10 найкрасивіших замків Польщі за версією National Geographic

22 Серпня 2018
10 найкрасивіших замків Польщі

Польщу часто називають Країною Замків - і недарма. Усього на території Польщі знаходиться аж 341 замок: із них 178 є відреставрованими та відкритими для відвідувачів в якості музеїв, ще 163 замки є напівзруйнованими. 

За багаторічну історію існування Королівства Польського та Речі Посполитої на цих землях чи не в кожному містечку будувалися замки, які слугували не лише резиденціями короля та придворних, а й будинками заможних шляхтичів, яких, як відомо, в Польщі було не злічити. 

Тож тепер поляки можуть похвалитися таким багатим надбанням минулих поколінь і гостинно запрошують у свою Країну замків для своєрідної подорожі в минуле - в часи, коли дорогами їздили карети з кіньми, дами носили пишні довгі плаття, а чоловіки вершили долю держави в стінах замків та палаців.

А щоб ви довго не вирішували, який з-поміж понад трьохсот замків обрати для відвідування, ми представляємо вам топ-10 найкрасивіших замків Польщі за версією National Geographic Polska.

Читайте також: 10 особливостей Польщі, які не перестають дивувати туристів

10. Пєскова Скала (Pieskowa Skała)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Ґміна Сулошова, Малопольське воєводство

Цей мальовничий замок розташований на вершині гори і з трьох сторін оточений прірвою. Перша згадка про нього сягає 1315 року. Легенда розповідає, що перший власник замку Пйотр Шафранець був алхіміком та займався чорною магією, намагався отримати золото із звичайних металів і вбивав всіх приїжджих купців.

Обабіч замку знаходиться знаменита скеля, яку поляки називають “Палицею Геркулеса”. Із нею теж пов’язана вельми красива легенда, у якій йдеться про те, що саме нею легендарний польський правитель Крак вбив краківського дракона і залишив її тут, після чого вона вросла в землю і залишилась назавжди.

9. Замок Огродзєнець (Zamek Ogrodzieniec)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Підзамче, Сілезьке воєводство

Романтичні руїни середньовічного замку здіймаються в селі Підзамче і є відкритими для туристів. Замок Огродзєнець був побудований в XIV - XV ст. сімейством Сулимчиків. Сьогодні руїни замку обросли легендами. Місцеві жителі вважають, що тут живуть привиди і самі розповідають як бачили їх не раз. 

Зокрема, всіх лякає знаменитий привид Чорної собаки з Огродзєнеца, яка, зі слів людей, ходить вночі довкола стін замку, тягнучи за собою довгий ланцюг. А іноді тут з'являється і душа каштеляна Краківського Станіслава Варшицького, який декому ввижається яко вершник без голови.

8. Замок Красицьких (Zamek w Krasiczynie)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Красичин, Підкарпатське воєводство

Цей неймовірно красивий замок розташований усього за 10 км від Перемишля і відноситься до найвишуканіших ренесансних ансамблів на теренах сучасної Польщі. Збудований він був у XVI ст. шляхтичем Станіславом Красицьким та перебудований згодом його сином, каштеляном львівським Мартином Красицьким.

Що робить замок унікальним - то настінні розписи, які можна побачити практично в кожній залі. Ці малюнки були створені за чітко визначеним планом і охоплюють до 7000 м² стіни! Вони зображують бюсти римських імператорів, польських правителів та святих. Крім того, варто також відвідати підземелля замку разом з камерою тортур та каплицю біля замку.

7. Замок в Голухові (Zamek w Gołuchowie)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Голухів, Великопольське воєводство

Замок був побудований в 1550-1560 роках для воєводи Рафала Лещинського. Сьогодні у цьому мальовничому замку розташувалася філія Національного музею в Познані, де представлені історичні інтер'єри та твори мистецтва. А в прибудові до замку знаходиться вишуканий ресторан.

6. Бендзинський замок (Królewski Zamek Będziński)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Бендзин, Сілезьке воєводство

Цей замок-фортеця був збудований в XIV ст. в період правління Казимира Великого. Замок був важливою ланкою в системі оборони західного польського кордону. Сьогодні тут знаходиться музей зброї, а також стильний ресторан, стилізований під Середньовіччя, де подають старовинні польські страви.

5. Замок "Дунаєць" (Zamek w Niedzicy)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: с.Неджиця-Замок, Малопольське воєводство

Замок "Дунаєць" у Неджиці розташований на правому березі Чорштинського водосховища і був побудований, ймовірно, на початку XIV століття на місці колишньої оборонної споруди. 

Із замком пов'язана легенда, в якій йдеться про те, що в кінці вісімнадцятого століття, в замку і його околицях проживали Інки: нащадки Тупак Амару II і частина дворянства, котрі рятувались від переслідувань іспанців. Там, на території замку, вони заховали частину своїх скарбів, які й досі не віднайдено.

Сьогодні замок виконує функції музею, готелю та ресторану, будучи однією з найбільших історичних пам'яток на півдні Малопольського воєводства. 

Читайте також: Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись

4. Замок "Князь" (Zamek Książ w Wałbrzychu)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Валбжих, Нижньосілезьке воєводство

Замок "Князь" - найбільший замок у Нижній Сілезії та третій за величиною замок у Польщі, побудований в 1288 - 1292 рр. князем Болько I Суворим. Під час Другої Світової війни замок слугував однією зі ставок Гітлера - його офіційною штаб-квартирою.

Сьогодні тут функціонує музей, ландшафтний парк, вражаюча кінна ферма та ресторан, де подають дуже смачну їжу. 

3. Замок Чоха (Zamek Czocha)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Суха, Нижньосілезьке воєводство

Замок Чоха - оборонний замок, побудований в 1241-1247 роках на березі озера Лесна в якості прикордонної фортеці за наказом чеського короля Вацлава I. 

Сьогодні замок відкритий для відвідувачів в якості музейного комплексу та готелю. Тут також розміщені ресторан та конференц-зал. Крім того, в замку, через його колоритний вигляд, часто знімають фільми.

2. Замок Мошна (Zamek Moszna)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Мошна, Опольське воєводство

Замок Мошна датується XVII ст. і є однією з визначних пам'яток Верхньої Сілезії. У замку є 365 кімнат і приміщень загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів. Прикрашають замок 99 веж і башт. Є тут також мальовничий ставок та зимовий сад. Весь комплекс розташований на території близько 200 га. 

В наш час замок функціонує як готель, але за окрему плату можливе і вільне відвідування цієї архітектурної пам'ятки.

1. Замок у Мальборку (Zamek krzyżacki w Malborku)

10 найкрасивіших замків Польщі

♦ Розташування: Мальборк, Поморське воєводство

Замок Тевтонського ордену в Мальборку був резиденцією великого магістра Тевтонського ордену з 1309 по 1456 роки. Це найбільший середньовічний цегляний замок у світі (площа замку 143 591 м²) та пам'ятка Світової спадщини ЮНЕСКО. 

Замок на честь Діви Марії був побудований тевтонськими лицарями на березі Ногата (гирло Вісли) в 1274 році. Підраховано, що на його будівництво було використано 4,5 млн цеглин.

Сьогодні на території замку розміщується музей, де туристи можуть оглянути різноманітні тимчасові та постійні виставки та експозиції.

Читайте також:

Топ-10 цікавих музеїв у Польщі, про які ви, ймовірно, не знали

Не гірше, ніж у Парижі: топ-10 найромантичніших місць Польщі

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах