Аеропорти Польщі

01 Січня 2017
аеропорти польщі

Авіаційне сполучення Польщі розвинене на «відмінно». Останні роки активно розвиваються міжнародні та міжміські напрямки. Аеропорти Польщі, персонал, системи безпеки та інші складові успішного польоту стають все більш сучасними. Пасажирам надають послуги високого класу, що відповідають всім світовим стандартам. Оскільки в країну регулярно приходять компанії, що займаються бюджетними авіаперевезеннями (лоукости), почали відроджуватися і «оживати» невеликі аеропорти в провінційних містах, таких як Жешув, Бидгощ, Зелена Гура, Лодзь, Ольштин та інші.

У цій статті ми розглянемо найбільші аеропорти Польщі.

Варшавський аеропорт ім. Ф. Шопена (Lotnisko Warszawa-Okęcie im. F. Chopina)

Аеропорти Польщі, Варшавський аеропорт ім. Ф. Шопена

gb.pl

Найбільший аеропорт Польщі - Варшавський аеропорт ім. Ф. Шопена – розташований всього за 8 кілометрів на південний захід від центру столиці в районі Окенце. Його називають візитівкою усієї Польщі, адже масштабність аеропорту вражає: загальна територія, яку він займає – це близько 500 га, а пропускна здатність терміналів складає більше 11 мільйонів пасажирів на рік. Тільки за жовтень 2016 року послугами Варшавський аеропорту ім. Ф. Шопена скористалися 1 мільйон 155 тисяч туристів.

Як доїхати до аеропорту ім. Ф. Шопена у Варшаві?

Якщо вам потрібно доїхати до аеропорту ім. Ф. Шопена у Варшаві власним транспортним засобом, то зробити це буде нескладно, дорога від центру Варшави до аеропорту займе всього 10-15 хв, а не заблукати допоможе велика кількість вказівників.

Щодо громадського транспорту, то аеропорт чудово сполучений із усіма районами Варшави, зупинки є на всіх важливих транспортних вузлах столиці, а також біля популярних готелів. Обслуговує сполучення 5 автобусних ліній:

 • Лінія 148 – працює щодня з 4:34 - 22:35. Маршрут: аеропорт ім. Ф. Шопена –Урсинув – Прага; головні вулиці Żwirki i Wigury – Nowoursynowska – Most Siekierkowski – Grochowska.
 • Лінія 175 – працює щодня з 4:27 - 22:58. Маршрут: аеропорт ім. Ф. Шопена – центр; головні вулиці Żwirki i Wigury – Al. Jerozolimskie (Dworzec Centralny) – Krakowskie Przedmieście - Pl.Piłsudskiego.
 • Лінія 188 – працює щодня з 4:47 - 23:18. Маршрут: аеропорт ім. Ф. Шопена – центр (зупинка метро Політехніка) – Прага-Полуднє (Wiatraczna); головні вулиці: Żwirki i Wigury – Al.Armii Ludowej – Al.Stanów Zjednoczonych – Szaserów – Makowska.
 • Лінія 331 – працює щоденно з 6:13 - 17:54. Маршрут: аеропорт ім. Ф. Шопена – станція Метро Вілановська (Wilanowska); головні вулиці: Narkiewicza, Wirażowa, Poleczki, Łączyny, Puławska, Al. Wilanowska.
 • Лінія N32 (нічний маршрут) – працює щодня з 23:15 - 4:49. Маршрут: аеропорт ім. Ф. Шопена – Центральний Вокзал.

З ключових районів Варшави доїхати до Варшавського аеропорту ім. Ф. Шопена можна також потягами SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej) за маршрутами S2 i S3, або ж Мазовецькими лініями. Квитки на автобуси і потяги доступні в квиткоматах, на зупинках громадського транспорту, в самих автобусах та потягах чи у водія. Ціни на проїзд громадським транспортом до аеропорту – до 5 злотих, особистий виклик таксі обійдеться у 40 злотих.

Паркінги Варшавського аеропорту ім. Ф. Шопена

На території Варшавського аеропорту ім. Ф. Шопена діє 3 платні паркінги, на яких може розміститись 2800 автомобілів. Напроти терміналу знаходяться два короткострокові багаторівневі паркінги P1 і P2, рекомендовані, в першу чергу,  для людей, які проводжають і зустрічають пасажирів. У багатоповерхових автостоянках Р1 і Р2 позначені місця для паркування автомобілів людей з обмеженими фізичними можливостями. Вони розташовані біля ліфтів. Паркінг P4 подобовий і знаходиться по правій стороні готелю Courtyard By Marriott, що розташований одразу напроти терміналу.

Паркуватись безпосередньо перед входом в термінал Варшавського аеропорту ім. Ф. Шопена не дозволено, розглядається тільки короткотривала зупинка для посадки чи висадки пасажирів та їхнього багажу.  Ціни на паркінг в аеропорті Шопена такі:

Короткотермінові багаторівневі паркінги Р1 і Р2:

 • до 30 хв – 5 злотих;
 • година – 10 злотих;
 • доба – 80 злотих;
 • 6-10 діб – 180 злотих;
 • 11-15 діб – 230 злотих.

 

Довготерміновий паркінг Р4 (для тих, хто залишає автомобіль як мінімум на добу):

 • доба – 79 злотих;
 • 2 доби – 110 злотих;
 • третя і кожна наступна доба + 10 злотих.

Розрахунок за послуги паркування проводиться у Варшавському аеропорті ім. Ф. Шопена готівкою, або ж платіжною чи кредитною карткою.

Авіалінії і напрямки польотів з Варшави:

Аеропорт Шопена у Варшаві є головною базою польських авіаліній LOT Polish Airlines. Окрім цього, з аеропорту здійснюють польоти такі авіаперевізники як  Wizz Air, Lufthansa, airberlin, SprintAir, Eurowings та ін.

Внутрішнє сполучення Варшавський аеропорт ім. Ф. Шопена має з Познанню, Вроцлавом, Катовіцами, Краковом, Жешувом, Щеціном, Зеленою Гурою. Авіарейси з нього щоденно доставляють пасажирів також в усі найпривабливіші куточки світу: Чикаго, Торонто, Нью-Йорк, Амстердам,  Барселона, Дубаї, Одеса, Рим, Осло, Гамбург, Неаполь – повний список міст, в які пропонує польоти аеропорт Шопена у Варшаві, а також детальну інформацію про кожен рейс ви можете переглянути на офіційному сайті аеропорту.

Аеропорт Варшава-Модлін (Port Lotniczy Warszawa-Modlin)

Аеропорт Варшава-Модлін

 businesstraveller.pl

Аеропорт Варшава-Модлін розпочав свою роботу лише 4 роки тому, у 2012, проте він впевнено та стрімко розвивається, розширюючи пропозицію напрямків польотів, покращуючи умови перебування для пасажирів і збільшуючи свою пропускну здатність – зараз аеропорт Варшава-Модлін обслуговує близько 7 тисяч клієнтів на добу, що в сумі дає цифру у 3 мільйони пасажирів на рік.

Як доїхати до аеропорту Варшава-Модлін?

Автомобілем до аеропорту Варшава-Модлін треба їхати 40 кілометрів на північний схід від центру Варшави. Сам аеропорт знаходиться біля важливих автомобільних трас S7 та DK62. Також доїхати до аеропорту Варшава-Модлін можна, придбавши квитки та автобус Modlinbus, рейс якого за 40 хвилин сполучає центр Варшави та аеропорт і курсує дуже часто. Квитки на Modlinbus коштують від 9 до 25 злотих, придбати їх можна на сайті або ж безпосередньо у водія автобуса.

Третім способом доїхати до аеропорту є потяг. Потяги до Модліна їздять часто – кожну годину, коштують 15 злотих, час у дорозі приблизно 45 хв. Від Модліна до самого терміналу аеропорту кожні 20-30 хвилин курсують автобуси, проїзд у яких для власників квитків на потяг безкоштовний. Якщо ж ви добрались до Модліна не потягом, а будь-яким іншим шляхом, проїзд в автобусі від Модліна до аеропорту коштуватиме вам 5 злотих.

Паркування в аеропорті Варшава-Модлін

На даний момент, паркування в аеропорті Варшава-Модлін можливе на двох цілодобових стоянках, які разом можуть вмістити 1300 автомобілів.

PA1 розрахований на 600 місць і знаходиться одразу біля терміналу. Оптимальний час паркування там нетривалий – 1-3 доби. PA7 розташований трохи далі на території аеропорту і створений для тих, хто бажає залишити свій автомобіль довше ніж на 4 дні. Найближчим часом планується відкриття ще одного паркінгу від аеропорту Варшава-Модлін. PA3 знаходитиметься за 500 метрів від терміналу і буде розрахований на 200 автомобілів.

Ціни на паркування в аеропорті Варшава-Модлін наступні:

PA1

 • 10 хв – безкоштовно;
 • година – 6 злотих;
 • 2 години – 10 злотих;
 • 8 годин – 34 злотих;
 • 1 доба – 50 злотих;
 • 2 доби – 60 злотих;
 • 3 доби – 70 злотих;
 • 5 діб – 100 злотих.

PA7

 • від 1 до 4 діб – 40 злотих;
 • від 5 до 7діб – 50 злотих;
 • від 8 до 9 діб – 80 злотих;
 • 13-15 діб – 100 злотих;
 • кожна наступна доба +10 злотих.

 

Авіалінії і напрямки польотів з аеропорту Варшава-Модлін

Співпрацює аеропорт Варшава-Модлін лише із відомим у всьому світі бюджетним авіаперевізником Ryanair. Літаки лоукостера Ryanair здійснюють польоти від аеропорту Модлін до основних туристичних міст Європи, таких як Дублін, Лондон, Париж, Стокгольм, Лісабон, Ліверпуль, Мадрид, Афіни,  Глазго та інших цікавих локацій. Зважаючи на цінову політику лоукостера Ryanair, що дозволяє мандрувати за невеликі гроші, клієнтів у аеропорту Варшава-Модлін більшає з кожним днем.

Міжнародний аеропорт Краків-Баліце ім. Івана Павла II  (Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice)

Міжнародний аеропорт Краків-Баліце

mark-brzesko.pl

Міжнародний аеропорт Краків-Баліце ім. Івана Павла II – найбільший регіональний аеропорт в Польщі. Аеропорт цей комфортний для пасажирів як з точки зору перельотів, так і з точки зору інфраструктури. Інфраструктура в аеропорті добре розвинена – в терміналі для усіх пасажирів доступна безкоштовна мережа WI-FI (щоправда, протягом перших 15 хвилин). Тут можна випити кави та навіть пообідати у кав’ярнях та бістро, зняти готівку у 6 банкоматах та обрати подарунки собі чи близьким у сувенірних та книжкових крамницях, а також у магазинах, де товари продаються без врахування вартості оподаткування (duty-free).

Як доїхати до аеропорту Краків-Баліце?

Аеропорт Краків-Баліце знаходиться на відстані 11 кілометрів від Кракова поблизу трас А4 та S7, тому доїзд до нього автомобілем доволі зручний. Щодо громадського транспорту, то сполучають аеропорт з містом дві агломераційні денні лінії – 208 і 252, а також існує нічний маршрут під номером 902. Квиток на автобус для дорослого коштує 4 злотих. Купити його можна у квиткоматі в приміщенні терміналу чи на зупинках громадського транспорту, а також в самих автобусах чи, за великої необхідності, у водія.

Комфортним потягом Малопольських ліній, розрахованим на 170 пасажирів, з центру Кракова до аеропорту Краків-Баліце можна доїхати всього за 17 хвилин і коштуватиме це 8 злотих. У потягає є WI-FI та кондиціонери, а курсує він 7 днів на тиждень. Квитки на такий потяг доступні у квиткоматах чи їх можна придбати вже у самому потязі.

Паркінг від міжнародного аеропорту Краків-Баліце ім. Івана Павла II 

Припаркуватися на території аеропорту Краків-Баліце ім. Івана Павла II  можна вже за 50 метрів від терміналу. Аеропорт пропонує звичайний та багаторівневий паркінги, які відрізняються також цінами на користування. Година паркування на багаторівневому паркінгу аеропорту Краків-Баліце коштує 10 злотих, доба – 55 злотих, друга і кожна наступна доба – 25 злотих, абонемент на місяць паркування – 300 злотих. Якщо ж ви виберете звичайний паркінг, то за годину користування заплатите 9 злотих, за добу – 45 злотих, кожна наступна доба коштуватиме 15 злотих, а місячний абонемент можна придбати за 249 злотих.

Оплата за паркувальні послуги здійснюється в автоматах, які знаходяться на території паркінгу. 

Авіалінії та напрямки польотів аеропорту Краків-Баліце

З міжнародного аеропорту Краків-Баліце літають літаки таких авіаліній, як British Airways, LOT, EasyJet, Lufthansa, Ryanair, SprintAir та KLM. В межах Польщі, польоти з аеропорту відбуваються до Гданьська та Варшави. Щодо зовнішніх рейсів, то регулярні сполучення налагоджені з Венецією, Віднем, Неаполем, Мальтою, Ліоном, Женевою, Берліном, Бірмінгемом, Копенгагеном та ін. Актуальний список міст, в які можна полетіти з аеропорту Краків-Баліце, дивіться ТУТ. Найчастіше пасажири літають з міжнародного аеропорту Краків-Баліце  у Великобританію, Німеччину та Італію.

Детальніше про аеропорт Краків-Баліце ви зможете дізнатись на його офіційному сайті.

Аеропорт Катовіце (Port Lotniczy Katowice) в Польщі

Аеропорт Катовіце

lotniczapolska.pl

Міжнародний аеропорт Катовіце відомий однією з найбільших у Польщі стартових доріжок довжиною більше трьох кілометрів і шириною в 45 метрів. В середньому, послугами аеропорту в Катовіцах користується 300 тисяч пасажирів в місяць, а рекордна їх кількість була зафіксована у липні 2016  року – 450 тисяч пасажирів. Аеропорт містить три термінали: два з них (термінали А і B) для відльотів і один (термінал С) для прильотів.

Як доїхати до аеропорту в Катовіцах?

Аеропорт розташований за 30 кілометрів на північ від центру міста Катовіце. Щоденне сполучення з ним забезпечує міський транспорт, а саме його лінії номер 17, 83 та 85. Доїхати можна також автобусом від аеропорту Airport Bus. Він курсує з центру Катовіц до аеропорту і в зворотному напрямку. Час, необхідний, щоб доїхати до аеропорту громадським транспортом, це приблизно 50 хвилин.

Паркінг на території аеропорту Катовіце

На території аеропорту Катовіце діє кілька паркінгів:

 • P1 – цей паркінг, що розрахований на легкові автомобілі та автобуси, розташувався поруч з терміналами A i B. Паркінг P1 не охороняється. Залишити там автомобіль на годину коштує 5 злотих, на дві години – 14 злотих, доба обійдеться у 50, дві у 80, а три у 110 злотих за місце. Тиждень паркування на території P1 коштує 130 злотих.
 • Р2 – паркінг P2 розташований на відстані 200 метрів від терміналів A та B, доїхати до нього і повернутись можна, скориставшись безкоштовним трансфером, наявність якого аеропорт передбачив. Автобуси та автівки можуть користуватись паркінгом P2 цілодобово, найкраще він підійде тим, хто хоче залишити свій автомобіль більш як на 2 доби. Ціни на паркування тут трохи нижчі – доба паркування на паркінгу P2 коштує 30 злотих, 2-4 доби – 39 злотих, 5-7 днів – 69 злотих. Кожна наступна доба після  7-ї по 13-ту + 3 злотих.  
 • Р3 – паркінг Р3 може вмістити 200 легкових автівок. За паркінгом цілодобово ведеться спостереження, працює охорона. Година перебування на паркінгу Р3 коштує 6 злотих, перша доба – 49 злотих, кожна наступна – 29 злотих, тиждень – 199 злотих, 2 тижні – 304 злотих, місяць – 500 злотих. Якщо ви залишите свій автомобіль на цій стоянці на 3 дні і більше, то отримаєте загальну знижку розміром 25 відсотків.

Заощадити 5 відсотків від вартості паркувальних послуг можна, якщо заздалегідь зарезервувати місце онлайн.

Авіалінії (лоукости) та напрямки польотів з аеропорту в Катовіцах

Аерпорт Катовіце співпрацює з Aegean Airlines, Eurowings, LOT Polish Airlines, Pegasus Airlines, Ryanair, Enter Air, Wizz Air та забезпечує сполучення до 35 європейських міст, серед яких Тель-Авів, Київ, Осло, Лондон, Дортмунд, Париж, Дублін та Барселона. Також з аеропорту Катовіце доступний внутрішній рейс до столиці Польщі – Варшави. 

Аеропорт Вроцлав-Страховіце ім. М. Коперника (Port lotniczy Wrocław - Strachowice im. Mikołaja Kopernika)

Аеропорт Вроцлав-Страховіце

darmolot.pl

Аеропорт Вроцлав-Страховіце обслуговує значну частину від усіх авіасполучень в межах Польщі та Європи. Його популярність зростає з кожним роком, а інфраструктура та рівень сервісу перебувають у постійному розвитку. В 2015 році Вроцлавський аеропорт обслужив 2, 3 мільйони пасажирів, а здатен новий термінал обслуговувати більше чотирьох мільйонів.

Як доїхати до аеропорту ім. М. Коперника у Вроцлаві?

Знаходиться аеропорт Вроцлав-Страховіце на відстані 10 кілометрів від центру Вроцлава, поблизу об’їзної Вроцлавської дороги, яка з’єднана із дорогою S8 зі сторони Варшави, з дорогою № 5 зі сторони Познані, а з південної сторони з дорогою №8 і автобаном A4. 

Доїхати до аеропорту Вроцлав-Страховіце можна і громадським транспортом: денний автобус під номером 106 і нічний №206 щоденно курсує туди від Головного вокзалу (PKP) Вроцлава з періодичністю 20-30 хвилин. Час у дорозі складає від 30 до 50 хвилин, залежить від трафіку на дорогах (затори на маршруті бувають досить часто).

Паркінг на території аеропорту Вроцлав-Страховіце

На території аеропорту Вроцлав-Страховіце знаходяться 4 паркінги – A, B, C, D, а також окремий VIP паркінг. Всього аеропорт пропонує 1100 платних паркувальних місць і позиціонує себе як найдешевший довготерміновий паркінг в Польщі. Ціни на паркування на стоянці, що знаходиться поблизу терміналу, за умови резервації онлайн, такі: перша доба – 24 злотих, а паркування на термін від 5 до 9 діб коштуватиме всього 59 злотих. Без попередньої резервації прайс виглядає наступним чином: кожні 30 хв (до 2-х годин) – 4 злотих, стільки ж коштує кожна наступна година. За добу слід заплатити 40 злотих, за дві – 55 злотих, за три – 70 злотих, тиждень паркування обійдеться вам у 89, а два тижні – у 99 злотих. Ціни на VIP паркінг вищі приблизно на 50 відсотків.

Авіалінії та напрямки польотів, що пропонує аеропорт ім. М. Коперника у Вроцлаві

Літаки авіаліній Ryanair, Wizz Air, PLL LOT, Lufthansa, Germanwings i SAS обслуговують загалом 60 сполучень, серед яких як внутрішні (Гданськ, Варшава), так і авіарейси до більшості туристичних та популярних європейських міст – Копенгаген, Прага, Рига, Венеція, Рим, Осло, Мальта – далеко не повний перелік рейсів, що здійснюються з аеропорту Страховіце в Європу. А з пересадкою із Вроцлава можна полетіти також в інші частини світу та відвідати Гон-Конг, Сингапур чи Нью-Йорк. 

Аеропорт Жешув-Ясьонка (Lotnisko Rzeszów – Jasionka)

 

Аеропорт Жешув-Ясьонка

Аеропорт Жешув-Ясьонка – найближчий до кордону з Україною аеропорт Польщі, послугами якого досить часто користуються наші громадяни. Аеропорт невеликий, у порівнянні, наприклад з Варшавським Шопеном,  (максимальна пропускна здатність складає 1, 8 мільйонів пасажирів на рік), проте дуже комфортний: у терміналі доступний безкоштовний WI-FI, є пункт обміну валют та банкомат. Провести час можна за чашкою кави у кількох гастрономічних закладах, або ж скористатись автоматами зі снеками і напоями. За час очікування польоту в аеропорті Жешув-Ясьонка можна також купити сувеніри, ювелірні вироби, пресу, солодощі та інші продукти.

Як доїхати до Жешувського аеропорту?

Жешувський аеропорт розташований за 10 км на південь від центру міста, біля доріг державного значення №9 Жешув-Варшава та №19 Жешув-Люблін, а також автобану А4 та  швидкісного S18.

Доїзд до аеропорту громадським транспортом налагоджений відмінно. Автобусні рейси курсують відповідно до графіку відльотів та прильотів аеропорту. Дане сполучення (з і до центру Жешува) забезпечують дві міські автобусні лінії: 51 і 53. Купити квитки на ці маршрути можна у квиткоматах чи безпосередньо у водія.  Їх ціна – 4 злотих.

Доїхати до аеропорту в Жешуві можна також громадським транспортом, що забезпечує сполучення між гмінами (районами), а саме його 224 та 225 лініями.

Орієнтовний час, який потрібний, щоб доїхати від вокзалу у м. Жешув до аеропорту – 30 хвилин.

Паркінг на території аеропорту Жешув-Ясьонка

Особливістю паркування на території аеропорту Жешув-Ясьонка є те, що воно абсолютно безкоштовне, при цьому розрахований паркінг на 650 автомобілів. Незважаючи на відсутність оплати, залишати там машину абсолютно безпечно – територія добре освітлена і цілодобово охороняється. 

Авіалінії та напрямки польотів з Жешува

Регулярні рейси з Жешува до Варшави, Катовіц, Щеціна, Гданська, Лондона, Дубліна, Франкфурта, Единбурга, Манчестера та кількох інших міст забезпечують чотири авіакомпанії: PLL LOT, Ryanair, Lufthansa i Czech Airlines. Повну інформацію про напрямки польотів з аеропорту Жешув-Ясьонка шукайте на його офіційному сайті

Міжнародний аеропорт в Гданьську ім. Леха Валенси (Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy)

Міжнародний аеропорт в Гданьську

plus.google.com

Майже 5 мільйонів пасажирів на рік – така пропускна здатність двох сучасних терміналів міжнародного аеропорту ім. Леха Валенси, що розташований поблизу Гданська, Гдині та Сопота. Він займає четверту позицію в рейтингу найбільших польських аеропортів та забезпечує авіасполучення півночі Польщі з іншими її частинами та основними європейськими туристичними і бізнес-центрами.

Паркінг від аеропорту в Гданську

Залишити автомобіль на території аеропорту в Гданську можна в чотирьох паркінг-зонах, що відрізняються часовою та ціновою політикою, та у зоні  KISS & FLY.

В зоні KISS & FLY, розташованій безпосередньо перед терміналом, зупинка до 10 хвилин безкоштовна, за паркування на 20 хвилин доведеться заплатити 20 злотих, а за кожні наступні 10 хвилин – ще по 10 злотих.

Паркінги P1 і P2 – короткотермінові, паркувати автомобіль тут варто на термін, не довше доби. За кожні 30 хвилин впродовж 2 годин оплата складає 4 – 4,5 злотих, третя і наступні години коштують по 6-7 злотих кожна, а вартість доби перебування на території P1 і P2 – 60 злотих.

Для тривалішого паркування на території аеропорту в Гданську передбачені довготермінові паркінги P4 і P5. Ціни на їх послуги наступні: від 1 до 3 діб – 19 злотих, від 4 до 6 діб – 69, від 7 до 15 – 89 злотих і кожна наступна доба ще + 10 злотих. Увага, загубивши паркувальний квиток, ви повинні будете сплатити штраф у розмірі 100 злотих. 

Як доїхати до міжнародного аеропорту ім. л. Валенси в Гданську?

Міжнародний аеропорт ім. Л. Валенси розташований в безпосередній близькості до міста  Гданськ – автомобілем дорога від центру міста до терміналів аеропорту займає до 20 хвилин, проте варто врахувати також можливі затори.

Щодо громадського транспорту, то сполучення м. Гданськ з аеропортом забезпечують міські маршрутки номер 110 та 210 (швидкісна), 122, що курсують з періодичністю в 20-30 хвилин, а також нічний маршрут номер 3.

Можливий доїзд до аеропорту також потягами PKM (Pomorskiej Kolei Metropolitarnej), які їздять ще частіше – кожні 15 хвилин. В нічний час графік потягів допасовано до графіку прильотів та відльотів аеропорту в Гданську. Ціна на проїзд залежить від відстані, яку ви проїдете – до 6 кілометрів коштує 3 злотих, до 12 км – 4 злотих, а за поїздку потягом на відстань до 18 км тариф складає 5, 20 злотих.

З Гдині до аеропорту курсує маршрут 4А – їздить транспорт кожну годину-дві, але на вихідних перерви складають 3-4 години.

Авіалінії та напрямки польотів з Гданського аеропорту

Серед авіаперевізників, які співпрацюють із аеропортом в Гданську – відомі і популярні лоукостери Ryanair та Wizz Air, а також польські авіалінії LOT, SAS, SCANDINAVIAN AIRLINES та ін. Сітка сполучень даного аеропорту доволі велика – регулярні рейси в межах Європи (Хельсінкі, Гамбург, Дублін, Стокгольм, Брюссель, Бірмінгем, Франкфурт) та Польщі (Варшава, Краків, Радом) користуються значною популярністю серед пасажирів, які обирають саме аеропорт в Гданську  точкою відліку своїх мандрівок.  

Познанський аеропорт (Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego)

Познанський аеропорт

8zjazdpsps.amu.edu.pl

Аеропорт у Познані невеликий (обслуговує 1, 5 мільйони пасажирів у рік), зате один з найстаріший в цілій Польщі – польоти з нього регулярно здійснюються вже більше ста років. В 2011 році аеропорт в Познані був грунтовно модернізований та вдосконалений, збільшилась кількість доступних напрямків за рахунок розширення мережі авіаперевізників, а це, в свою чергу, позначилось на кількості клієнтів, яка досі невпинно зростає.

Як доїхати до аеропорту в Познані?

Комфортному доїзду до аеропорту у Познані сприяє вигідне розташування останнього. Аеропорт знаходиться на відстані семи кілометрів від центру міста, поблизу траси, яка веде до нього від найважливіших пунктів міста, зокрема від залізничного вокзалу.

Громадський транспорт до аеропорту у Познані курсує регулярно, це, зокрема, швидкісна лінія L, яка забезпечує сполучення аеропорту та залізничного вокзалу кожні 30 хвилин (з 05:15 до 22:15). Доїхати до аеропорту (і в зворотному напрямку) можна також маршрутом № 59 (з 05:05 до 22:55 за польським часом) і №48 (з 05:27 до 22:51). Автобуси №48 зупиняються приблизно за 200 метрів від терміналу. Нічне сполучення здійснюють автобуси №242. Доїзд громадським транспортом займає 20-30 хвилин. Квитки доступні у кіосках терміналу, а також квиткоматах, розташованих на зупинках і в деяких автобусах.

Авіалінії та напрямки польотів аеропорту в Познані

Імідж аеропорту в Познані суттєво піднімає можливість бюджетних польотів в Європу рейсами лоукостерів Ryanair та Wizz Air. У список діючих авіаперевізників входять також LOT і Lufthansa. Країнами, в які ви можете помандрувати із аеропорту в Познані, це Німеччина, Англія, Греція, Данія, Голандія, Іспанія, Італія та ще кілька популярних європейських країн. Також звідси налагоджене регулярне сполучення із столицею Польщі – Варшавою. Загалом аеропорт в Познані пропонує пасажирам 60 напрямків польотів.

Паркінг від Познанського аеропорту

Аеропорт в Познані пропонує пасажирам не турбуватись про власне авто на час поїздки та залишити його на території трьох цілодобових паркінгів.

Р1 – короткотерміновий паркінг біля зали  вильотів. Ціни на користування Р1 наступні:

 • 5 хвилин – безкоштовно;
 • перша година – 5 злотих;
 • 2 години – 10 злотих;
 • 3 години – 15 злотих;
 • Доба – 35 злотих;
 • 2 доби – 50 злотих;
 • до 3 діб – 55 злотих;
 • тиждень – 100 злотих.

P3 – короткотерміновий паркінг біля зони прильотів.

 • 5 хвилин – безкоштовно;
 • 15-30 хвилин – 6 злотих;
 • перша година – 12 злотих;
 • 2 години – 24 злотих;
 • 3 години – 36 злотих;
 • доба – 100 злотих.

Р2 – довготерміновий паркінг на території аеропорту в Познані, тарифи на послуги якого наступні:

 • перша година – 6 злотих;
 • 2 години – 12 злотих;
 • 3 години – 18 злотих;
 • Доба – 40 злотих;
 • 2 доби – 55 злотих;
 • 3 доби – 60 злотих;

Тиждень паркування на території P3 коштує в межах 130 злотих.

Ті, хто планує тривалу подорож, мають можливість скористатись паркінгом P5 – довготерміновим паркінгом, що розташований 50 метрів від терміналу.  Ціни тут найбільш вигідні:

 • не більше 8 діб – 59 злотих;
 • не більше 12 діб – 80 злотих;
 • не більше 15 діб – 100 злотих;
 • кожна наступна доба – 10 злотих.
 

Аеропорт в Любліні (Port Lotniczy Lublin) 

Аеропорт в Любліні

Люблінський аеропорт розпочав свою роботу у 2012 році. На даний час, аеропорт старанно займається розвитком інфраструктури: вже зараз в терміналі працює кав’ярня, ресторан та бістро, є кілька магазинів та кіосків, банкомати, кантор, та навіть капличка. Аеропорт надає також послугу оренди автомобілів.

Як доїхати до аеропорту в Любліні?

Потяг до аеропорту відправляється з головного вокзалу в Любліні. Існує один важливий момент, який варто знати усім, хто збирається ним скористатись. Якщо ви купите квиток на потяг у касі вокзалу, то заплатите 5, 30 злотих. Купивши той самий квиток не в касі, а у водія потяга, ви повинні будете оплатити вже зовсім іншу ціну – 13, 30 злотих – 5, 30 за квиток і 8 за те, що водій вам його продав. Проїзд потягом від аеропорту, що знаходиться за 12 км від Любліна, до головного вокалу в Любліні, коштує 5, 30 злотих.

Доїхати до аеропорту в Любліні і в зворотному напрямку можна також автобусом під номером 005 MPK Люблін. Увага! У суботу та неділю автобуси по цьому маршруту не курсують.

Авіалінії та напрямки польотів Люблінського аеропорту

Незважаючи на те, що аеропорт в Любліні функціонує не так давно, з ним уже співпрацюють найбільші лоукостери Європи – Wizz Air та Ryanair. Також з даного аеропорту відбуваються польоти авіакомпанії Small Planet.

Найпопулярніші авіарейси з Люблінського аеропорту здійснюються до Осло, Стокгольма, Барселони, Лондона та Дубліна.

Паркінг від аеропорту в Любліні

Біля аеропорту в Любліні розташовані два паркінги, що разом здатні обслуговувати до 450 автомобілів.

Паркінг А – довготерміновий. Година паркування тут коштує 5 злотих, дві години – 9 злотих. Залишити машину на тиждень на паркінгу А можна, заплативши 80 злотих, ціна паркування на 14 днів – 100 злотих за автомобіль. Розташований паркінг перед входом до зали відльотів.

Паркінг В позиціонує себе як погодинний. Ціни на його послуги наступні:

 • 10 хв паркування – безкоштовно;
 • 1 година – 5 злотих;
 • 2 години – 9 злотих;
 • кожна наступна година після другої – 3 злотих;
 • доба – 40 злотих.

Як бачимо, Польща - країна, яка активно розвиває туристичні напрямки. Популярність авіаперельотів зростає і серед місцевих жителів, і серед мандрівників. Чіткість у роботі, відповідність до найвищих стандартів і безпека - все це робить польоти комфортними для пасажирів, що в свою чергу призводить до популяризації всієї країни в туристичному та комерційному напрямках.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах