Як поляки свій вільний час проводять

13 Лютого 2017

Вільний час – ось ресурс, якого катастрофічно мало  в сучасному світі. Місце відпочинку займає робота, відрядження, закупи, догляд за дітьми та інші рутинні заняття. Згідно опитування, проведеного Головним статистичним управлінням Польщі, майже 20 % поляків, тобто п’ята частина населення Польщі зізнається, що взагалі не має вільного часу у будні дні, його навіть не вистачає на виконання робочих та побутових завдань. Натомість чверть поляків на брак часу для відпочинку не скаржиться і здатна гармонійно поєднувати навантаження з відпочинком, живучи розмірено.

Кому відпочинку бракує найбільше?

Звичний для поляків ритм життя та спосіб використання часу протягом робочого дня відрізняється, перш за все, в залежності від їх віку і пов'язаний з рядом професійних і сімейних обов'язків, які з'являються на різних етапах життя. Про відсутність вільного часу заявляють, насамперед, поляки віком 25-34 та 35-44 роки, які активно будують кар’єру та створюють сім’ю. А серед тих 6 %, які мають надлишок вільного часу, більшість – люди пенсійного віку.  

Телебачення та радіо – в топових позиціях

Цікаво й те, що поляки розпоряджаються своїм вільним часом доволі типово:  81% з них щодня проводять його перед  телевізором, в тому числі більше 30% робить це до 2 годин на день і майже стільки ж 2-4 години. Кожен п'ятий поляк дивиться телевізор більше 4 годин щоденно. Обожнюють у Польщі і радіо – кожен день його слухає 63 відсотки поляків, а 23 відсотки слухають його більше 4 годин на день!

Газети (в паперовому форматі або електронному вигляді) читають щодня або майже щодня, 30 відсотків поляків, в той час як 16 відсотків не читає їх взагалі. Щодо художньої літератури, то читає книги переважно польська молодь, старші люди майже повністю замінюють їх телевізійними програмами.

З дому не виженеш!

Прогулянки на свіжому повітрі чи виїзди на природу – хоча б раз в місяць так відпочиває 75% населення. Більше половини поляків раз у місяць відвідують родичів та друзів, або ж запрошують їх у гості. Цікавий факт: опитування показало, що поляки більше люблять гостей приймати у себе, а не відвідувати їх. Водночас кожен п'ятий поляк нікого не відвідує і не запрошує до себе, або робить це дуже рідко (не більше 3 разів на рік).

Спортом у вільний час займається більше третини опитаних (36 відсотків), а от 53 % поляків фізичні навантаження таки ігнорує. Решта відпочивають, відвідуючи кав’ярні, паби та клуби, або ж приділяють увагу своєму хобі.

Непопулярні, але існуючі в польському середовищі методи проведення вільного часу – це похід у кіно. Середньостатистичний поляк відвідує кінотеатр не частіше 1 разу на рік (вдома фільми поляки дивляться набагато охочіше). Театри теж не вважаються тим місцем, де у Польщі прийнято проводити вільний час – всього 2% поляків відвідують театр раз у місяць, а менше третини роблять це лише раз в рік.

Польща vs закордонні курорти – поляки обирають свою країну

Респондентів запитували також про поїздки на відпочинок тривалістю не менше 5 днів. Результати такі: за останній рік половина поляків взагалі не виїжджала за межі свого проживання, решта здебільшого мандрували Польщею (екскурсії, санаторії, відвідини друзів та родичів) і тільки кожен десятий поляк побував за кордоном.

Нагадуємо, що PolskiBus оголошує весняну акцію, яка дозволить вам подорожувати Польщею та іншими країнами ЄС  за ціною від 1 злотого вже з квітня!

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах