Запуск платної реєстрації на в’їзд до ЄС знову відтерміновують

03 Січня 2022
платна реєстрація на в'їзд до ЄС

Запуск електронної системи ETIAS для громадян третіх країн, з якими ЄС погодив безвізовий режим, вкотре переносять - цього разу на кінець 2022 року. Вже з початку нового року українські громадяни були б зобов’язані перед в’їздом до країн Євросоюзу проходити швидку платну реєстрацію, що була б дійсна впродовж трьох років. Однак, як випливає з документів профільної агенції ЄС EU-LISA, що є у розпорядженні видання Європейська правда, запуск програми знову переносять. Це означає, що платна реєстрація не стане обов’язковою для громадян України щонайменше до 2023 року.

Нагадаємо, призначення системи ETIAS (European Travel Information and Authorization System) - це реєстрація мандрівників на перетин кордону з ЄС. Таку додаткову перевірку повинні були б проходити громадяни третіх країн, де діє безвізовий режим з Євросоюзом, в тому числі й українці. Реєстрація мала би коштувати 7 євро - її довелось би проходити лише раз на три роки. Без попередньої онлайн-реєстрації в'їзд на територію ЄС через будь-яку країну був би неможливим.

Як наголосили у Євросоюзі, платна реєстрація в системі ETIAS - не те ж саме, що віза. Вона не вимагає підтвердження мети в’їзду, доходів чи статусу мандрівника. Заявку можна подати лише онлайн, тож немає необхідності додатково відвідувати візовий центр чи консульство. У більшості випадків заповнення онлайн-анкети займе 20 хвилин, а рішення прийде автоматично впродовж хвилини. 

безвізовий режим правила в'їзду для українцівLāsma Artmane on Unsplash

Інформацію, яку заявник вкаже в анкеті, будуть звіряти з даними у базах ЄС для того, аби впевнитись чи не перевищила особа час перебування, чи не вчиняла злочинів на території Євросоюзу, чи не має інших специфічних заборон на в’їзд тощо.

Рішення про запуск системи ETIAS Європарламент прийняв ще у 2018 році. Термін її запуску вже неодноразово переносили з різних причин, зокрема через потребу у додатковому фінансуванні. На початку минулого року повідомлялось, що система запрацює у січні 2022 року. Поки що у "єдиному програмному документі на 2022-2024 роки" агенції EU-LISA плановий термін запуску ETIAS перенесли на грудень 2022 року.

Згідно з новим планом, у лютому з’явиться вебсайт системи ETIAS. У червні має запрацювати Entry-Exit System – єдина електронна система реєстрації в’їзду та виїзду у Шенгенську зону, яка є передумовою для запуску ETIAS. Відповідно до законодавства Євросоюзу, після запуску реєстрація в системі має бути добровільною впродовж щонайменше шести місяців. Тож можна впевнено стверджувати, що у 2022 році система ще не запрацює повноцінно.

біометричний закордонний паспорт україна ціна

З нового року в Україні подорожчав закордонний паспорт та ID-картка

З 1 січня в Україні подорожчало оформлення ID-картки громадянина, а також закордонного паспорта. Подорожчання бланків окремих біометричних документів пов'язане з підвищенням цін на сировину та матеріали. Про це повідомляють на сайті Державної міграційної служби України, передає tvoemisto.tv.

Як відомо, перше оформлення паспорта у форматі ID-картки залишається безкоштовним. Отримання цього документа в межах 20-ти робочих днів тепер коштує 372 грн, а 10-ти робочих днів - 498 грн.

Вартість виготовлення закордонного паспорта впродовж 20 робочих днів становить 733 грн замість 694 грн. Якщо термін оформлення до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у разі підстав, то ціна становить 1085 грн замість 1046 грн.

Громадянам, які оплатили вартість оформлення документа та подали відповідні заявки до 31 грудня 2021 року, не потрібно оплачувати різницю в ціні. Якщо ж особа лише оплатила послуги, але не подала заяву на оформлення документів, доплату можна буде здійснити під час її подачі.

⇒ Читайте також:

Нові посвідчення особи в Польщі: замінити документи мусить понад 100 тисяч громадян

У Польщі збудують нову швидкісну дорогу до КПП Гребенне-Рава-Руська

Витрати іноземців у Польщі знизились: скільки грошей залишили українці у 2021 р.

Головне фото: Dmitriy Nushtaev on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах