"Нічна тиша" у варшавському аеропорті ім. Шопена: вночі виліт та посадка літаків відтепер заборонена

26 Березня 2018
аеропорт в Варшаві

Міжнародний аеропорт ім. Фридеріка Шопена у Варшаві (Lotnisko Chopina w Warszawie) - найбільший аеропорт Польщі, на який припадає близько 50% повітряних перевезень від загального пасажиропотоку країни. Аеропорт було відкрито ще в 1934 році. Розташований він у районі Окенче (Okęcie) у столиці Польщі - Варшаві.

Кількість пасажирів аеропорту з кожним роком стрімко зростає. Згідно з офіційними даними, у 2017 році порт обслуговував 15,7 млн. пасажирів, а в 2016 - 12,8 млн., що на 14,5% більше, ніж у попередньому 2015 році. Відповідно, зростає і число авіарейсів, які здійснюються з варшавського аеропорту ім. Шопена.

Кількість вильотів та посадок щороку збільшується і це має свої негативні наслідки. Зокрема, оскільки деякі рейси відбуваються в нічні години, це створює додатковий шум та дискомфорт для місцевих мешканців.

 аеропорт ім. Фридеріка Шопена

"Нічна тиша": у які години аеропорт ім. Шопена у Варшаві не працюватиме?

Багато європейських країн вже почали застосовувати практику так званої "Core night" (від анг.: основна ніч), коли посадка та виліт літаків в нічні години не відбувається. Зокрема, таке правило вже запровадили в аеропортах у Франкфурті, Мюнхені, Парижі, Брюсселі, Гамбурзі та Цюріху.

Варшавський аеропорт ім. Шопена став першим аеропортом в Польщі, який також долучився до цієї практики і обмежив своє функціонування в нічні години.

Раніше в аеропорті Шопена кількість операцій, що планували здійснювати протягом ночі, регулювалася за допомогою системи "Count Counting". Це дозволяло узгодити розклади польотів авіакомпаній з урахуванням акустичних параметрів їх літальних апаратів та відповідних встановлених шумових обмежень у навколишньому середовищі вночі.

Тепер, однак, виліт та посадка літаків вночі зводиться до мінімуму. Фактично, в нічні години аеропорт не функціонуватиме. Винятки становитимуть лише державні, військові, рятувальні або кризові польоти.

Як пояснює введення "нічної тиші" начальник аеропорту ім. Шопена Маріуш Шпіковські  (Mariusz Szpikowski):

"Введення нічної тиші в варшавському аеропорту Шопена забезпечить мешканцям його околиць спокійний сон уночі. Дана ініціатива є обов'язковою. Число польотів та пасажирів, що відправляються з аеропорту Шопена, різко зростає і як наслідок, зростає кількість нічних операцій. Тому ми повинні вжити запобіжні заходи".

Практика нічної тиші запроваджена в аеропорті ім. Шопена вже з 25 березня. Заборона на посадки та вильоти діє в усі дні тижня від 23:30 до 5:30.

 аеропорт ім. Фридеріка Шопена

Читайте також:

Стало відомо, де збудують новий Центральний аеропорт Польщі

Аеропорти Польщі

Напрямки і розклад авіарейсів Ryanair з України в Польщу

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах