Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
Погоджуюсь18 грудня 2015 року Єврокомісія у звіті Раді ЄС рекомендувала скасувати візовий режим для українців. Аргументувала вона це тим, що на даний момент Україна відповідає усім критеріям візової лібералізації. Тепер документ повинен пройти процедуру затвердження у Європейському парламенті та Раді ЄС. Легалізацію безвізового руху, її перспективи та нюанси коментує посол України в Польщі Андрій Дещиця.
Багато людей досі сумніваються та скептично налаштовані щодо можливості відкриття кордонів ЄС для українців. Інші ж очікують впровадження безвізового руху між Україною та ЄС уже в серпні-вересні 2016.
- говорить Дещиця.
Коли рішення таки буде прийняте, передбачається стрімке зростання потоку українців в країни ЄС та, відповідно, ускладнення ситуації на польсько-українському кордоні.
Проте варто пам’ятати, що не всі громадяни України зможуть подорожувати без віз, а лише ті, у кого є біометричний паспорт. Таких на сьогодні не так вже й багато, тому особливого ажіотажу на початках чекати не слід. До того ж, скасування віз дасть прикордонникам право за необхідності перевіряти мету вашої поїздки, наявність квитків в зворотній бік, підтвердження платоспроможності, (45 євро на добу для людини чи рахунок на банківській карті), запрошення від друзів чи родичів, підтвердження бронювання готелю і т. д.
При ухвалення безвізового режиму, громадяни України зможуть вільно мандрувати країнами ЄС, окрім Великобританії та Ірландії. Також скасують візи для українців Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, які не є членами Євросоюзу. Як підкреслив Андрій Дещиця, запровадження безвізового руху не буде означати збільшення чисельності громадян України лише на території Польщі.
Громадяни України матимуть можливість перебувати у країнах ЄС протягом 90 днів. Це можна було робити і користуючись візою, проте тепер не треба буде гаяти час на збір документів, реєстрацію, платити консульський збір та довго чекати отримання візи. Візові центри та їх послуги стануть непотрібними, до того ж останнім часом було багато проблем з записом на чергу на візу, реєстрацією бажаючих отримати візу та подачею документів в візові центри. Безвізовий рух значно спростить пересування Європою в цілях освіти, бізнесу, туризму .
Не потрібно забувати й про те, що не всі українці їдуть на навчання в Польщу чи роботу в Польщу. Значна їх частина знає, що там можна придбати якісні товари, і часто дешевше, аніж в Україні. Тому багато людей регулярно їздять на закупи до Польщі. Це, в свою чергу, і зумовлює черги на кордоні.
Отож, до скасування візового режиму з ЄС прикордонні пункти пропуску треба готувати вже сьогодні. Багато з них недостатньо обладнані, не мають заявленої пропускної здатності. Більшість людей перетинають кордон в прикордонних пунктах пропуску, призначених для автомобілів. Аби уникнути такого звичного явища, як черги на кордоні з Польщею, потрібно шукати альтернативу. Пункти для пішохідного та велосипедного рухів поки не користуються популярністю, хоча нещодавно на постійній основі почав діяти пункт пропуску «Доглобичів-Угринів» . До цього велосипедисти та пішоходи могли перетнути кордон тільки в пункті пропуску – «Медика-Шегині». Планується введення пішохідного руху і на пропускному пункті «Рава-Руська-Гребенне». Але відсоток людей, що перетинають кордон пішки чи на велосипеді залишається незначним.
В ідеалі пішохідний прикордонний рух мав би бути можливим на більшості існуючих польсько-українських пунктах пропуску. Кредит у 100000000 євро, виданий Україні Польщею, допоможе модернізувати дорожню інфраструктуру кордонів та побудувати зручні та сучасні українсько-польські прикордонні переходи.
Станом на сьогодні, значна кількість українців вже працює, навчається, веде бізнес та навіть проживає в Польщі. Говорить посол України Андрій Дещиця:
З введенням безвізового режиму кількість пересічних українців, що бажатимуть знайти роботу в Польщі, збільшиться, що пов’язано із нестабільною фінансовою ситуацією в Україні. Адже якщо людина має можливість в іншій країні законно заробляти значно більше грошей, аніж у себе на батьківщині, то вона нею скористається. Це логічно і зрозуміло.
Та все ж багато хто не зовсім правильно сприймає українців, що працюють в Польщі. Нещодавно на засіданні Європарламенту в Страсбурзі Беата Шидло, прем’єр-міністр Польщі, зробила заяву про прийняття Польщею близько мільйона біженців з України. Цю інформацію одразу ж спростував Андрій Дещиця, розтлумачивши полякам, що:
До того, як ми вже неодноразово писали, польський ринок праці потребує закордонних спеціалістів та робітників. Тож кількість українців, які перебувають у Польщі, залежатиме від економічної ситуації в Польщі та Україні.
Безвізовий режим з ЄС відкриє для українців безліч перспектив та можливостей, прискорить процес євроінтеграції та наблизить членство України в ЄС. Очікуємо позитивного рішення Європарламенту.
фото: www.rantlifestyle.com
Дитячий біометричний закордонний паспорт. Як виробити закордонний паспорт дитині? Біометричний закордонний паспорт для дитини. З якого віку видають дитячий біометричний закордонний паспорт? Дитячий біометричний закордонний паспорт ціна. Документи для офор
Вимоги польського консульства до медичного страхування для оформлення національної візи. Які страхові поліси визнаватимуться консульськими установами для видачі візи? Перелік страхових фірм, поліси яких відповідають усім необхідним вимогам консульства.
Польські візи бувають різних типів залежно від мети і термінів перебування в Польщі. В статті ми описали якими бувають візи, які їхні особливості, що потрібно подати, окрім обов'язкового переліку документів та протягом якого терміну можна перебувати.
Якщо ви вирішили поїхати працювати в Польщу, то перш за все вам потрібно оформити робочу візу. Така віза видається на основі запрошення отриманого від роботодавця чи від воєводства або на підставі дозволу на роботу чи дозволу на сезонну роботу.
Які види віз дають право на працевлаштування в Польщі? Скільки коштує робоча віза в Польщу? Чи можна мати дві візи одночасно? Як рахувати візовий коридор? Як анулювати робочу візу? Які нові правила працевлаштування іноземців ввели в Польщі в 2018 році?
Як видно із даних МЗС Польщі, польські консульські установи в Україні у 2017 році загалом видали українцям понад 1,16 млн віз. Найбільше віз минулого року консульство Польщі видало у Львові, найменше - в Одесі.
Коментарі