Президент Польщі підписав зміни до Закону про Карту поляка

06 Червня 2019
зміни до Закону про Карту поляка 2019

Українці знайомі з Картою Поляка ще з 2008 року. Саме тоді в Польщі прийняли відповідний закон і почали видавати цей документ. Першопочатково Карта Поляка була спрямована підтримати громадян Польщі, які перебувають в інших країнах (в основному тих, що утворились внаслідок розпаду СРСР), а також їх нащадків.

Відтак, дотепер Карту Поляка могли отримати громадяни з переважно колишніх республік СРСР, тобто з України, Росії та Білорусі, які мають польське коріння і можуть документально це підтвердити.  

Однак у вівторок, 4 червня, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до Закону про Карту поляка, що передбачають поширення цього документа на всі країни світу. Про це повідомили у Канцелярії президента. Що, власне, зміниться тепер у видачі Карти поляка?

     ⇒ Читайте також: Карту Поляка хочуть зробити доступною в усіх країнах світу

Зміни до Закону про Карту поляка 2019

Відтепер, після підписання президентом змін о Закону про Карту поляка, на Карту поляка зможуть претендувати особи польського походження в усіх країнах світу, а не лише громадяни колишніх республік СРСР.

Наявність в особи Карти поляка підтверджує її приналежність до польського народу за межами історичної батьківщини. Раніше її могли отримати особи польського походження, котрі живуть у 15 країнах за східним кордоном Польщі, що виникли або відновилися після розпаду СРСР, і які не визнають подвійного громадянства. Однак відтепер Карту Поляка будуть видавати у всіх країнах світу.

Зміни до Закону про Карту поляка 2019

Як повідомив глава канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик, “поширення дії Карти поляка на весь світ має служити цій меті - поверненню поляків до Польщі. За оцінками, у світі живе близько 20 мільйонів поляків, з них близько 1-1,5 мільйонів проживає у країнах колишнього Радянського Союзу, інші - у країнах Європи та Америки, і поширення дії Карти Поляка буде в основному адресовано їм”.

Власне, в самій процедурі отримання Карти поляка нічого не зміниться. Особи, котрі хочуть отримати Карту поляка, мусять документально підтвердити своє польське походження або представити довідку від повноважної польської організації в країні проживання, що підтверджує активну участь в діяльності, спрямованій на підтримку польської мови і культури протягом щонайменше останніх 3 років; володіти польською мовою; орієнтуватися в питаннях культури та історії Польщі та пройти співбесіду із польським консулом.

Переваги Карти Поляка

Перші спроби запровадження Карти Поляка відбулися ще в 1999 році, але остаточно її було запроваджено законом 2007 року, а вже у 2008 році з’явилися перші власники Карти Поляка. 

Фактично, Карта Поляка підтверджує приналежність особи до польської нації. Вона видається людям, які мають польське походження або протягом трьох і більше років бере активну участь у діяльності на благо польської мови та культури. 

польське походження на карту поляка


 
Карта Поляка надає своєму власнику:

  • право офіційного працевлаштування в Польщі без необхідності отримання дозволу на роботу
  • можливість вести підприємницьку діяльність у Польщі
  • право вступати у ВНЗ Польщі і вчитися на безкоштовній основі 
  • можливість студентам отримувати стипендію та фінансову допомогою
  • безкоштовна медична допомога
  • 37% знижка на проїзд залізничним транспортом в Польщі
  • безкоштовне відвідування всіх польських державних музеїв
  • ви можете розраховувати на кошти, які виділяються з польського бюджету на підтримку поляків за межами країни

   ⇒ Детальніше читайте у статті КАРТА ПОЛЯКА – НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Карта Поляка

Крім того, в результаті внесення змін до закону про Карту Поляка у 2016 році, власники Карти, котрі прибувають до Польщі із наміром залишитися у країні, отримують безкоштовно дозвіл на постійне проживання, ще за рік вони можуть одержати польське громадянство, а також можуть сподіватися на допомогу у період адаптації, йдеться про фінансову підтримку, допомогу в оренді квартири, активному вивченні польської мови та відвідуванні професійних курсів.

     ⇒ Читайте також:

Карта поляка. Частина 1. Анкета на карту поляка

Карта поляка. Частина 2. Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

Карта Поляка - карта побиту - польське громадянство

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах