Краків - культурна столиця Польщі

07 Грудня 2015

Краків - місто з багатовіковою історією, місце, де гармонійно розташувалися стародавні історичні пам'ятники та сучасні споруди. Тут можна годинами прогулюватися по вузьких вуличках і при цьому не відчувати втоми. Атмосфера міста неповторна, тут немає столичної суєти, а в повітрі витає дух романтизму і трохи авантюризму. Отже, поспішайте, величезна кількість пам'яток, архітектурні та культурні цінності, а також приємні заклади для веселого проведення часу чекають на вас!

 Пам'ятки польського Кракова

Подорож краще почати з Ринкової площі (Rynek Główny). У стародавні часи тут активно велася торгівля, з розмахом були обладнані хлібні, рибні, соляні та інші ряди.

Краків - культурна столиця Польщі Ринкова площа Краків, Rynek Główny
Сьогодні Ринкова площа - місце скупчення туристів, художників і всіх, хто хоче насолодитися древньою архітектурою і просто добре відпочити. Всі дороги міста ведуть саме сюди, це «серце» Кракова, його гордість і велич.

Крім самого Ринку на площі компактно розташувалися торгові ряди (Sukiennice), Ратушна вежа, Маріацький костел, костел св. Войцеха, пам'ятник Адаму Міцкевичу і палац Збараскі. Повсюдно продається сувенірна продукція, до речі, за прийнятними цінами, так що звідси без приємних дрібниць не йде ніхто. Цікава й історична фортеця Барбакан - оборонна споруда, яка відмінно збереглося до наших днів.

Barbakan, Барбакан - оборонна споруда Кракова

Замковий комплекс Вавель (Wawel) - найбільш значуща історична будова Польщі, дивовижний і розкішний архітектурний ансамбль. Його огортають десятки легенд і оповідей, тут завжди сотні туристів і безліч визначних пам'яток. Вавельський замок кілька століть був резиденцією королів, в 16 столітті йому присвоїли статус головної будівлі країни. Вхід на територію музейного комплексу пролягає через Гербові ворота. З лівого боку розташувався Кафедральний собор, трохи далі - Кафедральний музей. Далі дорога веде до головного королівському двору, звідки можна потрапити в кімнати королів, скарбниці та збройову палату. Не забудьте відвідати Печеру Дракона - міфічної істоти, легенду про який знають всі польські діти.

Пам'ятки польського Кракова, Вавель,Wawel, Kraków
Втомленим мандрівникам, які хочуть в спокійній обстановці відпочити та насолодитися природою варто відправитися в Планти (Planty) - величезний міський парк, що оточує Старе Місто. Спів птахів, що снують веселі білки, фонтани та великий ставок з білими лебедями - прекрасне місце, де забуваєш про міську метушню і біганину. Величезна площа парку дозволяє прогулюватися тут багато годин і милуватися природою.

 Краків. Історія і сучасність культурної столиці Польща

Любителям музеїв тут також є чим насолодитися. Відвідайте головний історичний музей, загляньте у музей сучасного мистецтва або етнографічний музей. Шанувальникам таланту Леонардо да Вінчі варто відправитися в музей Чорторийських, адже тут знаходиться його єдина в Польщі картина «Дама з горностаєм».

Соляна шахта Велічка (Wieliczka)
Недалеко від Кракова, у місті Величка, знаходяться унікальні соляні шахти, внесені до списку об'єктів світової спадщини Юнеско. Це не тільки музей, але ще одночасно і пам'ятка підземної природної та рукотворної архітектури, а також медичний і спортивний центр.

Величезна кількість пам'яток Кракова не можна подивитися за один-два дні. Поринути в атмосферу міста і насолоджуватися його красою хочеться постійно. Заплануйте відпустку хоча б на тиждень, і спокійно, розмірено та уважно прогуляйтеся по вузьких вулицях, на яких чекає вас багато цікавого.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах