23 Січня 2016
У Польщі знаходиться приблизно 4800 кілометрів річок, які одночасно є популярними туристичними маршрутами. Подорож річками є ідеальним проводженням часу для байдарочників і каноїстів. Що може бути краще, ніж плисти за течією між деревами та очеретами, які легко і ніжно коливаються на вітру?
Щоправда, погляди річкових подорожувальників дещо відрізняються – деякі люблять розслабитися, пливучи тихою спокійною рівнинною річкою, а інші переконані, що подорож норовливою гірською рікою додасть адреналіну та гострих відчуттів. Розглянемо найкращі річки Польщі як для одних, так і для інших.
Тихі річки Польщі
Один із найпопулярніших польських річкових маршрутів для відпочивальників – Крутиня, що протікає у Вармінсько-Мазурському воєводстві. Влітку туди з’їжджається величезна кількість подорожувальників – їх настільки багато, що річкові береги Крутині можна порівняти із жвавими великими містами. Для любителів байдаркового спорту, а також дослідників-ентузіастів, проїхатися маршрутом цієї річки буде справді цікаво, тому що фауна неймовірна. Тут туристи можуть зустріти рідкісних чорних лебедів, бакланів із журавлями, круків, що живо махають своїми крилами. Також на Крутині є безліч станцій для ночівлі та смачної їжі. Вам можуть приготувати рибу за незвичайним місцевим рецептом. Час проходження ріки розбивається на відрізки – один відрізок становить від десяти кілометрів на день, а загальний шлях складає сто кілометрів.
фото: www.noclegowo.pl
Є в Польщі ще один мальовничий і захоплюючий маршрут – річкою Чорна Ганьча та Августовським каналом, що служить з’єднанням її з притоками Вісли. Там можна побачити багатьох водоплавних птахів і помилуватися високими деревами, зелень яких розкішно звисає над водою.
фото: sp.lvivport.com
Роспуда, що на північному сході Польщі, – маршрут, що не залишить нікого байдужим. Щоправда, він найбільше підходить для людей, які не можуть жити без пригод, і вимагає хорошої підготовки. Справа в тому, що на річці є багато перешкод, як-от, наприклад, повалені дерева, гілки, а саму річку за силою течії порівнюють із гірською, особливо навесні. Проте якщо вам бракує справді екстремальних вражень, подорож цією річкою прекрасно підійде. Якщо ж ви менш досвідчений турист, можна проплити найцікавішим маршрутом річки від Маленьких Рачок у Святе Місце усього за один день.
фото: kolumber.pl
Драва, що є притокою Нотеця на північному заході країни, є низинною річкою, і її маршрут вважається красивим і живописним, адже він проходить через Долину П’яти Озер, перетинає ще значну кількість водоймів у Дравському поозер’ї, а також Дравенський національний парк з його реліктовими дубовими лісами і багатою фауною.
фото: czystejeziora.pl
Справді особливою подорожжю вважається сплав Августовським каналом довжиною в два дні від Риголя до Августова. В байдарочника може скластися враження неймовірної подорожі через лісову пущу, незрівнянні лісові озера. Також цікавим моментом є огляд гідротехнічних пам’яток – шлюзів. На шлюзах є інженерні конструкції, які через сто сімдесят років з їхнього возведення все ще відмінно працюють.
фото:www.lvivpost.net
Бєбжа, притока Нарви, славиться величезною кількістю птахів, які злітаються на неї звідусіль. Маршрут проходить Бєбжанським національним парком, де оселилися не тільки всі ці гігантські колонії птахів, але й лосі, бобри та інші тварини, які давно облюбували цю територію. В долині річки знаходяться Бєбжанські болота – найбільші болота в цілій Польщі. Вони суттєво покращують спостереження за птахами, яких приваблює болотяна місцевість – саме тому їх так багато.
фото: www.polishforums.com
Гірськірічки в Польщі
Відомою гірською річкою є Дунаєць, що проходить через територію Польщі та Словаччини. По ньому туристи подорожують як на байдарках, так і на плотах. Дунаєць відомий своєю сильною течією. Його оцінюють в три бали за міжнародною шестибальною класифікацією річок WW, тому сплав вимагає неабиякого досвіду і обережності. Найкращим варіантом є звернутися по послуги до провідника і мати з собою професійне спорядження. Влітку Дунаєць трохи заспокоюється порівняно із зимовими вирами. Найкращий туристичний шлях проходить поміж стінами скель над водним дзеркалом, з великою кількістю вигинів – ніколи не знаєш, куди річка поверне. Інколи в байдарках можуть перебувати корінні жителі, які розповідатимуть місцеві легенди.
фото: www.exciting-krakow.com
Бялка Татранська вважається одною із найбільш чистих, майже кришталевих річок. Проте її складність ще більша, ніж Дунайця – від чотирьох до чотирьох з половиною балів. Недосвідченим подорожувальникам не рекомендується проходити цей шлях, лише тим, в кого вже за плечима багато річкових сплавів і є власне спорядження. Такі байдарочники найчастіше пливуть від гирла Яворники до Чорної Гори. На цьому відрізку дуже сильна течія, тож потрібно проявити максимальну обережність. Також на цій річці проходять навчання байдарочних шкіл. Не рекомендовано спускатися нею навесні після опадів або талих снігів.
фото: www.polandinfo.ru
Коментарі