Безвізовий режим з ЄС може принести українцям додаткові витрати

25 Вересня 2016
віза в польщу

Єврокомісія має намір запровадити "Європейську електронну систему авторизації подорожей" (European Travel Information and Authorisation System, скорочено ETIAS), відповідно до якої мандрівники з третіх країн, що мають безвізовий режим з ЄС, будуть зобов'язані перед кожною своєю подорожжю реєструватись онлайн, а при в'їзді в Шенгенську зону платити приблизно 13-15 євро.

Відповідні законодавчі зміни, ініційовані Францією та Німеччиною, Європейська комісія планує внести в листопаді. Для того, щоб нововведення стало чинним, його повинні схвалити країни-члени ЄС та Європарламент.

Схожа система вже діє у США, Канаді та Австралії. Європейці вважають, що обов'язкова реєстрація допоможе запобігти тероризму та підвищить рівень безпеки в країнах ЄС.

Якщо рішення буде прийнято і електронну систему реєстрації таки запровадять, то близько 30 мільйонів громадян країн, які не входять до складу ЄС, але мають безвізовий режим з країнами-членами союзу, матимуть обов'язок повідомити про свою поїздку завчасно через інтернет, а також заплатити в середньому 14 євро за кожен перетин кордону з ЄС. Це означає, що нововведення поповнюватиме бюджет Євросоюзу на суму від 390 мільйонів до 1,5 мільярда євро щороку.

Кого стосуватиметься оплата за в'їзд на територію ЄС

Сума оплати може бути і вищою, якщо збільшиться кількість осіб, зобов'язаних платити за в'їзд до ЄС. Так, оплата стане обов'язковою для мешканців Великої Британії, якщо Об'єднане Королівство таки вийде зі складу Євросоюзу.  Окрім цього, у випадку лібералізації візового режиму, нововведення стосуватиметься громадян Грузії, Туреччини, Косово, а також України.

Безвізовий режим України з ЄС

Безвізовий режим з Євросоюзом для громадян України можуть запровадити вже в жовтні. Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган. Напередодні комітет Європарламенту у закордонних справах підтримав ініціативу якнайшвидшого скасування віз для українців. Тепер за відповідне рішення повинен проголосувати весь Європарламент, а згодом і Європейська Комісія.

Нагадаємо, в 2016 році українці отримали рекордну кількість віз в Польщу.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах