Краків обмежує продаж алкоголю вночі

19 Травня 2023
відпочинок в кракові 2023

У Кракові на території всього міста вводять заборону на продаж алкоголю в нічний час, а саме з півночі і до 5:30 ранку. Виключення зробили лише для барів та ресторанів. Таке рішення прийняли після публічних обговорень, на яких зʼясувалося, що 55% мешканців міста прагне обмеження продажу спиртних напоїв вночі. Про це інформує видання wiadomoscihandlowe.pl.

Обмеження стосуватиметься всіх торгових точок, які продають алкоголь, призначений для споживання за межами місця продажу. Йдеться про магазини, крамниці, супермаркети та навіть автозаправні станції. 

Заборонити продаж алкоголю у нічний час активно вимагали мешканці так званого Старого Міста (Stare Miasto) у Кракові — історичного району, де зосереджено багато туристичних та розважальних локацій. Вони пропонували, аби обмеження починали діяти з 22:00 — все через галас та сміття, яке сп´янілі люди залишають після себе на вулицях міста. 

Проти такого рішення виступили здебільшого власники магазинів. На їхню думку, в часи економічної кризи та незадовільної фінансової ситуації підприємців, заборона на нічний продаж алкоголю є поганою ідеєю.

Як відомо, нова вимога почне діяти в Кракові з 1 липня. Цікаво, що в цьому польському місті раніше вже діяв закон про обмеження торгівлі алкоголем вночі, проте ця заборона поширювалась лише на район Старого Міста. Згодом Адміністративний Суд Воєводства скасував цю заборону, ствердивши, що таким чином не можна розрізняти мешканців різних районів.

Заборона на нічну торгівлю алкоголем вже діє у деяких містах Польщі, зокрема у Катовіце, Познані, Вроцлаві, Закопаному та Скавіні. 

«Досвід інших міст показує, що запровадження такого типу регуляції призводить до виразного зменшення кількості порушень громадського порядку вночі, а також до покращення умов життя мешканців міста», — стверджує директор Департаменту адміністративних справ Університету Миколи Коперника Томаш Попіолек.

⇒ Читайте також:

Польське місто увійшло до рейтингу найпопулярніших європейських напрямків від TripAdvisor

FlixBus запускає прямі автобуси з Києва до аеропортів у Варшаві

800+ та скасування платного проїзду автострадами: польський уряду анонсував найближчі плани

Головне фото: moyaeuropa.com.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах