У Польщі обмежили продаж одноразових пластикових виробів. Перелік

24 Травня 2023

Від сьогодні, 24 травня, у Польщі заборонено продаж певних виробів з пластику. Йдеться, зокрема, про одноразові тарілки, прибори та стаканчики. Якщо виробник порушить закон, йому загрожуватиме суворий штраф, повідомляє сервіс g.pl.

Як пише видання, 9 травня в урядовому віснику опублікували Закон про внесення змін до нормативно-правових актів у сфері поводження з певними видами відходів. Закон вводить в польському правовому полі обмеження Євросоюзу на використання одноразового пластику та передбачає вилучення з продажу деяких популярних пластикових виробів.

Директива набула чинності сьогодні, 24 травня, і суттєво обмежила продаж одноразових виробів з пластику в Польщі. Теоретично їх все ще можна виробляти, однак суворо заборонено запроваджувати на ринок та продавати. Відтак у магазинах та супермаркетах Польщі покупці більше не побачать такі одноразові пластикові товари, як:

  • тарілки;
  • прибори для розмішування напоїв;
  • харчові контейнери з пінополістиролу;
  • чашки для напоїв та їхні кришки, виготовлені зі спіненого полістиролу;
  • столові прилади (вилки, ножі, ложки, палички для їжі);
  • ватні палички (за винятком тих, що призначені для медичних цілей);
  • палички для повітряних кульок;
  • соломинки (за винятком тих, що призначені для медичних цілей).

За порушення заборони воєводський інспектор охорони навколишнього середовища буде виписувати підприємцям штраф. Як повідомляє портал money.pl, розмір штрафу становитиме від 10 до 500 тис. злотих. Сума залежатиме від шкідливості проданого товару, тривалості правопорушення, обсягу реалізованого товару тощо.

Як повідомляє tvn24.pl, новий закон також зобовʼязуватиме виробника розміщувати на упаковці одноразових продуктів чіткі етикетки із зазначенням їхньої шкідливості для навколишнього середовища. Цей обовʼязок поширюватиметься на такі вироби, як гігієнічні прокладки, тампони, вологі серветки, чашки для напоїв та тютюнові вироби з фільтрами, що містять пластик.

Нові правила також передбачають запровадження оплати розміром не більше 1 злотого за деякі одноразові вироби, зокрема, упаковки, в якій продаються харчові продукти чи напої. Крім того, торгові точки повинні будуть надати покупцям альтернативу пластиковим стаканчикам, наприклад біорозкладну або багаторазову тару.

⇒ Читайте також:

В Польщі запрацювала німецька мережа Woolworth. Ціни та асортимент

В польських супермаркетах Lidl паперові цінники замінять на електронні

В Польщі торговців зобов’яжуть вказувати на етикетках інформацію про знижену ціну

Головне фото: Volodymyr Hryshchenko/Unsplash

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах