Євросоюз працює над запровадженням цифрових шенгенських віз

16 Червня 2023
шенген віза в польщу як подати документи 2023

Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок. Якщо регламент затвердять держави-членкині Євросоюзу, то громадяни третіх країн зможуть подавати заявки на отримання візи через спеціальну платформу, а самі шенгенські візи видаватимуть в цифровому форматі. В ЄС сподіваються, що цифровізація віз підвищить загальну безпеку усієї Шенгенської зони, передає Європейська правда.

Як повідомляє видання, онлайн-платформа для подачі заявок на шенгенські візи сама визначатиме, яка з країн є відповідальною за розгляд заявки, спираючись на дані щодо тривалості перебування. Це, зокрема, стосуватиметься мандрівників, які планують відвідати кілька країн Шенгенської зони. Робота з порталом передбачає такі можливості, як:

  • завантаження цифрових копій документів;
  • заповнення заявок;
  • оплата візових зборів;
  • отримання повідомлень про рішення щодо видачі візи.

Цифровізація процесу видачі віз буде вигідною і для самих заявників, адже значно скоротиться перелік випадків, коли буде необхідна їхня особиста присутність у консульстві. Так, це стосуватиметься лише тих, хто подає заяву вперше, людей, чиї біометричні дані більше не дійсні, а також тих, хто має новий документ на посвідчення особи.

Щодо самих віз, то за попередньою домовленістю вони видаватимуться в цифровому форматі у вигляді 2D-штрихкоду, завіреного криптографічним підписом. Таким чином у Євросоюзі сподіваються зменшити ризики, пов'язані з підробкою та викраденням візових наклейок.

Цікаво, що нововведення не принесе змін для українських громадян, які мають біометричні закордонні паспорти та користуються безвізом. Водночас воно буде корисним для людей, які планують перебувати у Шенгенській зоні більше 90 днів впродовж шести місяців.

⇒ Читайте також:

Відтепер до е-документу Diia.pl можна додавати документи дітей

У Львові хочуть створити залізничний хаб і поєднати 4 транс’європейські напрямки

єЧерга змінює правила роботи через недобросовісне використання системи

Головне фото: multi-viza.com.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах