11 відомих брендів, які закрили свої магазини в Польщі

22 Листопада 2016
брендові магазини польща, шопінг в польщі

Відомий бренд, оригінальний концепт, вигідне розташування… Як виявилось, це ще не гарантія успіху. І справді, так буває доволі часто – популярна у світі марка без, здавалося б, видимих на те передумов покидає ринок тієї чи іншої країни. Для Польщі, де стрімко розвивається торгівля і постійно зростає конкуренція, закриття представництв певних марок – справа звична. Ми продемонструємо вам 11 відомих брендів, яких ви вже не знайдете в галереях та торгових центрах Польщі. Їх діяльність так і не виправдала очікувань та інвестицій і зупинилась.

GAP

магазин gap польща, шопінг в польщі

Культова американська марка з’явилася в Польщі у 2011 році, обравши локаціями для своїх магазинів великі міста: Вроцлав, Варшаву та Катовіце. Проте в 2015 році купити речі GAP в стаціонарних магазинах знову стало неможливо. Річ у тому, що фірма Empik Media & Fashion, яка представляла інтереси GAP в Польщі, заявила про припинення роботи на цій території, а нового інвестора, зацікавленого в існуванні GAP на ринку Польщі, знайти так і вдалось.

Marks & Spencer

магазин marks and spencer польща, шопінг в польщі

Діяльність Marks & Spencer в Польщі можна було вважати успішною – 17 років досвіду на польському ринку і, як наслідок, 11 салонів модного британського одягу. Проте компанія заявила, що після того, як переглянула свій закордонний бізнес, зробила висновок, що він нерентабельний і не приносить очікуваного доходу. Саме тому офіційних представництв Marks & Spencer в Польщі більше не буде. Компанія зуміла працевлаштувати більше 350 поляків, тому її вихід з бізнесу Польщі  став неприємною новиною не лише для прихильників бренду, а й для колишніх працівників.

Mexx

магазин mexx польща, шопінг в польщі

У 2014 році, коли нідерландський Mexx після кількох років збиткового існування остаточно збанкрутував, за частину його магазинів в Польщі відповідала вже згадана фірма Empik Media & Fashion, яка в той час перестала представляти інтереси багатьох закордонних брендів в Польщі. Проте сам Mexx існувати, на щастя, не перестав, його викупив турецький Eroglu Holding, який, до речі, зараз серйозно подумує про відновлення колишніх магазинів в  Європі, в такому випадку товари Mexx знову стануть доступні полякам.

Mothercare

магазин mothercare польща, купити дитячий одяг в польщі

Магазини мережі пропонували якісний одяг для дітей, особливо популярні були через стильний і оригінальний одяг для немовлят. У цілому світі діяло 1300 магазинів мережі, з них 12 в Польщі. Проте кілька магазинів Mothercare закрили у 2015, а решту – цього року. Причиною виходу бренду Mothercare із ринку Польщі вважають те, що закінчився термін дії угоди про співпрацю між власниками та посередником – компанією Alshaya Polska. Чому угоду так і не продовжили – залишилось незрозумілим.

River Island

магазин river island польща, купити одяг в польщі

Магазини River Island знаходились на території усієї Польщі, тільки у Варшаві діяло 4 салони мережі.  Цей бренд остаточно зник з польського ринку, тому що ніхто після Empik Media & Fashion так і не вирішив займатися просуванням марки в Польщі. Одяг River Island не можна було назвати найдешевшим серед мережевих брендів, проте він користувався популярністю серед польської молоді. Закриттю передували грандіозні знижки на усі моделі одягу від River Island.

Centro

магазин centro польща, купити взуття в польщі

Centro – марка російська, яка в Польщі затрималась ненадовго, з 2012 по 2015 рік. За цей час мережа Centro налічувала 60 магазинів в усіх великих містах.  Офіційна причина того, що магазинів Centro в Польщі більше немає, невідома, проте є інформація, що компанія досі має значну заборгованість перед торговими центрами, в яких знаходились магазини Centro, а також перед своїми працівниками.

S Oliver

магазин s oliver польща, шопінг в польщі

З 2004 року S Oliver зумів відкрити у Польщі 10 магазинів, проте торгівля на польському ринку виявилась не такою прибутковою, як здавалося. Офіційних причин, через які бренд вийшов із Польщі, названо не було, проте більшість у низьких доходах звинувачує рекламну кампанію марки, яка була не найбільш вдалою - S Oliver виступав навіть спонсором футбольної команди м. Познань та рекламувався на формі гравців, проте очікуваних результатів це не принесло, і з кінця 2014 одяг бренду  S Oliver в Польщі можна придбати лише у мультибрендових магазинах Peek & Cloppenburg i Van Graaf.

Burberry

магазин burberry польща, шопінг в польщі

Елітний одяг від Burberry перестав бути доступним в Польщі влітку 2016 року, коли закрили три магазини бренду класу люкс. Незважаючи на сегмент покупців, статус ексклюзивного модного дому та цінову політику, Burberry давно переживав не найкращі свої часи – продажі знижувались, акції компанії впали на 30 % за рік. Саме тому представництва в деяких країнах довелось закрити.

Charles Vögele

магазин charles vogele польща, купити одяг в польщі

Ця швейцарська марка одягу для всієї сім’ї відкрила свій перший магазин в Польщі ще у 2006 році, а через менш ніж 10 років останній із 14 на тоді діючих магазинів мережі закрили. Charles Vögele покинув не тільки Польщу, а й сусідні Чехію та Угорщину. Причини банальні. У 2012 році обсяг продажів бренду Charles Vögele у Східній Європі знизився на 3%, а в першій половині 2013 року тільки в Польщі він впав на 4%. Марка вирішила зосередитися на більш прибутковому ринку – швейцарському, і  вийшла з Польщі та ще кількох європейських країн.

Jackpot & Cottonfield

магазин jackpot cottonfield польща, шопінг в польщі

Мережа молодіжного одягу, яка була відома своєю непересічною якістю, покинула Польщу після зміни власника. Нове керівництво прийняло рішення продавати одяг лише в Швеції, закривши 30 магазинів у країнах Європи, серед яких Польща.

American Eagle Outfitters

магазин american eagle outfitters польща, купити одяг в польщі

Магазини американського бренду American Eagle Outfitters приймали перших відвідувачів в польських містах ще у 2012 році. Проте причиною закриття представництв мережі називають невідповідність і непристосованість стратегії і політики бренду до польського ринку. Одяг від American Eagle Outfitters був досить популярним в Польщі, особливо у Варшаві, де і знаходились салони American Eagle Outfitters.  Проте тепер для шанувальників він доступний лише в інтернет-магазинах.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах