Варшава відмовилась від гучних святкувань Нового року через війну та енергетичну кризу

29 Грудня 2022
новорічні святкування в польщі

Наприкінці 2022 року міська влада польської столиці Варшави нічого не запропонує своїм мешканцям з нагоди початку нового року. На жаль, у місті це стає уже прикрою традицією. На цей раз столична ратуша зізнається, що на гучні святкування не має грошей. Окрім того, відмову від масових святкувань пояснюють жорстокою війною за східним кордоном, пише видання businessinsider.com.pl.

«Цього року ми нічого не пропонуємо варшав’янам з нагоди святкування Нового року (пол. Sylwestr). На жаль, це вже така традиція, бо під час пандемії святкування також не відбувались. Цього року маємо енергетичну кризу, тому обмеження витрат у першу чергу стосуються розваг», - пояснює речниця варшавської мерії Моніка Беут.

За її словами, місту просто не вистачає коштів на святкові витрати, тому поляки мусять святкувати на власний розсуд, опираючись на свої можливості. Моніка Беут також зауважила, що зараз атмосфера в країні є важкою.

«В Україні, за нашим східним кордоном, триває брутальна, кривава, звіряча війна, де щодня гинуть люди, цивільні. Через це зараз не та атмосфера, яка б схиляла до організації таких особливих, радісних подій», - наголосила речниця мерії.

⇒ Варшава розважальна: на що подивитись у польській столиці з дітьми

Моніка Беут також звернулась до містян із великим проханням не використовувати піротехніку під час новорічних святкувань, а також у наступні дні. За її словами, це передусім є великим стресом для усіх тварин. А цього року це також може викликати погані асоціації у гостей з України, яких у Варшаві зараз проживає близько 100 тисяч. 

До цього звернення також приєдналась Рада Варшави, яка 12 грудня задекларувала свою позицію щодо «невикористання піротехнічних засобів».

«Ця кількахвилинна забава для людей не варта кількагодинного стресу для тварини. У звірів гостріші органи чуття, особливо слух, і зовсім інше сприйняття.  Під час вибухів феєрверків і петард вони панікують і намагаються знайти безпечне, тихе і спокійне місце», - стверджує голова Комітету з охорони навколишнього середовища Рената Невітецька.

Варто зазначити, що в Україні використання піротехніки під час воєнного стану є суворо заборонене і передбачає адміністративну відповідальність. 

⇒ Читайте також:

Офіційні вихідні, довгі вікенди та торгові неділі у Польщі в 2023 році

Польське місто увійшло до рейтингу найпопулярніших європейських напрямків від TripAdvisor

Зимовий відпочинок в Польщі: як і де провести незабутні вихідні та свята?

Головне фото: twojstyl.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах