Найкращі гірські місця Польщі для туристів

22 Січня 2016

Якщо ви захоплюєтеся гірськими походами і в вас повстало питання, куди можна з’їздити для висотних прогулянок, подорож до Польщі буде відмінним варіантом. Польща, особливо її південна частина, славиться своїми прекрасними горами. Є і загадкові Судети, і травянисті Бескиди, однак поляки особливо пишаються такою гірською системою, як Татри – їхні найвищі вершини сягають аж на два з половиною кілометри вгору.

Краса польських Татрів (Tatry)

польські Татри Tatry

фото: www.zbyszko-zakopane.polturizm.ru

Окрім того, що Татри є, безумовно, неймовірною пам’яткою природи, вони також мають понад триста кілометрів шляхів для туристів в Польщі, організованих за рівнем складності. Є шляхи для прогулянок, для оглядів, є також високогірні. Усі стежки проходять через Татранський національний гірський парк, створений самою природою. У Татрах також знаходиться величезне, неймовірне за своєю красою озеро Морське Око. Журнал The Wall Street Journal включив дане озеро до п'ятірки найкрасивіших у світі, тому на нього дійсно варто подивитися під час подорожі по польських Татрах.

Закопане (Zakopane) – найкращий гірськолижний курорт Польщі

Закопане

фото: apistravel.com.ua

Закопане знаходиться на самому півдні Польщі, просто біля підніжжя Татр. Вважається знаною столицею зимових видів спорту в Польщі – щороку тут відбуваються змагання, а колись місто навіть претендувало на проведення Олімпійських ігор. Значна частина Татранського парку знаходиться якраз на території Закопане. Сюди їдуть багато туристів, щоб покататися на лижах і з користю провести час. Тут є не тільки безліч гірськолижних трас для екстремалів, але й доступне катання на підйомниках, гуляння пішохідними дорогами. Також тут широко поширена так звана гуральська культура – фольклор із елементами польскої, карпатської, мадярської, словацької культур. «Фестиваль гірських пісень», який відбувається щороку – найкращий захід, щоб познайомитись із гуральськими піснями, танцями та дізнатися нові цікаві факти про цю культуру. Кожен може знайти в Закопане хоббі для душі. До того ж, Закопане приймає гостей не лише взимку, а й цілий рік – влітку сюди теж приїжджають натовпи туристів.

Долина Хохоловська Dolina Chochołowska

фото: tochka.net

В будь-який час року ця долина вражатиме своєю красою. Вона є дуже популярною серед тих, хто насолоджується пішими прогулянками. У цій долині починаються стежки, що ведуть на деякі татранські вершини – Раконь, Яструбиний Верх, Воловець. З вершин розкривається шикарний панорамний вид на словацьку частину Татрів.

Долина Косцеліська  (Dolina Kościeliska)

Долина Косцеліська Dolina Kościeliska

фото: tropster.pl

Цю долину вважають найбільш мальовничою у Татрах. Над нею здіймається у небо гостра вершина Блищ. На узбіччях знаходяться входи до печер Мрозьної та Мильної. У цих печерах турист може помилуватися наскельними малюнками давніх предків. Перебування у печерах не залишить нікого байдужим, хоча там бувають дуже вузькі шляхи, де потрібно нагнутися і повзти рачки.

Орля Перць (Orla Perć)

Орля Перць (Orla Perć)

фото: www.bukowina-tatrzanska-noclegi.pl

Це найдовша та наскладніша дорога в Татрах, її довжина складає п’ять кілометрів. Вона була прокладена ще у далекому 1903 році священиком Валентином Гадовським, який збудував один із перших у цілій Європі гірський маршрут зі спеціальним обладнанням – тросами, драбинами, крюками. Його називають «дорога із заліза». Щоб пройти цей маршрут, потрібно мати деякі акробатичні навички і неабияку відвагу. За статистикою, це один із найнебезпечніших шляхів Польщі, проте, якщо ви досвідчений гірський турист і не можете жити без ризику, цей маршрут вам підійде.

Долина П’яти Ставів (Dolina dolina pięciu stawów)

 

Долина П’яти Ставів (Dolina dolina pięciu stawów)

фото: ostarbeiter.vn.ua

Ця долина оточена навколо скелями із граніту, а на її дні своєю красою виблискують п’ять озер, які рекомендується оглядати згори для повноти вражень. Великий Став, одне з цих озер, має статус найглибшого водойму у Татрах. Із Великого Ставу витікає струмінь, утворюючий неймовірно красиві водоспади із нестандартними назвами: Водогжмоти Міцкевича, Сіклава. Також із цієї долини туристи зазвичай починають забиратися на гірський пік Риси. У Долині Пяти Ставів також знаходяться притулки для гірських туристів, де вони можуть отримати їжу та переночувати.

Таємничі гори Судети Польща (Sudety Polska)

 

Таємничі гори Судети Польща (Sudety Polska)

фото: www.sudety.agro.pl

Судети по красі не поступаються Татрам і також мають низку захоплюючих подих місць. Найвищою вершиною гір є Снєжка, висотою приблизно кілометр і шістсот метрів, і на неї веде багато гірських шляхів. Гори славляться кам’яними лабіринтами, у яких, подейкують, можливо зустріти судетського Духа Гір, персонажа з легендарних оповідань. Також у цих горах можна віднайти дорогоцінне рідкісне каміння. Через Судети лежить так званий Європейський Маршрут, який простягається на декілька тисяч кілометрів – від узбережжя Атлантичного океану аж до українського Чорного моря. Гірські пасма Судетів мають назви, які справді зачаровують і спонукають до відвідання гір – Орлині, Столові, Совинні, Золоті.

Гора в Польщі, де зустрічаються три моря

Снєжка, найвищий масив Судетських гір, знаходиться на польсько-чеському кордоні і є ідеальним місцем для того, щоб милуватися неймовірними краєвидами. Там працюють і підйоми, і спуски, і гірськолижні траси. Цікаво, що там знаходяться витоки потоків, що впадають у найбільші ріки Європи – Дунай, Ельбу та Одру. А далі вони сягають трьох морів – Чорного, Балтійського і Північного.

Польські Бещади – привітні травянисті гори

 

Польські Бещади – привітні травянисті гори

фото: igormelika.com.ua

Назва «Бєщади» може бути трохи складною для тих, хто не розмовляє польскою, тож існує альтернативна назва гір – Бескиди. Вони відомі своїми травянистими полонинами, густими лісовими хащами, привітними селами, які знаходяться здебільшого у гірських долинах. У таких селах є дерев’яні хатинки, церкви, костели. У Бескидах можна проводити час весело і з користю – їздити на конях, милуватися захоплюючими видами, співати пісень коло багаття, смакуючи фореллю.

У національному парку Бескид є понад сто двадцять кілометрів стежок для туристів. Природа там є справді бездоганною. Туристам рекомендується прогулятися маршрутом, який пролягає вздовж кордонів Польщі зі Словаччиною та Україною. Йдучи ним, можна помилуватися найкрасивішими панорамами. Не можна не згадати також озеро Солина, яке місцеві люди називають «Бескидським морем». На його берегах знаходиться безліч пляжів, куди щороку з’їжджається значна кількість туристів. Це відоме місце для проведення вітрильних змагань.

Восени в Бескидах починається цілий природний театр. Буки немов палають, забарвлюючи своє листя у різні відтінки вогняних кольорів – золотистого, жовтогарячого, багряного. Якщо хтось мав нагоду на власні очі бачити це видовище, він обов’язково захоче повернутися в осінній рай Бескид.

Ущикі Дольне – зимова столиця Прикарпаття

 Ущикі Дольне – зимова столиця Прикарпаття

фото: vmoroz.wordpress.com

У Бєщадах просто біля українсько-польського кордону знаходиться курортне містечко Ущикі Дольне. Там знаходиться безліч трас для зимових видів спорту, за що місто називають «зимовою столицею Прикарпаття». Є дві гори – Лаворта і Громадзин, на них розташовані гірськолижні бази із неабиякою інфраструктурою для туристів. Крім цього, курорт прекрасно підходить для кемпінга, риболовлі, дельтапланерного спорту, велосипедної їзди та дослідження природи. У цьому місці вміло поєднана натуральна краса природи та незліченна кількість різноманітних послуг для туристів, а ще це зовсім недалеко від України, тому відпочивальникам варто звернути на Ущикі Дольне свою увагу.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах