Популярні туристичні напрямки для бюджетного відпочинку в Європі

04 Липня 2022
відпочинок з дітьми в польщі

Куди поїхати відпочивати влітку, аби мандрівка була бюджетною? Найсвіжіша статистика Євростату показує, що відпустка в Ісландії - не найкращий для цього варіант, адже відпочинок там може обійтись в кругленьку суму. Натомість, можна запланувати подорож до популярного туристичного напрямку - Туреччини. Згідно з Євростатом, у цій країні можна організувати одну з найбюджетніших відпусток. У питанні ціни сусідня Польща несподівано обігнала такі країни, як Португалія та Угорщина, де відпочинок обійдеться дещо дешевше. Про це повідомляє businessinsider.com.pl.

Польща залишається одним із найдешевших місць для відпочинку в Європі. Разом з тим, сусідня країна вже шість років поспіль наближається до середнього цінового показника серед країн ЄС. Такими є дані Євростату щодо вартості послуг готельно-ресторанного бізнесу в різних країнах континенту. 

Так, у 2021 році Польща опинилась на 14 місці серед 33 країн з найбюджетнішою туристичною пропозицією. Інфляція різко зростає, а рівень цін коливається в залежності від країни. Та в Польщі ціни змінюються доволі динамічно і не на користь туристу.

⇒ Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

літній відпочинок з сімєю в польщі ціни

businessinsider.com.pl

Цікаво, що такі країни, як Португалія, Чехія та Угорщина зараз надають послуги туристам за нижчі, ніж у Польщі ціни. В нашому регіоні Європи дорожче лише в Естонії, Литві та Словаччині. 

Найдешевше коштуватиме подорож до Туреччини. Якщо турист користуватиметься послугами агентства, то зможе заощадити 47% бюджету, необхідного на подорож до Польщі. В Албанії та Болгарії ціни на 41% нижчі, в Румунії - на 31%, в Сербії, а також Боснії та Герцеговині - на 30%, Чорногорії - на 28%, Угорщині - 21%. З найближчих сусідів найдешевша Чехія – на 14%. Найбільш наближеними до польських є ціни у Хорватії та Литві. 

Натомість найдорожчими для туристів залишаються такі країни, як Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Данія. Ціни в ресторанах і готелях там вдвічі вищі, ніж у Польщі. 

Тож які туристичні напрямки найчастіше обирають самі поляки? За даними Польської палати туризму, найпопулярнішою є Туреччина - у 2021 році до цієї країни подорожувало 26,1% польських громадян. На другому місці в рейтингу - Греція (25% польських туристів), хоча туристична пропозиція цієї країни не є однією з найдешевших. 

літній відпочинок в європі 2022

businessinsider.com.pl

Але чому саме Греція, а не дешевша за неї Португалія? Ймовірно, вирішальними є вартість перельоту та час у дорозі. На рейс до Лісабона в липні потрібно витратити 700-800 злотих, а до Афін легко знайдемо пропозиції за 520 злотих. Авіаквитки до португальського Порту коштують 550-600 злотих, а на грецький острів Корфу є пропозиції за 420 злотих.

На третьому місці опинилась Болгарія (9,4% польських туристів), а на четвертому - Єгипет (8,9%). Наступною йде Іспанія (7,7%). З цієї групи країн саме остання є найбільш дорогою для туриста. Ціни в ресторанах і готелях Іспанії за 2021 рік були на 13,1% вищими, ніж у Польщі. За оцінками експертів, цього року різниця може становити лише 10,9%.

Ці дані, однак, включають поїздки в межах пропозицій від туроператорів, але поляки також охоче подорожують індивідуально. Наприклад, до Хорватії, яка лише на 3,6% дорожча за Польщу. За даними місцевого Міністерства туризму та спорту, минулоріч Хорватію відвідало близько мільйона польських туристів - найбільше у липні та серпні. 

⇒ Читайте також:

Польське місто увійшло до рейтингу найпопулярніших європейських напрямків від TripAdvisor

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись

Головне фото: Ethan Robertson on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах