Стало відомо, де збудують новий Центральний аеропорт Польщі

20 Вересня 2017
новий аеропорт у Польщі

У Польщі дуже добре розвинене авіаційне сполучення. На сьогодні тут функціонує 15 аеропортів, які обслуговують регулярні рейси комерційних авіакомпаній.

Однак, кількість пасажирів з кожним роком збільшується. Навіть у варшавському Міжнародному Аеропорту ім. Фридеріка Шопена – найбільшому в країні, через декілька років забракне потужності приймати таку велику кількість людей. Сьогодні він обслуговує близько 38% пасажирпотоку в Польщі.  До порівняння, в 2016 році аеропорт обслуговував 12,8 млн. пасажирів, а цього року, за оцінками, очікується, що буде 14 млн. чоловік. За перші вісім місяців поточного року порт обслуговував 10,4 млн. пасажирів – що на 24% більше, ніж у відповідному періоді у 2016 році. Деякі експерти кажуть, що потужність аеропорту ім. Шопена становить 20 мільйонів людей на рік.

За даними Агенції цивільної авіації, польські аеропорти в минулому році обслуговували майже 34 млн. пасажирів - на 12% більше, ніж у 2015 році. За прогнозами, в 2030 році ця цифра становитиме 60 мільйонів мандрівників.Тому й виникла необхідність у будівництві нового найпотужнішого центрального аеропорту, якій зміг би обслуговувати до 50 мільйонів пасажирів.

У вівторок, 19 вересня, уповноважений представник уряду у справі будівництва Центрального аеропорту Міколай Вільд заявив, що новий аеропорт буде розташований у селі Станіславов, що знаходиться у ґміні Баранув. Він також додав, що наразі ведуться переговори уряду з органами місцевого самоврядування, аби спільно узгодити загальнодержавні інтереси та інтереси жителів прилеглих до будівництва нового аеропорту місцевостей.

Вільд зазначив, що деталі концепції будівництва будуть представлені на окремій конференції, що відбудеться в найближчому майбутньому. Наразі робота над проектом ще триває. Новий аеропорт матиме назву "Солідарність". Його будівництво триватиме близько 5-6 років і розпочнеться в найближчі 3-4 роки.

Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло додала також, що у вівторок Рада міністрів схвалила рішення будівництва нового аеропорту у Станіславові. Вже наступного тижня міністр зобов'язалася представити резолюцію, в якій буде вказано точне місце розташування Центрального аеропорту, календар та графік запланованих робіт.

Станіславов - село, розташоване у ґміні Баранув, приблизно 40 км на захід від Варшави, недалеко від Гродзіска Мазовецького у Мазовецькому воєводстві. Село має вигідне транспорте сполучення. Неподалік Станіславува знаходиться автострада А2 та залізнична лінія від Варшави до Жирардау.

новий аеропорт в Польщі

Окрім Станіславува розглядалися ще такі варіанти як Мщонув (Жирардовський повіт Мазовецького воєводства) та Бабськ (Равський повіт Лодзинського воєводства).

Нагадаємо, що рішення про будівництво Центрального аеропорту у Польщі прийняли ще у березні цього року. А наприкінці червня Міколай Вільд оголосив два основих положення щодо нового аеропорту:

  • він повинен бути розташований між Варшавою та Лодзью – одними з найбільших міст Польщі;
  • відстань від Центрального аеропорту до Варшави має бути не більшою, ніж 50 км

Новий аеропорт не тільки розвантажить пасажирпотоки в інших польських аеропортах, а й відкриє ще більше можливостей для туризму, подорожей та бізнесу в Польщі.

Читайте також:

На аеропорт Шопена у Варшаві чекає масштабна реконструкція

Аеропорти Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах