Карту Поляка хочуть зробити доступною в усіх країнах світу

03 Квітня 2019
Карту Поляка хочуть зробити доступною в усіх країнах світу

Українці знайомі з Картою Поляка ще з 2008 року. Саме тоді в Польщі прийняли відповідний закон і почали видавати цей документ. Карта Поляка створена для осіб з переважно колишніх республік СРСР, які є громадянами України, Росії та Білорусі, але мають польське коріння і можуть документально це підтвердити.  

Першопочатково Карта Поляка була спрямована підтримати громадян Польщі, які перебувають в інших країнах (в основному тих, що утворились внаслідок розпаду СРСР), а також їх нащадків. 

⇒ Детальніше про те, які переваги надає власнику Карта поляка та як її отримати читайте в нашому циклі статей Карта Поляка.

Тепер же в Польщі всерйоз замислюються над ідеєю поширити “діяльність” карти поляка на весь світ - і видавати її своїм землякам незалежно від того, громадянами якої країни вони є.

Карту Поляка планують видавати у всіх країнах світу

Такі фундаментальні зміну в видачі Карти Поляка обговорювали у вівторок, 2 квітня, на засіданні польського уряду - повідомив глава канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик.

Як додав він, Карта Поляка першопочатково створювалась ​​для поляків, які живуть на Сході Європи. 

Карта Поляка

- У той час (коли тільки висунулася ідея про створення Карти Поляка - прим. ред.) низка міністерств турбувалася, як цей закон та його діяльність вплинуть на стан державних фінансів. Сьогодні ж усі страхи та сумніви (щодо доцільності Карти Поляка - прим. ред.) розвіялися - ми задоволені, коли наші співвітчизники хочуть приїхати в Польщу, незалежно від того, в якій країні вони жили до того, - підкреслив Міхал Дворчик.

- Поширення дії Карти поляка на весь світ має служити цій меті - поверненню поляків до Польщі - пояснив він. - За оцінками, у світі живе близько 20 мільйонів поляків, з них близько 1-1,5 мільйонів проживає у країнах колишнього Радянського Союзу, інші - у країнах Європи та Америки, і поширення дії Карти Поляка буде в основному адресовано їм.

Переваги Карти Поляка

Перші спроби запровадження Карти Поляка відбулися ще в 1999 році, але остаточно її було запроваджено законом 2007 року, а вже у 2008 році з’явилися перші власники Карти Поляка. 

Фактично, Карта Поляка підтверджує приналежність особи до польської нації. Вона видається людям, які мають польське походження або протягом трьох і більше років бере активну участь у діяльності на благо польської мови та культури. Наразі Карту Поляка можуть отримати громадяни з 15 країн на схід від Польщі, в тому числі і українці. 

польське походження на карту поляка


 
Карта Поляка надає своєму власнику:

  • право офіційного працевлаштування в Польщі без необхідності отримання дозволу на роботу
  • можливість вести підприємницьку діяльність у Польщі
  • право вступати у ВНЗ Польщі і вчитися на безкоштовній основі 
  • можливість студентам отримувати стипендію та фінансову допомогою
  • безкоштовна медична допомога
  • 37% знижка на проїзд залізничним транспортом в Польщі
  • безкоштовне відвідування всіх польських державних музеїв
  • ви можете розраховувати на кошти, які виділяються з польського бюджету на підтримку поляків за межами країни

   ⇒ Детальніше читайте у статті КАРТА ПОЛЯКА – НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Карта Поляка

Крім того, в результаті внесення змін до закону про Карту Поляка у 2016 році, власники Карти, що прибувають в Польщі з метою постійного проживання тут, отримують карту сталого побиту, а через рік можуть клопотатися про отримання польського громадянства. 

Читайте також:

Карта поляка. Частина 1. Анкета на карту поляка

Карта поляка. Частина 2. Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

Карта Поляка - карта побиту - польське громадянство

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах