06 Жовтня 2016
2016 рік став особливо вдалим для українсько-польських відносин у сфері авіаперевезень.
Авіарейси до Польщі
Спочатку, у березні, українці і поляки підписали угоду про так зване “вільне небо” – скасування обмежень на авіасполучення між країнами. Це, в свою чергу, стосується не тільки польських та українських авіакомпаній, а й дає можливість авіаперевізникам інших країн ЄС здійснювати польоти з Польщі в Україну. Як наслідок, було налагоджено прямі авіарейси між Польщею та Україною за новими напрямками: першим впровадженим перельотом був Харків-Варшава (LOT), у червні відкрили авіасполучення між Ґданськом та Івано-Франківськом (МАУ, на даний час, призупинене), а також між Варшавою та Вінницею (МАУ), в той сам час розпочались перельоти між Львовом та Радомом (SprintAir).
Wizz Air в Україні
Авіаперевізник Wizz Air в Україні на постійній основі здійснює перельоти з Києва до таких країн, як Угорщина, Німеччина, Литва, Кіпр, Словакія, Велика Британія та Польща. Станом на сьогодні, один з авіарейсів польського напрямку з’єднує аеропорт Київ Жуляни та аеропорт в Катовіцах. Сполучення є прибутковим і користується популярністю. Серпень 2016 року відкрив нам можливість бюджетно літати разом з Wizz Air також до Ґданська, а вже на 1 листопада заплановане збільшення кількості напрямків польотів та перший рейс цього перевізника з Києва до Вроцлава (квитки вже у продажу).
Ціни на квитки Wizz Air в Україні
Wizz Air – один з найвідоміших лоукостерів у світі, який здобув свою популярність через доволі лояльну цінову політику для своїх пасажирів. Ціни квитків на рейси лоукостера Wizz Air з України до Польщі порівняно низькі і доступні для багатьох українців, остаточна ціна залежить від дати вильоту – раннє бронювання гарантує суттєву економію. Купуючи квитки на літак до Катовіц чи Ґданська наперед, квитки можна придбати і за 200 злотих в одну сторону, а це не надто більше, аніж коштує квиток на автобус.
Переліт - шанс оминути черги на кордоні до Польщі
Якщо ви досі вважаєте, що авіаперельоти – це прерогатива лише статусних та заможних, то тепер цю позицію стає все легше спростувати. По-перше, як ми вже вказували, якщо купувати квиток на авіарейс до Польщі від лоукостера і заздалегідь, то його ціна не так критично відрізнятиметься від ціни автобусного перевезення. По-друге, все більше людей цінує свій час і намагається не витрачати його марно на тривале очікування в черзі на кордоні з Польщею. Тому навіть якщо квитки на літак вдвічі дорожчі, аніж на автобус, то економія часу – дуже суттєва: переліт в будь-яке місто Польщі займе вам трохи більше години, а от автобусом можна їхати добу.
Новий авіарейс між Україною та Польщею (Львів-Зелена Ґура)
Як бачимо, авіаспівпраця між Україною та Польщею стрімко розвивається та вдосконалюється. Нещодавно надійшло повідомлення про запуск ще одного нового авіарейсу, що сполучатиме Львів та захід Польщі – місто Зелену Ґуру (Babimost). Така інформація прозвучала під час відвідин Львова головою Любуського воєводства Ельжбетою Поляк. За її словами, переговори з директором львівського летовища були успішними, визначено також потенційного авіаперевізника цього рейсу – компанію SprintAir, що на даний час вже здійснює успішні та популярні польоти зі Львова до Радома. Літаки SprintAir готові транспортувати пасажирів зі Львова до Зеленої Ґури у вихідні дні (субота та неділя). Зацікавленими користувачами рейсу Львів-Зелена Ґура можуть стати як польські туристи, так і українці, зокрема ті, хто хоче згодом відвідати Німеччину та інші країни Західної Європи. Аеропорт Зеленої Ґури невеличкий, пасажиропотік 12-17 тисяч пасажирів на рік (для порівняння, Львівський аеропорт у 2015 році прийняв 570 тисяч пасажирів), проте сполучення Львів-Зелена Ґура розглядається як необхідне та здатне з’єднати Захід України та Польщі.
Сподіваємося на продовження такої плідної співпраці між Україною та Польщею в майбутньому, лояльну цінову політику від авіаперевізників, а також ще більше нових напрямків авіасполучень, що дозволять швидко та комфортно подорожувати з однієї країни в іншу.
Коментарі