Літаком чи поїздом: на яких напрямках у Польщі вигідно подорожувати авіатранспортом

05 Вересня 2022
літаком до польщі маршрут і ціни

За даними Управління залізничного транспорту Польщі, у другому кварталі 2022 року майже 90% поїздів прибули на кінцеву станцію вчасно. Водночас, у цей період пунктуальність пасажирських перевезень була нижчою на 1,3 відсоткових пункти порівняно з першим кварталом 2022 року. З’ясувалось, що на багатьох напрямках подорожувати швидше, а подекуди навіть дешевше, можна завдяки внутрішнім авіасполученням, пише businessinsider.com.pl.

УЗТ стверджує, що з квітня по червень 2022 року на кінцеву залізничну станцію вчасно прибуло 89,7% пасажирських поїздів. Найвищий рівень пунктуальності зафіксований у квітні – 91,7%, а найнижчий – у червні – 87,2%.

Серед перевізників, які щоденно виходять на маршрути, найвищий показник пунктуальності у ІІ кварталі мала компанія Warszawska Kolej Dojazdowa – 99,5%. Найбільший міжміський перевізник – PKP Intercity – досяг показника пунктуальності 68%. На польському ринку ця компанія залишається одним із найпопулярніших залізничних перевізників на довгих маршрутах. Однак, показник у 68% не додає оптимізму. 

літаком до польщі можливі маршрути

PAP / Andrzej Grygiel

Для багатьох поляків альтернативним до залізничного став авіаційний пасажирських транспорт. Наприклад, квиток на прямий авіарейс з Зеленої Гури до Варшави можна придбати за ціною від 180 злотих, а займає він трохи більше години. Звісно, тут ще треба додати час, необхідний на доїзд до аеропорту та проходження всіх процедур перед вильотом.

Для порівняння, поїздом така подорож займе 5-6 годин з необхідністю пересадки у Вроцлаві або Збоншинку. Квиток на це сполучення коштує від 69 до 150 злотих.

Якщо розглянути варіант подорожі зі Щецина до Варшави, то залізницею така поїздка може зайняти навіть більше семи годин. Вартість квитка розпочинається від 68 злотих. Для порівняння, політ на цьому напрямку займає близько години, але у випадку, якщо літак приземлиться в аеропорту Модлін, потрібно додати час на дорогу до Варшави. Ціни на авіаквитки розпочинаються навіть від 70 злотих.

Політ з Кракова до Гданська займає приблизно 1 годину 10 хвилин. Якщо купувати квитки задовго до поїздки, можна натрапити на ціну від 150 злотих. Той же відрізок дороги залізничним транспортом подолаємо за мінімум 5,5 годин, якщо скористаємося поїздом Pendolino. Однак, за подорож швидкісним поїздом доведеться заплатити 225 злотих. Якщо скористатись поїздами нижчого стандарту, дорога триватиме близько семи годин, але квиток коштуватиме значно дешевше – 87 злотих.

ціни на квитки інтерсіті київ-Львів-Перемишль

UTK

У лютому 2022 року Управління залізничного транспорту опублікувало звіт, який показує, що подорож літаком на внутрішніх маршрутах у Польщі не завжди проходить швидше, ніж поїздом.

“Якщо взяти до уваги лише час перельоту від аеропорту міста А до аеропорту міста Б, то в кожному аналізованому випадку літак проходить маршрут швидше, ніж потяг. Якщо додати час на доїзд громадським транспортом до аеропорту, який зазвичай розташований поза центром міста (у аналізованих випадках від 10 до 60 хвилин), а також час, необхідний на реєстрацію в аеропорту (від 120 хвилин), то виходить, що на 7 з 12 проаналізованих маршрутів (Варшава – Люблін; Варшава – Катовіце; Варшава – Познань; Варшава – Краків; Варшава – Гданськ; Варшава – Бидгощ і Варшава – Вроцлав) загальний час у дорозі поїздом буде менший”, – пише УЗТ.

Управління також вказує, що хоча ціна квитка на потяг у кожному аналізованому сполученні була значно нижчою, ніж на літак (у середньому на 181 злотий), у випадку зворотньої подорожі літаком загальна ціна квитка є пропорційно нижчою, чого не спостерігаємо у випадку залізничних квитків. 

“З іншого боку, на маршрутах, де найкоротша подорож поїздом тривала близько 7 годин і не було альтернативи у вигляді прямого нічного поїзда (наприклад, Варшава – Щецин), вартість авіаквитка була непропорційно вищою. Найменша різниця між вартістю залізничного квитка та авіаквитка була у випадку сполучення між Краковом та Ольштином. Авіаквиток коштує 110 злотих, а квиток на поїзд – 74 злотих”, - підсумувало УЗТ.

⇒ Читайте також:

Актуальний графік руху міжнародних поїздів Укрзалізниці з та до Польщі

З Рави-Руської курсуватиме новий поїзд через польський кордон

Через подорожчання пального зростає вартість квитків на авіаподорожі в Європі

Головне фото: tanie-loty.com.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах