Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВідомий бренд, оригінальний концепт, вигідне розташування… Як виявилось, це ще не гарантія успіху. І справді, так буває доволі часто – популярна у світі марка без, здавалося б, видимих на те передумов покидає ринок тієї чи іншої країни. Для Польщі, де стрімко розвивається торгівля і постійно зростає конкуренція, закриття представництв певних марок – справа звична. Ми продемонструємо вам 11 відомих брендів, яких ви вже не знайдете в галереях та торгових центрах Польщі. Їх діяльність так і не виправдала очікувань та інвестицій і зупинилась.
GAP
Культова американська марка з’явилася в Польщі у 2011 році, обравши локаціями для своїх магазинів великі міста: Вроцлав, Варшаву та Катовіце. Проте в 2015 році купити речі GAP в стаціонарних магазинах знову стало неможливо. Річ у тому, що фірма Empik Media & Fashion, яка представляла інтереси GAP в Польщі, заявила про припинення роботи на цій території, а нового інвестора, зацікавленого в існуванні GAP на ринку Польщі, знайти так і вдалось.
Marks & Spencer
Діяльність Marks & Spencer в Польщі можна було вважати успішною – 17 років досвіду на польському ринку і, як наслідок, 11 салонів модного британського одягу. Проте компанія заявила, що після того, як переглянула свій закордонний бізнес, зробила висновок, що він нерентабельний і не приносить очікуваного доходу. Саме тому офіційних представництв Marks & Spencer в Польщі більше не буде. Компанія зуміла працевлаштувати більше 350 поляків, тому її вихід з бізнесу Польщі став неприємною новиною не лише для прихильників бренду, а й для колишніх працівників.
Mexx
У 2014 році, коли нідерландський Mexx після кількох років збиткового існування остаточно збанкрутував, за частину його магазинів в Польщі відповідала вже згадана фірма Empik Media & Fashion, яка в той час перестала представляти інтереси багатьох закордонних брендів в Польщі. Проте сам Mexx існувати, на щастя, не перестав, його викупив турецький Eroglu Holding, який, до речі, зараз серйозно подумує про відновлення колишніх магазинів в Європі, в такому випадку товари Mexx знову стануть доступні полякам.
Mothercare
Магазини мережі пропонували якісний одяг для дітей, особливо популярні були через стильний і оригінальний одяг для немовлят. У цілому світі діяло 1300 магазинів мережі, з них 12 в Польщі. Проте кілька магазинів Mothercare закрили у 2015, а решту – цього року. Причиною виходу бренду Mothercare із ринку Польщі вважають те, що закінчився термін дії угоди про співпрацю між власниками та посередником – компанією Alshaya Polska. Чому угоду так і не продовжили – залишилось незрозумілим.
River Island
Магазини River Island знаходились на території усієї Польщі, тільки у Варшаві діяло 4 салони мережі. Цей бренд остаточно зник з польського ринку, тому що ніхто після Empik Media & Fashion так і не вирішив займатися просуванням марки в Польщі. Одяг River Island не можна було назвати найдешевшим серед мережевих брендів, проте він користувався популярністю серед польської молоді. Закриттю передували грандіозні знижки на усі моделі одягу від River Island.
Centro
Centro – марка російська, яка в Польщі затрималась ненадовго, з 2012 по 2015 рік. За цей час мережа Centro налічувала 60 магазинів в усіх великих містах. Офіційна причина того, що магазинів Centro в Польщі більше немає, невідома, проте є інформація, що компанія досі має значну заборгованість перед торговими центрами, в яких знаходились магазини Centro, а також перед своїми працівниками.
S Oliver
З 2004 року S Oliver зумів відкрити у Польщі 10 магазинів, проте торгівля на польському ринку виявилась не такою прибутковою, як здавалося. Офіційних причин, через які бренд вийшов із Польщі, названо не було, проте більшість у низьких доходах звинувачує рекламну кампанію марки, яка була не найбільш вдалою - S Oliver виступав навіть спонсором футбольної команди м. Познань та рекламувався на формі гравців, проте очікуваних результатів це не принесло, і з кінця 2014 одяг бренду S Oliver в Польщі можна придбати лише у мультибрендових магазинах Peek & Cloppenburg i Van Graaf.
Burberry
Елітний одяг від Burberry перестав бути доступним в Польщі влітку 2016 року, коли закрили три магазини бренду класу люкс. Незважаючи на сегмент покупців, статус ексклюзивного модного дому та цінову політику, Burberry давно переживав не найкращі свої часи – продажі знижувались, акції компанії впали на 30 % за рік. Саме тому представництва в деяких країнах довелось закрити.
Charles Vögele
Ця швейцарська марка одягу для всієї сім’ї відкрила свій перший магазин в Польщі ще у 2006 році, а через менш ніж 10 років останній із 14 на тоді діючих магазинів мережі закрили. Charles Vögele покинув не тільки Польщу, а й сусідні Чехію та Угорщину. Причини банальні. У 2012 році обсяг продажів бренду Charles Vögele у Східній Європі знизився на 3%, а в першій половині 2013 року тільки в Польщі він впав на 4%. Марка вирішила зосередитися на більш прибутковому ринку – швейцарському, і вийшла з Польщі та ще кількох європейських країн.
Jackpot & Cottonfield
Мережа молодіжного одягу, яка була відома своєю непересічною якістю, покинула Польщу після зміни власника. Нове керівництво прийняло рішення продавати одяг лише в Швеції, закривши 30 магазинів у країнах Європи, серед яких Польща.
American Eagle Outfitters
Магазини американського бренду American Eagle Outfitters приймали перших відвідувачів в польських містах ще у 2012 році. Проте причиною закриття представництв мережі називають невідповідність і непристосованість стратегії і політики бренду до польського ринку. Одяг від American Eagle Outfitters був досить популярним в Польщі, особливо у Варшаві, де і знаходились салони American Eagle Outfitters. Проте тепер для шанувальників він доступний лише в інтернет-магазинах.
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
У четвер, 8 червня, віряни у Польщі відзначають свято Божого Тіла. Цей день є офіційним вихідним, тому більшість магазинів, супермаркетів та торгових центрів по всій країні будуть зачиненими.
Кілограмова буханка хліба за 4,40 зл, літр молока за 2,87 зл, а літр бензину – 4,65 злотих. На жаль, такі ціни на базові товари в Польщі давно відійшли у минуле.
Від сьогодні, 24 травня, у Польщі заборонено продаж певних виробів з пластику. Йдеться, зокрема, про одноразові тарілки, прибори та стаканчики. Якщо виробник порушить закон, йому загрожуватиме суворий штраф.
Цього тижня у Кракові відкрився перший магазин німецької мережі дисконтів Woolworth. Крамниця приймає перших відвідувачів у торговому центрі Atut і приваблює їх понад 5 тисячами товарів за ціною нижче 13 зл.
До кінця травня в мережі супермаркетів Бедронка у Польщі діятиме безкоштовна доставка покупок в межах послуги BIEK. Аби скористатися акцією, потрібно виконати лише одну умову.
Коментарі