, відповідно, аналізувати чергу з Польщі потрібно так, як описано вище про камеру 1. Але також потрібно враховувати, що на автостраді в одній черзі стоять автомобілі, котрі на території митниці формують три окремі черги – ряд EURO, ряд MRG, ряд ALL PASPORT. 

Черги на кордоні та камери онлайн у ПП Медика-Шегині (Medyka-Shehyni)

На території пропускного пункту Шегині-Медика встановлено 3 online-камери, які транслюють стан черг на цьому кордоні: 

  • Камера 1, що встановлена на території української митниці та показує стан черги перед кордоном з України до Польщі
  • Камера 2 встановлена на межі польської та української територій і відображає стан черги на українській митниці та на нейтральній території. Також на цій камері можна побачити, чи є черга автомобілів, які рухаються з Польщі до України.
  • Камера 3 показує чергу на кордоні зі сторони Польщі безпосередньо перед заїздом на пропускний пункт Медика (Medyka).

черга на шегині

Камера 1 працює на мобільних пристроях, а  трансляцію з інших камер підтримують не усі мобільні телефони, тому варто скористатись комп’ютером чи ноутбуком. Якщо ви перейшли за посиланням і не бачите відео, скоріш за все, камери потрібно увімкнути, проте деякі вмикаються автоматично. На фото схематично позначено розташування камер та ті ділянки кордону, котрі видно на зображенні з цих камер.

Черга до Польщі перед митним переходом Шегині- Медика

На відео можна побачити наскільки великою буває черга з України до Польщі ще перед територією митного переходу у Шегинях. Автор відео рухається з Польщі по території України вздовж черги перед кордоном до Польщі. У кінці відео можна побачити на карті розмір цієї черги.

Черги на кордоні до Польщі перед ПП Шегині-Медика на камері ДПСУ

камера шегині

Камера 1 дає змогу побачити, чи є черга перед кордоном до Польщі у Шегинях. На відео з кордону з камери ДПСУ можна побачити  початок черги та зрозуміти, наскільки швидко заїжджають автомобілі на територію митниці, тобто чи швидко рухається черга. Черги на пропускному пункті Шегині-Медика  часто бувають досить великими, і тоді на відео з online-камери 1 можна побачити тільки початок черги. За статистикою останніх років, найбільші черги у Шегинях є по четвергах, тому що у ці дні є дуже великий трафік бусів, що їдуть до Європи.

Черги на нейтральній території між пропускними пунктами Шегині та Медика 

веб камера шегині

Відео з камери 2 дає можливість оцінити чергу автомобілів, що рухаються до Польщі, на українській території митниці Шегині-Медика. Можна бачити, чи є черга перед українським паспортним та митним контролем, до того ж, можна зрозуміти, чи швидко працюють польські митники, оцінивши наявність або відсутність автомобілів на нейтральній території.
На відео можна бачити зону контролю української митниці. Поділ черги виглядає так:

  • 1 зліва ряд – це черга на червоному коридорі;
  • 2 і 3 ряди правіше – черга автомобілів на зеленому коридорі. 

Також відео з цієї камери охоплює чергу автомобілів, що повертаються з Польщі. Цю чергу можна бачити у правій частині зображення кордону.

Черга на кордоні з Польщі перед ПП Медика-Шегині (Medyka-Shehyni)

Камера 3, котра показує ситуацію перед кордоном зі сторони Польщі, дає чудову картину черги перед митним переходом Медика-Шегині (Medyka-Shehyni).

черги на кордоні шегині

На фото позначено, як потрібно розуміти розподіл черги на цьому кордоні:

- лівий крайній ряд для вантажних автомобілів;
- наступний ряд правіше – це черга для тих, хто хоче оформити Такс-фрі (Tax-free);
- третій ряд зліва – це зелений коридор;
- четвертий ряд зліва призначений для автобусів;
- крайній ряд cправа призначений для працівників митниці, поліції та служб обслуговування. 

На території польської митниці є окремий розподіл черг, тому треба уважно дивитися за вказівними знаками. На даний час, цей поділ виглядає так:
- 1 і 2 пас – це зелений коридор;
- 3 пас для власників карток малого прикордонного руху MRG;
- 4 пас для громадян Євросоюзу, цим пасом також можуть їхати ті автомобілі, в котрих перебуває хоч один пасажир з європейським громадянством;
- 5 пас для автобусів;
- 6 пас для тих, хто має документ Такс-фрі (Tax-free) ( цей пас поділяється на 2 окремих – один для тих, хто здійснив електронну реєстрацію своїх документів Такс-фрі , інший для тих, хто буде підбивати Такс-фрі (Tax-free) безпосередньо на кордоні.

Дізнатись найбільш актуальну інформацію про Такс-фрі та все необхідне для його оформлення і повернення, ви можете у наших статтях Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі? та Способи повернення податку Tax Free: що, де і як

Скільки треба чекати в чергах на кордоні в Шегині-Медика (Shehyni-Medyka)

За допомогою трансляції з кордону можна, нехай приблизно, зрозуміти, скільки часу треба буде простояти в черзі на кордоні в пропускному пункті Шегині-Медика. Відео з камер online на цьому кордоні дає досить чітку картину того, що відбувається з чергами на самому митному переході та перед ним. 
Камера 1 і камера 2, якщо їх зображення аналізувати разом, дають зрозуміти загальну картину черги до Польщі

  • якщо на камері 1 машин немає або видно кінець черги, і, в той самий час,  камера 2 показує, що на території митниці автомобілі є тільки під дахом, де проходить контроль Державною митною та прикордонною службою України – то час перебування на території української митниці буде від 15 хвилин до години.

камери на шегині онлайн

черга на кордоні онлайн

  • якщо ж черга на камері 1 сягає за горизонт, а на камері 2 видно хвіст черги перед українським митним контролем і заповнену автомобілями нейтральну територію перед польською стороною кордону, то така черга може тримати вас на кордоні від 2-3 годин і більше. В цій ситуації все буде залежати від того, наскільки велика черга є перед кордоном.

камера онлайн на кордоні шегині

черги на шегинях

За допомогою online-трансляції з камери 2 також можна бачити, як швидко рухаються автомобілі з Польщі до України. Якщо на відео є скупчення автомобілів у напрямку України, то це свідчить про наявність черги та довший час очікування в черзі.  

Камера 3 дає хорошу інформативну картину ситуації з чергами зі сторони  Польщі.

черги на кордоні медикавеб камера шегині медика

Досить часто на цьому кордоні виникають ситуації, коли одні автомобілісти пропускають своїх друзів-знайомих перед собою у чергу. Особливо масово це явище відбувається на пасі Такс-фрі. Для того, щоб змінити цю ситуацію, польські прикордонники відмежували бетонними перегородками зустрічну смугу перед кордоном. Це зробленого з метою усунення можливості розвертатися перед кордоном, чим часто користувалися “любителі вклинюватися в чергу”. 

Веб-камери онлайн та черги на кордоні Смільниця-Кросцєнко

черга на кордоні онлайн

На митному переході Смільниця-Кросцєнко встановлено 2 онлайн веб-камери, по одній з кожного боку кордону. Трансляцію черг на кордоні з цих камер ви можете переглядати за допомогою різних гаджетів, в тому числі на своїх мобільних телефонах. Ще однією цікавою особливістю саме цих веб-камер є можливість перегляду архівних зйомок з минулих днів – можна переглянути, в які дні були черги на кордоні. Online-камера, котра показує чергу з українського боку кордону, також дає можливість бачити чергу вже на території митниці. Нагадаємо, що на цьому пункті пропуску діє процедура так званого спільного контролю українськими та польськими службами, тобто нема нейтральної території між кордонами, і тому на веб-камері видно всю чергу, яка наявна. На зображенні з іншої камери можна бачити чергу перед кордоном з Польщі до України. 

Черга на кордоні перед митним переходом Смільниця-Кросцєнко (Smilnytsya-Krościenko)

черги на кордоні

Черга перед воротами митниці Смільниця-Кросценко (Smilnytsya-Krościenko)
формується в один ряд (якщо є багато автомобілів, то може бути і в 2 ряди), а вже на території кордону черга розділяється на червоний та зелений ряди, які перед самим контролем також розділяються на 2 ряди. Громадяни Євросоюзу на цьому пункті перетину кордону мають окремий, виділений для них пас(жовтим на фото). На цьому пункті пропуску зазвичай менші черги, ніж на сусідньому Шегині-Медика, тому цей перехід є хорошою альтернативою для тих водіїв, які не хочуть стояти в довгих чергах і готові переїхати туди, де черги на кордоні є меншими. Як правильно їхати до Смільниці, щоб оминути дороги, які давно не підлягали ремонту, читайте в нашій статті Митні переходи.

Черга з Польщі на кордоні Кросцєнко-Смільниця (Krościenko-Smilnytsya)

На зображені з камери, яка направлена на польську сторону кордону, можна бачити чергу перед кордоном, ще до в’їзду на територію митниці. Переважно ця черга поділена на 2 ряди, а вже на території митного переходу потрібно вибрати правильну смугу для проходження контролю:

черги на кордоні онлайнgranica.gov.pl

  • європас – для автомобілів, в яких їдуть громадяни Євросоюзу;
  • зелений пас – для тих, хто не перевозить товарів, що потребують розмитнення;
  • такс-фрі (Tax-free) пас – для тих, хто заздалегідь здійснив електронну реєстрацію фактури Tax-free;
  • Е-такс-фрі (Tax-free) пас – для тих, хто не здійснив електронну реєстрацію Такс-фрі і реєструватиме безпосередньо на кордоні.

Для того, щоб правильно обрати потрібну вам смугу руху, уважно дивіться за вказівними знаками та розміткою на кордоні.

Час очікування на кордоні Смільниця-Кросцєнко (Smilnytsya-Krościenko)

Вирахувати точну кількість часу, що потрібний для перетину того чи іншого кордону, дуже важко, але що стосується конкретно цього митного переходу, то якщо на відео з веб-камер немає черги , це свідчить про можливість пройти процедуру перетину кордону за 1-2 години. А якщо на камерах немає машин на кордоні, то ймовірність перетнути кордон ще швидше дуже велика. Трохи більше часу можна витратити на доїзд до самого кордону, тому що цей перехід знаходиться в стороні від головних магістралей. І якщо з польського боку дороги в нормальному стані, то їдучи по Україні потрібно пам’ятати, що ваш маршрут завжди має проходити через міста Хирів-Старий Самбір-Самбір коли ви рухаєтеся від кордону, і Самбір-Старий Самбір-Хирів якщо ви їдете до кордону.  

Черги на кордоні та веб-камери онлайн у ПП Грушів-Будомєж

На митному переході Грушів-Будомєж встановлена тільки одна online-камера. Ця веб-камера встановлена ДПСУ і показує стан черги на кордоні перед в’їздом на територію митниці з України до Польщі. Картинка з камери дає можливість зрозуміти, чи є черга безпосередньо перед воротами пропускного пункту. Також за допомогою трансляції з цієї камери можна бачити, як швидко рухається черга (якщо вона є) та спрогнозувати час очікування на кордоні. 

черги на кордоні Грушів онлайн На фото ми схематично відобразили розподіл черги перед воротами митного переходу Грушів з України до Польщі.

Черги online перед кордоном ПП Грушів-Будомєж

черга на кордоні Грушів

Черга на кордоні перед митницею Грушів-Будомєж виглядає наступним чином: окрема для автомобілів, що їдуть червоним пасом, та окрема для тих, хто бажає перетнути кордон через зелений коридор. Уже на території самої митниці черга до Польщі розподіляється так: червоний пас розгалужується на 3 ряди, а зелений залишається без змін, для нього виділений 1ряд. Основним недоліком online-трансляції черги на цьому переході є те, що камера показує тільки чергу перед кордоном. Проте у ті дні, коли автомобілів до Польщі є дуже багато, українські прикордонники стримують додаткову чергу ще за 1 кілометр від митного переходу(на зображенні це показано червоною лінією).  

камера на кордоні онлайн в Грушеві

Тому на відео з онлайн-камери ми можемо бачити тільки частину черги, а в такому випадку до кінця зрозуміти, наскільки вона велика, неможливо. Якщо спостерігати за тим як формується черга на камері-онлайн перед кордоном Грушів-Будомєж, то можна зробити певні висновки. Основним показником того, що є черга перед так званим "першим шлагбаумом", буде відео, на якому автомобілі будуть масово формувати чергу перед воротами кордону. Тобто, якщо довший час на відео з камери перед кордоном видно, що автівки тільки заїжджають на територію митниці, а потім за 1-2 хвилини приїжджає більше 10 автомобілів, то це означає, що є черга перед "першим шлагбаумом" і що прикордонники періодично пускають певні партії авто, по мірі того, як зменшується черга перед воротами митного переходу. 

Як доїхати до митного переходу Грушів-Будомєж

Окремої уваги потребує вибір шляху доїзду до ПП Грушів-Будомєж . На око здається, тай навігатор підказує, що найкоротшою дорогою до митного переходу Грушів-Будомєж буде маршрут з Яворова до Грушева, якщо повернути ліворуч на середині яворівської об’їзної дороги. Але цей маршрут пролягає по страшному бездоріжжю. Тому, якщо ви таки вирішили їхати до Грушева, то їхати слід через Немирів, такий шлях буде довшим на 15 км, але ця дорога знаходиться в більш-менш нормальному стані і дозволить вам добратися до кордону з Польщею швидше, спокійніше і з меншою вірогідністю пошкодити ваш транспортний засіб. Більш детально про оптимальні шляхи доїзду до усіх митних переходів на українсько-польському кордоні читайте в нашій статті МИТНІ ПЕРЕХОДИ.

Черга на кордоні з Польщею на митному переході Будомєж-Грушів

Online веб-камери на митному переході Будомєж-Грушів зі сторони Польщі немає, тому зрозуміти, яка черга перед кордоном, можна лише вже перебуваючи безпосередньо на митниці. Черга з Польщі перед цим переходом поділена на 2 ряди – лівий ряд для тих, хто подорожує зеленим коридором, правий ряд для автомобілів, що їдуть на оформлення документів Такс-фрі (Tax-free). Детальніше про процедуру оформлення Такс-фрі шляхи його повернення читайте у наших статтях Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі? та Способи повернення податку Tax Free: що, де і як. На території митниці зелений пас розгалужується на 2 або 3, окремий пас виділений для автомобілів, у яких знаходиться хоча б один громадянин ЄС. 

Час очікування в черзі на ПП Грушів-Будомєж

На пункті пропуску Грушів-Будомєж відбувається так звана “спільна відправка контролю”, коли українські та польські митники працюють над перевіркою машин під одним дахом, тому сам процес проходження кордону є дещо швидшим, ніж на інших митних переходах , де територія українського і польського митного та прикордонного контролю розділена. Час проходження кордону залежить від черги перед кордоном та «рухливості» митників (переважно польських під час перевірки на шляху до Польщі). Перетин кордону з Польщі до України на цьому митному переході відбувається досить швидко, затримки можливі тільки на пасі Такс-фрі. При перетині кордону до України також слід пам’ятати, що маршрут з Грушева по українських дорогах обов’язково має пролягати через Немирів.

Черги на кордонах онлайн – інформація від прикордонних служб

Альтернативними джерелами інформації про черги на кордоні з Польщею є сайт granica.gov.pl та мобільні додатки польської Митної Служби (Służby Celnej). На відміну від камер-онлайн, котрі показують картинку черги на кордонах в режимі реального часу, дані, висвітлені в додатку, є середньостатистичними за останні декілька годин і тому мають більшу похибку. Всі дані про час очікування в чергах перед кордонами та про час, потрібний для перетину пунктів пропуску, надані сайтом митної служби Польщі granica.gov.pl.

Щодо достовірності та актуальності даних про черги та час очікування на польському кордоні, то на сайті Служби Цельної зазначено наступне:

Щодо даних про перетин кордону з Польщі до України:

  • дані про час очікування в чергах перед кордоном оновлюються 8 разів на добу;
  • час очікування визначається начальниками змін польської митної та прикордонної служб.

Щодо даних про черги до Польщі з України:

  • час очікування в черзі перед перетином кордону показаний окремо для вантажних автомобілів, автобусів та легкових авто;
  • додатково адміністрація сайту наголошує, що начальники змін польських митників та прикордонників отримують інформацію про черги з українського боку кордону від водіїв автомобілів та працівників українського пункту пропуску;

Час очікування в черзі на польському кордоні.

Окремо розглянемо, які показники та можливості є на сторінці Митної Служби Польщі та у мобільному додатку Mobilna Granica
На сайті митної служби Польщі granica.gov.pl наведена статистика очікування в чергах на всіх кордонах країни. Розглянемо, що можна зрозуміти про час очікування на українсько-польському кордоні, переглядаючи цей сайт. 

Час чекання в чергах при перетині кордону з Польщі до України:

czergy na kordoni
окремо висвітлено черги на кордоні для вантажних автомобілів, для автобусів, для легкових автомобілів; є поділ на чергу Такс Фрі і зелений коридор;

  1. надано інформацію про черги перед кожним пунктом пропуску (в годинах очікування);
  2. також зазначено час актуалізації даних про чергу (окремо на кожній митниці за польським часом)
  3. є можливість вказати, скільки часу витрачено на перетин кордону (якби багато подорожуючих заповнювали ці дані, то це би дало можливість висвітлювати більш актуальну інформацію про час перетину кордону)

Статистика про черги на кордоні до Польщі з України:

granica gov pl

Для автомобілів на зеленому пасі додатково висвітлена статистика перетину польської сторони кордону, а саме:

  1. час в черзі перед пунктом пропуску;
  2. середній час чекання в черзі в пункті перетину кордону;
  3. мінімальний час, затрачений в черзі у пункті пропуску;
  4. час оформлення авто на зеленому коридорі;

також є можливість заповнити поле, де можна вказати, скільки часу ви провели в черзі на тому чи іншому митному переході.

Отже, на сайті польської митної служби більш детально висвітлена ситуація з чергами на кордонах з Польщі до України тому, що ці дані надаються безпосередньо працівниками митниці, що знаходяться на митному переході. Але в той сам час ця інформація є недостатньо актуальною, бо оновлюється вона нерегулярно.

Мобільний додаток  MOBILNA GRANICA та його можливості.

Мобільний додаток – це програма в телефоні, або іншому пристрої (ноутбуці або планшеті), котра має певні можливості висвітлення ситуації на кордонах завдяки внесеній в ній інформації та завдяки даним, котрі аналізує сама програма MOBILNA GRANICA. Програма використовує дані, що надходять з датчика GPS, та на основі їх аналізу показує статистику перетину кордону. Тобто чим більше подорожуючих будуть використовувати додаток у своїх телефонах, тим точнішими будуть статистичні дані додатку щодо черг на кордоні та часу перетину кордону.
Для користування мобільним додатком GRANICA потрібно мати доступ до інтернету та ввімкнути GPS-звязок. Програма дозволяє вибрати потрібну мову користування та вид транспорту. 

mobilna granica  granica gov pl

Найпростіший звіт додатку показує час очікування в чергах на кордоні на всіх пунктах пропуску українсько-польського кордону. Окремо можна вибрати напрямок руху “з Польщі” чи “до Польщі” . Час очікування в черзі перед кордоном вказано в годинах та додатково можливі позначки червоною або зеленою стрілочками, які інформують про покращення або погіршення ситуації на кордоні з часу останнього оновлення даних. Якщо у телефоні увімкнений GPS , то додатково можна бачити відстань до вибраного кордону.

черги на кордоні  черги на granica gov pl    

Також при натисканні на назву певного митного переходу можна відкрити додаткове меню кожного пункту пропуску на кордоні Польщі та України. Це меню інформує, коли було останнє оновлення даних про час очікування в черзі на даному кордоні, показує кількість відкритих смуг на митному переході та показує карту Польщі або України на шляху до вибраної митниці. Також на цій сторінці додатку є кнопка “камери на кордоні”, але камери-онлайн з польської сторони поки що не транслюють зображення на мобільні пристрої, а камери ДПСУ також не відображаються в MOBILNA GRANICA. 

Отже, висновок наступний – мобільний додаток буде чудовою допомогою тим,  хто перетинає польський кордон в тому випадку, коли цим додатком буде користуватися багато подорожуючих і коли додаток буде транслювати картинку черг на кордоні з камер-онлайн. А на даний час цей додаток можна використовувати як підказку про наявність або відсутність черг на кордонах Польщі, не забуваючи завжди перевіряти, коли була оновлена ця інформація.

Завантажити додаток MOBILNA GRANICA можна безкоштовно

Щоб мати можливість слідкувати за повідомленнями польської митної та прикордонної служб щодо ситуації на митних переходах та черги на україно-польському кордоні потрібно завантажити та встановити мобільний додаток на свій телефон або інший пристрій за наступними посиланнями.

Для мобільних пристроїв , що використовують операційну систему Android додаток можна завантажити за посиланням

mobilna granica

Для пристоїв що працюють на оперецаійній системі іOS мобільний додаток GRANICA можна завантажити тут

черга на кордоні на мобільному телефоні

Для тих хто користується пристроями з операційною системою Windows мобільний додаток MOBILNA GRANICA можна завантажити тут

додаток з чергами на кордоні

Черги на кордоні - фактори які впливають на утворення черг перед кордоном

Спробуємо розібратися в чинниках, котрі спричиняють черги на кордонах з Польщею, та зрозуміти саму природу утворення великих багатогодинних черг. Можна довго обговорювати такі, беззаперечно впливові фактори, як автомобілі на польських номерах та малий прикордонний рух (MRG), але, на нашу думку, ці причини потрібно сприймати як такі, що завжди були, є і будуть на кордоні. Працівники як польських, так і українських прикордонних та митних служб постійно пробують щось змінювати в процедурах перетину кордону з метою зменшення черг, але не всі експерименти та зміни приносять бажані результати тим чи іншим учасникам міжнародного прикордонного руху. Отож, якщо не враховувати щоденний великий потік автомобілів до Польщі і назад, то фактори, котрі збільшують черги на кордонах з Польщі до України і навпаки, можна виділити в наступний список:    

  • багатоденні вихідні дні у Польщі. Так звані “длугі вікенди” в Польщі однозначно провокують великі черги на усіх митних переходах з Польщі. Все дуже просто пояснюється – у декілька разів збільшується потік автомобілів, тому що українці, котрі працюють в Польщі, мають можливість поїхати на ці вихідні дні додому і, окрім цього, підприємці, котрі купують товар в польських фірмах, стараються забезпечити себе запасом продукції. Перелік вихідних днів у Польщі завжди можна переглянути в наших статтях, ми також завчасно публікуємо нагадування про такі дати.
  • після закінчення таких вихідних, черги утворюються уже в зворотному напрямку – з України до Польщі. Українці повертаються в Польщу на роботу чи навчання. 
  • великі релігійні свята в Україні. Відбувається те саме, що було описано вище.

Зрозуміло, що описані чинники спричиняють черги на кордоні в сторону Польщі після закінчення вихідних або святкових днів. І якщо такі дні ще можна передбачити, а  подорож спланувати так, щоб уникнути чекання в чергах, то є чинники, котрі передбачити не можливо, але вони також можуть сформувати довжелезні черги як з одного, так і з іншого боку українсько-польського кордону. 
До таких чинників можна віднести, наприклад, страйки. Як показує досвід останніх років, страйки, що впливають на ситуацію на кордоні, бувають різні. Недавно ми могли спостерігати страйк польських митників, котрі не виходили на роботу або працювали дуже ретельно і повільно; страйк червоноградських шахтарів, котрі перекривали рух на міжнародних шляхах до кордону; страйк жителів прикордонних районів, що також перекривали рух на дорогах до кордону. Є також багато дрібних факторів, котрі можуть вплинути на час перебування в черзі, а ми на них не можемо. Це, наприклад, технічні проблеми в роботі комп’ютерів на митниці, проблеми з документами у подорожуючих, що попереду вас у черзі, повільніша робота працівника митниці з вашого пасу в порівнянні з сусіднім пасом та багато інших, доволі типових ситуацій. 
Тому, коли їдете через кордон –  не завадить набратися терпіння і вміння сприймати черги на кордоні спокійно і врівноважено.

Якщо наша стаття була для вас цікавою збережіть її у своїх соціальних мережах, а також не забудьте поділитись такою корисною і актуальною інформацією з друзями!

Читати повністю

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах