Які рейси Ryanair скасовано та як вимагати компенсації?

19 Вересня 2017
Які рейси Ryanair скасовано

Оголошення авіакомпанії Ryanair в п'ятницю 15 вересня про скасування своїх рейсів сколихнуло чи не всю Європу. Компанія заявила, що скасує близько 40-50 рейсів на день протягом наступних шести тижнів. Лише в неділю перевізник скасував 82 рейси, в понеділок - 56, а в вівторок - 55. Очікується, що таке рішення Ryanair торкнеться 285 000 пасажирів (за іншими даними – 400 000 пасажирів). Це вперше скасування здійснюється одним із недорогих перевізників у такому масовому масштабі. На даний момент існує безліч хаосу, багато пасажирів стурбовані тим, що не знають, чи буде їхній рейс і чи зможуть вони отримати компенсацію.

Чому Ryanair скасував рейси?

Причина такого рішення досить дивна. Як пояснюють у самій компанії, у такий спосіб вони намагаються досягнути 90-відсоткової пунктуальності. У серпні цей показник упав нижче 80 відсотків, що, як підкреслив сам перевізник, є ситуацією "неприйнятною" для авіаліній і клієнтів. Він додав, що зниження пунктуальності було обумовлено низкою факторів, таких як страйки у Франції або погана погода.

Окрім рішення про підвищення рівня пунктуальності, скасування польотів в першу чергу пов'язане із частковими відпустками персоналу, які Ryanair призначив на вересень та жовтень. 

У ВВС вважають, що скасування багатьох рейсів повязане із браком пілотів у Ryanair, яких переманила до себе нова норвезька авіакомпанія. Тільки цього року до норвезького перевізника з ірландської лінії перейшло140 пілотів. Проте Ryanair заперечує той факт, що компанія зіткнулася з масовим переходом персоналу до конкурентів, і що саме це стало причиною раптового рішення скасувати польоти, - йдеться у коментарі експерта Джо Лайнама на веб-сайті BBС.

Керівник відділу комунікацій Ryanair Робін Келлі прокоментував систуацію із скасуванням рейсів наступним чином: "Ми щиро вибачаємось перед нашими клієнтами, які постраждали від скасування рейсів. Ми зробимо все, щоб організувати альтернативні рейси або ж повністю відшкодуємо витрати".

Які рейси скасовано?

Кожен пасажир, чий рейс було відмінено, повинен отримати електронне повідомлення або SMS. Перевізник повідомляє, що ця інформація буде надіслана на електронну адресу, що використовувалася під час бронювання. Зокрема, з Польщі скасовано рейси до Лондона, Брюселю, Риму та Порту.

Переглянути весь список скасованих рейсів ви можете ТУТ

Чи можна вимагати компенсацію?

Кожен пасажир може отримати відшкодування, якщо його рейс скасовується або затримується більш ніж на три години. Ви можете зробити це, перейшовши за цією адресою. Ryanair повідомляє, що відшкодування буде здійснено протягом 7 робочих днів в тому самому розмірі, що й оплата вартості квитка. 

Окрім заяви про відшкодування від компанії Ryanair, кожен пасажир повинен знати, що він також захищений правилами ЄС. Згідно з регламентами Євросоюзу, якщо літак скасовується, пасажир має право на відшкодування, переміщення або повернення рейсу, а також право на допомогу та компенсацію. Якщо споживачеві було повідомлено про скасування польоту менше ніж за 14 днів до запланованого часу відправлення, компенсація повинна складати 250 євро для відстані до 1500 км та 400 євро для більш тривалих рейсів в межах ЄС. Проте, клієнт може вимагати лише половину цієї суми, якщо авіакомпанія запропонує йому зміну маршруту, а запропонований час прибуття не перевищуватиме початкове бронювання на 2-3 години, в залежності від тривалості польоту. Тобто, якщо ви мали приземлитися в місці свого призначення об 12:00, а за заміненим білетом прилетіли об 14:00, то сума вашого відшкодування складатиме 120 євро.

Радимо бути уважними, плануючи свою подорож та не боятися вимагати компенсацію у разі скасування вашого рейсу.

Читайте також:

Відомий лоукостер Ryanair скасував вихід на український ринок

Ryanair б’є рекорди за кількістю пасажирів в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах