Вихідні дні в Польщі у травні 2016

26 Квітня 2016
вихідні дні в Польщі 2016

Вихідні в Польщі в травні 2016

Польське законодавство передбачає більше днів у році, коли працівникам забезпечено звільнення від роботи на державному рівні, аніж українське. Місяць травень в цьому плані винятковий: у 2016 році з тринадцяти офіційних вихідних днів на травень припадає аж чотири, тож поляки матимуть вдосталь часу, щоб відпочити від роботи та насолодитися прекрасною весняною порою.

Українці ж, збираючись на закупи до Польщі, або бажаючи відвідати цю країну з туристичною чи робочою метою, повинні заглянути в календар та спланувати час своєї поїдки, адже магазини та торгові центри, як і всілякі установи та відомства, на час державних вихідних та великих релігійних свят там не працюють. В звичайному режимі послуги надають лише аптеки, готелі та автозаправні станції, а також інколи можна знайти відчинений невеликий магазин із продуктами чи побутовими товарами.  Тому не варто перетинати кордон з Польщею в період державних святкувань на її території.

Для того, щоб ваша поїздка в Польщу була вдалою та результативною, а ви змогли втілити все заплановане, ми ознайомимо вас із переліком вихідних днів в Польщі у 2016 році, що припадають на травень.

Державні свята в Польщі 2016

1 травня (неділя) – День праці (Święto Pracy або Dzień Solidarności Ludzi Pracy). В Польщі відзначати його почали у 1890 році, а з 1950 року День праці в Польщі отримав статус національного свята, і з тих пір є державним вихідним днем. У багатьох польських містах відбуваються ходи, пікети, паради і торжества. 1 травня використовують як хорошу нагоду, щоб привернути увагу до проблем безробіття, низької заробітної плати і нерівності на ринку праці. З 2004 року, День праці збігається з важливою датою – днем вступу Польщі до Європейського Союзу. Незалежно від політичних поглядів, для більшості це приємний день,що чудово підходить для відкриття сезону барбекю.

3 травня (вівторок) – Święto Konstytucji – день, коли в Польщі ухвалили одну з перших  в Європі  Конституцій (в сучасному розумінні). Річниця прийняття Конституції святкується в Польщі дуже урочисто. По всій країні магазини та установи закриті, а на балконах, верандах та  вікнах висять біло-червоні прапори. Майже в кожному місті організовуються паради, концерти, мітинги. В костелах відправляються меси за свободу і незалежність Польщі. Усі поляки мають можливість та охоче беруть участь в урочистостях, адже День Конституції з 1990 року визнано вихідним днем.

Офіційні вихідні в Польщі у травні 2016

В цей час українці теж відпочиватимуть, адже вихідні дні у Польщі (1 та 3 травня) співпадають із святкуванням  Воскресіння Христового в Україні. У Польщі офіційними вихідними теж є не тільки державні свята. У дні, на які припадають великі релігійні події, поляки теж не працюють. В травні вони відпочиватимуть, відзначаючи дві з них:

15 травня (неділя) — Зіслання Святого Духа (Зелені Свята)— Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki). Це свято вважається третім найголовнішим у році святом католиків всього світу та святкується через 49 днів після Великодня. До цього дня поляки стараються прикрасити храми, будинки та подвір’я зеленню, а розпочинають його святкування урочистою службою в костелі. Крамниці та розважальні заклади в цей день офіційно не працюють. Поляки, як і українці, проводять Зелені Свята в колі сім’ї та друзів, вибираючись на лоно природи.

26 травня (четвер) — свято Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało) – день вшанування Пресвятої Євхаристії. У Польщі в зв’язку з цим державний вихідний. Віряни відвідують месу з подальшим ходом до спеціально побудованих для цієї мети чотирьох вівтарів. Учасники урочистої процесії часто одягнені в народні костюми. Діти посипають шлях процесії пелюстками квітів, несуть образи і співають релігійних пісень. Це теж один з тих днів, коли ви не побачите на вулицях Польщі  натовпу людей, і, скоріш за все, не знайдете відчинених дверей торгових центрів, крамниць чи закладів харчування.

Ми подаємо графік роботи популярних торгових центрів та супермаркетів, розташованих у найбільш відвідуваних українцями містах Польщі.

час роботи магазинів в Польщіграфік роботи магазинів і супермаркетів в Польщіколи працюють магазини в Польщівихідні дні в Кракові Польщаторгові центри Варшави

Сподіваємось, наведена інформація дозволить вам уникнути небажаних сюрпризів, бажаємо вам бути лише приємно здивованими сервісом, цінами, асортиментом та якістю послуг в Польщі. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах