Польські аеропорти обслужили в 2016 році рекордну кількість пасажирів

16 Березня 2017
аеропорти польщі

Минулоріч польські аеропорти прийняли та обслужили близько 34 млн пасажирів, що на 12% більше, ніж в 2015 році. Лідером серед аеропортів, які прийняли найбільшу кількість мандрівників, став варшавський "Шопен", а серед авіакомпаній, які перевезли найбільше пасажирів в Польщі, - ірландський лоукостер Ryanair.

Про це повідомив президент польського Управління цивільної авіації (УЦА) Пйотр Самсон, передає tvn24bis.pl

Аеропорти в Польщі

В 2016 році варшавський аеропорт ім. Фредеріка Шопена прийняв аж 12,8 млн пасажирів, покращивши свій результат за 2015 рік на 1,6 млн пасажирів. Серед регіональних аеропортів найбільш популярним став Краків-Баліце. У 2016 році цей аеропорт обслужив майже 5 млн осіб, що на 18,2% більше у порівнянні з 2015 роком. Реальні показники виявились навіть вищими ніж ті, які в 2012 році прогнозувало УЦА. За словами Самсона, в 2030 році польські аеропорти можуть обслужити навіть 60 млн пасажирів.

Таких високих показників вдалось досягнути завдяки польським авіалініям LOT, які після реструктуризації активно розбудовують свою мережу сполучень. Зокрема, за даними УЦА, в 2016 році авіакомпанія LOT обслужила 6 млн 812 тис. пасажирів, що на 1 мільйон більше, ніж в 2015 році. Як пояснив Пйотр Самсон, минулоріч LOT почала активно збільшувати кількість міжнародних рейсів на далекі відстані, що і сприяло росту пасажиропотоку. В 2017 році авіакомпанія планує продовжити цю тенденцію.  

аеропорти польщі

Лоукости в Польщі

Збільшенню кількості мандрівників, які активно користуються послугами польських аеропортів, сприяли також бюджетні авіакомпанії, такі як Ryanair та Wizz Air. Особливо динамічно розвивається ірландський лоукостер Ryanair, який в 2016 році став лідером на польському ринку бюджетних авіаперевезень. На другому місці серед найбільш популярних авіаліній опинився польський LOT, а на третьому - угорський Wizz Air.

У 2016 році серед пасажирів польських аеропортів найбільшою популярністю користувались авіасполучення до Великої Британії, а також до Німеччини, Норвегії та Італії. Що ж до міжнародних чартерних рейсів, то найбільш охоче поляки подорожували до Греції, Іспанії та Болгарії.

Про велику популярність авіаперевезень в Польщі свідчить також те, що польська влада планує будівництво масштабного центрального аеропорту, який має всі шанси стати важливим центром на шляху Захід-Схід та Північ-Південь в межах цілого континенту.

Про всі аеропорти, які вже діють в межах Польщі, ви можете прочитати у нашій публікації Аеропорти Польщі. Також радимо вам ознайомитись із переліком бюджетних авіакомпаній, які виконують рейси з та до Польщі.

Також нагадуємо вам про те, що лоукостер Ryanair офіційно оголосив про вихід на український авіаринок, а компанія Wizz Air запустить 4 нові рейси з України в Європу

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах