Нащадкам громадян Речі Посполитої хочуть дозволити проживання в Польщі

07 Вересня 2020
переїхати жити до польщі

Переїзд, навчання та працевлаштування в Польщі залишаються актуальними темами для багатьох українців, навіть у період пандемії коронавірусу. Можливості отримати право на проживання у сусідній країні шукає чимало наших співвітчизників. І з кожним роком таких нагод стає все більше, адже сама Польща всіляко заохочує українців до переїзду на свою територію.

Поки що громадяни третіх країн, зокрема й українці, можуть отримати у Польщі або дозвіл на тимчасове проживання, або дозвіл на постійне проживання, або дозвіл на проживання довготривалого резидента ЄС. Окрім цього, громадяни України, які можуть документально підтвердити свою приналежність до польського народу, мають право отримати Карту Поляка. Цей документ також значно спрощує процес переїзду, навчання чи працевлаштування у Польщі. Та невдовзі може з'явитися ще одна законодавча підстава для поселення українців на території сусідньої країни. Детальніше про це читайте далі у нашій публікації. 

⇒ Українські заробітчани готові повертатись на роботу в Польщу. Дослідження

як виїхати в польщу

Спрощення процедури поселення в Польщі для іноземців

Польський уряд розробляє законодавчу ініціативу, яка значно спростила б процедуру законного переїзду та поселення в Польщі іноземних громадян-нащадків мешканців I та II Речі Посполитої. Про це у своєму Твіттері розповів Міхал Дворчик, глава канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

“Уряд розпочинає роботу над рішеннями, що дозволять спростити процедури і можливості, пов’язані з поселенням в Польщі всіх нащадків мешканців І та ІІ Речі Посполитої, які оголосять про свій зв’язок з Польщею”, - написав Дворчик. 

Таким чином, всі нащадки людей, які колись проживали на територіях Першої та Другої Речі Посполитої, зможуть отримати законне право на проживання у Польщі за спрощеними правилами. 

Ймовірно, урядова ініціатива стосуватиметься громадян сучасної України, Білорусі, Литви, Латвії та Росії, які заявлять про зв’язок із Польщею та зможуть підтвердити його документально. Для підтвердження потенційний нащадок має дослідити свій родовід і довести родинні зв'язки з людиною, що жила щонайбільше 451 рік тому (адже І Річ Посполита існувала впродовж 1569 – 1795 років, а ІІ - у 1918 – 1939 роках).

еміграція в польщу 2020

Як пише польська преса, уряд держави йде на такі кроки, аби покращити ситуацію на місцевому ринку праці. Адже, згідно з прогнозами Ради Міністрів Польщі, до 2030 року в країні бракуватиме близько 4 млн працівників. 

Нагадаємо, зараз громадяни України можуть отримати дозвіл на тимчасове або постійне проживання, якщо вони мають законні підстави перебувати на території Польщі довше, ніж 3 місяці. Це може бути пов’язане із працевлаштуванням, економічною або творчою діяльністю, навчанням, науковими дослідженнями, родинними справами та ін.

⇒ Читайте також:

Польща опинилась на другому місці серед країн ЄС за рівнем інфляції

У Польщі викрили групу злочинців, які підробляли запрошення на роботу для українців

Електронна черга в Краковці: на якому етапі перебуває проект?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах