Святкові та вихідні дні в Польщі у листопаді 2016

18 Жовтня 2016
вихідні та святкові дні в Польщі

З наближенням листопада, вважаємо за потрібне нагадати , що цього місяця державних вихідних у наших західних сусідів очікується аж два. І поки поляки відпочиватимуть та святкуватимуть, українцям радимо утриматись від поїздок на закупи до Польщі чи відкласти туристичні і робочі відвідини цієї країни.   

Вихідні дні в Польщі у листопаді  

День Всіх Святих в Польщі 

1 листопада усі католики світу відзначають велике релігійне свято – День Всіх Святих. Кожна країна має свої традиції щодо цього свята. Польща, наприклад, 1 листопада традиційно вшановує не лише пам'ять святих мучеників та наставників, а й усіх померлих. У цей день кожен поляк вважає своїм обов’язком відвідати могили рідних та близьких, які вже відійшли у вічність, прикрасити надгробок квітами (хризантемами), помолитись за їхні душі та запалити символічні лампадки в знак вічної пам’яті. На кладовищах у День Всіх Святих відправляються панахиди та читають Святе Письмо. 

Це свято, одне з найважливіших для поляків, є офіційним державним вихідним днем. І саме тому українцям варто утриматись від відвідин Польщі 1 листопада. Торгівля у державні вихідні у Польщі не практикується. Усі торгові центри, галереї, бутіки та магазини будуть зачинені, тому зробити закупи в Польщі буде просто ніде. Не працюватимуть також кафе, ресторани, кав’ярні, державні установи, відомства та фірми, навіть ті, що надають туристичні послуги, тому робочі поїздки, як і пізнавально-гастрономічні, теж будуть марними. 

Черги на кордоні з Польщею – прогнози на 28-29 жовтня та 1 листопада 2016 року

Але є й інша, не менш важлива причина не збиратися до Польщі. Справа в тому, що 1 листопада у 2016 році припадає на вівторок, а тому з 28 жовтня (п’ятниця) по 1 листопада (включно) багато поляків організують собі так званий довгий вікенд (długi weekend). Це не зважаючи на те, що понеділок 31 жовтня не буде в Польщі офіційним вихідним днем, напевно багато фірм звільнить від роботи своїх співробітників, а частина з тих, яким не так пощастить, візьмуть вихідний за власний рахунок.  

вихідні у польщі

І тому на цей вікенд у Польщі прогнозують справжній транспортний колапс. Затори будуть на вулицях усіх польських міст, про це вже пишуть польські ЗМІ. Так, як кладовища не завжди знаходяться там, де проживають люди, які хочуть їх відвідати, то іноді на могили близьких доводиться їхати ледь не через усю країну, але це не зупиняє поляків напередодні поминального дня. 

Перетин кордону під час довгого вікенду в Польщі

Затори будуть і на кордонах. Просто неймовірних розмірів минулорічні черги на кордоні в усіх пунктах пропуску з Польщею перед Днем Усіх Святих – тому прямий доказ. Маючи 4 вихідні дні, з Польщі повертатимуться українці, які там працюють, а також ті, хто стабільно робить закупи в Польщі. Тому будьте готовими, що перетин кордону з Польщі на час 28-29 жовтня, коли українці вирушатимуть додому на час вихідних, та у перший день листопада, коли вони будуть повертатися в Польщу, краще не планувати. 

День Незалежності Польщі 11 листопада 

Ще одним цьогорічним листопадовим днем, у який ми б не радили вам відвідувати Польщу без нагальної потреби, буде п’ятниця, одинадцяте листопада. Саме в цей день поляки відзначають незалежність своєї держави, уся країна майорить польськими прапорами і відпочиває. У це загальнонаціональне свято, як і 1 листопада, усе зачинено. Максимум, на який ви можете розраховувати – деякі кінотеатри та розважальні зони, а також заклади фаст-фуду. Святкування починається з самого ранку із церковних літургій і включає виступи громадських діячів, марші, зібрання та інші заходи.

Можлива ситуація з чергами на кордонах 10 та 13 листопада

Цьогоріч 11 листопада святкуватимуть одразу перед вихідними, тому це чудова нагода для українців повернутися додому і відвідати близьких. А це не може не повпливати на ситуацію з чергами на кордонах з Польщею у другий вікенд листопада. Найбільшими черги на кордоні будуть у четвер 10 листопада (з Польщі до України, коли додому їхатимуть наші громадяни) і у неділю 13 листопада (з України до Польщі, коли усі вони повертатимуться на навчання та роботу в Польщу). Тому добре зважте за і проти відвідин Польщі у ці дні. 

Кожного дня ми моніторимо і аналізуємо черги на кордоні з Польщею за допомогою КАМЕР-ОНЛАЙН, а опісля одразу ж ділимося з вами актуальною інформацією щодо ситуації з чергами  на усіх доступних пунктах пропуску. Слідкуйте за нашими публікаціями та обирайте найкращий варіант перетину кордону з Польщею. 

Календар офіційних свят в Польщі 

 • 1 січня - Новий Рік, Пресвятої Богородиці Марії/Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki;
 • 6 січня - Богоявлення (Трьох Царів)/Objawienie Pańskie (Trzech Króli);
 • Воскресіння Господнє (Пасха)/Wielkanoc;
 • Пасхальний понеділок/Poniedziałek Wielkanocny;
 • 1 травня - Свято праці/Święto Pracy;
 • 3 травня - День Конституції/Święto Konstytucji;
 • Зелені свята/Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki);
 •  Пресвятих Тіла і Крові Господніх/Boże Ciało;
 • 15 серпня - День Польського Войска, Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (Успіння)/Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi;
 • 1 листопада - День Усіх Святих/Wszystkich Świętych;
 • 11 листопада - День Незалежності Польщі/Święto Niepodległości;
 • 25 грудня - Різдво Христове (перший день)/Boże Narodzenie (pierwszy dzień).

Святкові та вихідні дні 2016 в Польщі Календар офіційних свят в Польщі на 2016 рік

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах