Закупи в супермаркетах Lidl у Польщі та Німеччині: де дешевше?

13 Червня 2023
закупи в польщі в супермаркетах Lidl ціни 2023

7 червня журналісти видання Deutsche Welle вирушили на закупи в супермаркети мережі Lidl у Варшаві та німецькому місті Бонн, щоб порівняти ціни на однакові продукти. Результати дослідження можуть виявитися неприємними саме поляків, пише видання businessinsider.com.pl.

«До наших кошиків потрапило кілька основних продуктів. Це булочка кайзерка, цільнозерновий тостовий хліб, молоко, мінеральна газована вода, соняшникова олія, вершкове масло, цукор, борошно, яйця, ковбаса з індички, сир «Гауда» та спагетті. З фруктів ми вибрали яблука, банани і полуницю, а з овочів – огірки і помідори», – йдеться у публікації Deutsche Welle.

Автори дослідження також наголосили, що в обох супермаркетах мережі купували товари або тих самих брендів або найдешевші з доступних. Таким чином журналісти дійшли висновку, що ціни на базові продукти у Польщі все ж залишаються нижчими, ніж у Німеччині. Водночас ця різниця є відносно невеликою.

«За 17 товарів у Польщі ми заплатили 89,33 злотих, а в Німеччині — 22,37 євро. Після відрахування депозиту за пляшку (0,25 євро) і з урахуванням курсу євро станом на 7 червня (4,47 злотих) вийшли на 98,88 злотих. Тобто різниця між покупками в супермаркетах мережі Lidl в обох країнах становила 9,55 злотих», – наголошують журналісти. 

Вони також звернули увагу на різницю в заробітках, яку отримують німці та поляки. В Польщі мінімальна оплата за годину роботи зараз становить 22,80 зл брутто. І хоч з липня ставка має зрости до 23,50 зл, це все ще далеко до німецького рівня зарплат. Там за годину роботи працівники отримують щонайменше 12 євро, тобто понад 53 зл брутто.

«Середня місячна зарплата в Польщі зараз становить 7124 злотих брутто, а в Німеччині – приблизно 4100 євро, тобто 18 327 злотих брутто», – підсумували журналісти Deutsche Welle.

⇒ Читайте також:

Як змінилися ціни на базові продукти в Польщі за сім років

У Польщі обмежили продаж одноразових пластикових виробів. Перелік

В Польщі запрацювала німецька мережа Woolworth. Ціни та асортимент

Головне фото: pymnts.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах