Отримати Карту Поляка відтепер можна і на території Польщі

19 Липня 2022
як отримати карту поляка в польщі 2022

Рада Міністрів Польщі затвердила зміни до процедури отримання Карти Поляка для громадян України. Відтепер цей документ можна буде отримати будь-де на території Польщі, а не лише в консульських установах сусідньої держави в Україні. Відповідне рішення було опубліковано в урядовому Віснику законів, воно набуде чинності за 14 днів після оприлюднення. Про це пише видання tvoemisto.tv

Спрощення процедури отримання Карти Поляка означає, що громадяни України, які мають юридичне право на володіння цим документом, можуть подати свою заявку та пройти всі необхідні етапи на території будь-якого воєводства Польщі. Раніше відповідні документи приймали лише воєводи Підляшшя та Любельщини (не враховуючи консульських установ на території України), які мали уповноваження від уряду країни. Однак тепер до переліку додали всі 16 воєводств Польщі. 

Таке право також мають українці, які вже є власниками Карти Поляка і хочуть продовжити термін дії цього документа. 

Як і раніше, для того, щоб отримати Карту Поляка, українцям необхідно мати документальне підтвердження свого польського походження, а також пройти такі процедури:

  • подати заяву та необхідні документи до воєводського управління. Приймають оригінал свідоцтва про народження чи інший документ предка з позначкою національності “поляк”;
  • пройти співбесіду польською мовою, де питатимуть про історію Польщі та місцеві традиції;
  • підписати Декларацію про приналежність до польського народу.

Заявку можуть розглядати терміном до двох місяців з дня подачі документів. Отримання документа є безкоштовним. Карта Поляка дійсна впродовж 10 років. Продовжити термін її дії можна не пізніше, ніж за 3 місяці до втрати актуальності.

Нагадаємо, власники Карти поляка та члени їхньої родини, які виїхали з України до Польщі у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, тобто після 23 лютого 2022 року, можуть одержати одноразову фінансову допомогу, а також безкоштовно пройти курси польської мови чи проконсультуватися з психологом, юристом, медиком або присяжним перекладачем у сусідній країні.

⇒ Читайте також:

Актуальний графік руху міжнародних поїздів Укрзалізниці з та до Польщі

Спрощена процедура перетину кордону Польщі з домашніми тваринами перестала діяти

На кордоні з Польщею обмежили рух легкових автомобілів через один КПП

Головне фото: euroradio.fm

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах