24 Лютого 2016
18 грудня 2015 року Єврокомісія у звіті Раді ЄС рекомендувала скасувати візовий режим для українців. Аргументувала вона це тим, що на даний момент Україна відповідає усім критеріям візової лібералізації. Тепер документ повинен пройти процедуру затвердження у Європейському парламенті та Раді ЄС. Легалізацію безвізового руху, її перспективи та нюанси коментує посол України в Польщі Андрій Дещиця.
Безвізовий режим 2016
Багато людей досі сумніваються та скептично налаштовані щодо можливості відкриття кордонів ЄС для українців. Інші ж очікують впровадження безвізового руху між Україною та ЄС уже в серпні-вересні 2016.
- говорить Дещиця.
Коли рішення таки буде прийняте, передбачається стрімке зростання потоку українців в країни ЄС та, відповідно, ускладнення ситуації на польсько-українському кордоні.
Проте варто пам’ятати, що не всі громадяни України зможуть подорожувати без віз, а лише ті, у кого є біометричний паспорт. Таких на сьогодні не так вже й багато, тому особливого ажіотажу на початках чекати не слід. До того ж, скасування віз дасть прикордонникам право за необхідності перевіряти мету вашої поїздки, наявність квитків в зворотній бік, підтвердження платоспроможності, (45 євро на добу для людини чи рахунок на банківській карті), запрошення від друзів чи родичів, підтвердження бронювання готелю і т. д.
Безвізові країни
При ухвалення безвізового режиму, громадяни України зможуть вільно мандрувати країнами ЄС, окрім Великобританії та Ірландії. Також скасують візи для українців Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, які не є членами Євросоюзу. Як підкреслив Андрій Дещиця, запровадження безвізового руху не буде означати збільшення чисельності громадян України лише на території Польщі.
Безвізовий режим з ЄС. Переваги
Громадяни України матимуть можливість перебувати у країнах ЄС протягом 90 днів. Це можна було робити і користуючись візою, проте тепер не треба буде гаяти час на збір документів, реєстрацію, платити консульський збір та довго чекати отримання візи. Візові центри та їх послуги стануть непотрібними, до того ж останнім часом було багато проблем з записом на чергу на візу, реєстрацією бажаючих отримати візу та подачею документів в візові центри. Безвізовий рух значно спростить пересування Європою в цілях освіти, бізнесу, туризму .
Не потрібно забувати й про те, що не всі українці їдуть на навчання в Польщу чи роботу в Польщу. Значна їх частина знає, що там можна придбати якісні товари, і часто дешевше, аніж в Україні. Тому багато людей регулярно їздять на закупи до Польщі. Це, в свою чергу, і зумовлює черги на кордоні.
Отож, до скасування візового режиму з ЄС прикордонні пункти пропуску треба готувати вже сьогодні. Багато з них недостатньо обладнані, не мають заявленої пропускної здатності. Більшість людей перетинають кордон в прикордонних пунктах пропуску, призначених для автомобілів. Аби уникнути такого звичного явища, як черги на кордоні з Польщею, потрібно шукати альтернативу. Пункти для пішохідного та велосипедного рухів поки не користуються популярністю, хоча нещодавно на постійній основі почав діяти пункт пропуску «Доглобичів-Угринів» . До цього велосипедисти та пішоходи могли перетнути кордон тільки в пункті пропуску – «Медика-Шегині». Планується введення пішохідного руху і на пропускному пункті «Рава-Руська-Гребенне». Але відсоток людей, що перетинають кордон пішки чи на велосипеді залишається незначним.
В ідеалі пішохідний прикордонний рух мав би бути можливим на більшості існуючих польсько-українських пунктах пропуску. Кредит у 100000000 євро, виданий Україні Польщею, допоможе модернізувати дорожню інфраструктуру кордонів та побудувати зручні та сучасні українсько-польські прикордонні переходи.
Безвізовий режим з Польщею
Станом на сьогодні, значна кількість українців вже працює, навчається, веде бізнес та навіть проживає в Польщі. Говорить посол України Андрій Дещиця:
Безвізовий режим України з Польщею
З введенням безвізового режиму кількість пересічних українців, що бажатимуть знайти роботу в Польщі, збільшиться, що пов’язано із нестабільною фінансовою ситуацією в Україні. Адже якщо людина має можливість в іншій країні законно заробляти значно більше грошей, аніж у себе на батьківщині, то вона нею скористається. Це логічно і зрозуміло.
Та все ж багато хто не зовсім правильно сприймає українців, що працюють в Польщі. Нещодавно на засіданні Європарламенту в Страсбурзі Беата Шидло, прем’єр-міністр Польщі, зробила заяву про прийняття Польщею близько мільйона біженців з України. Цю інформацію одразу ж спростував Андрій Дещиця, розтлумачивши полякам, що:
До того, як ми вже неодноразово писали, польський ринок праці потребує закордонних спеціалістів та робітників. Тож кількість українців, які перебувають у Польщі, залежатиме від економічної ситуації в Польщі та Україні.
Безвізовий режим з ЄС відкриє для українців безліч перспектив та можливостей, прискорить процес євроінтеграції та наблизить членство України в ЄС. Очікуємо позитивного рішення Європарламенту.
фото: www.rantlifestyle.com
Коментарі