В 2016 році українцям видали рекордну кількість віз в Польщу

22 Вересня 2016
польські візи шенген

Вже декілька років поспіль Польща лідирує серед країн ЄС по кількості виданих українцям віз. Минулоріч дипломатичні установи та консульства Польщі видали громадянам України більше 900 тисяч віз. Водночас, вже у першому півріччі 2016 року українці отримали більше півмільйона польських віз.

Віза до Польщі - найбажаніший документ для українських мандрівників

Всього за шість місяців польські консульські установи у Харкові, Києві, Львові, Луцьку, Одесі та Вінниці видали громадянам України 250,5 тисяч шенгенських віз типу "С" та 314,5 тисяч національних віз типу "D". Це на 20 і 26 відсотків більше, ніж за аналогічний період у 2015 році. 

Найбільше віз видають польські дипломатичні відомства у Львові та Луцьку. Зокрема, за перше півріччя 2016 року Генеральне Консульство Польщі у Львові видало 243,7 тисяч віз, що становить понад 43% від загальної кількості виданих дозволів. 

Кількість відмов у наданні віз до Польщі у порівнянні з 2015 роком зменшилась з 5,8% до 4%. Найчастіше українцям відмовляють у польських генконсульствах в Одесі (7,7% від загальної кількості відмов) та Вінниці (6,8%), а найменше у Луцьку - всього 1,9%.

Карта побиту для українців в Польщі

Популярність Польщі серед українців росте неймовірними темпами. Після отримання польських віз і переїзду до Польщі громадяни України одразу ж стараються отримати так звану посвідку на тимчасове перебування у Польщі (karta tymczasowego pobytu). За словами речника Управління у справах іноземців у Варшаві Якуба Дудзяка, до кінця 2016 року українці повинні отримати близько 100 тисяч документів (kart tymczasowego pobytu), які дозволяють проживати і працювати у Польщі від одного до трьох років. 

Українцям видадуть близько мільйона національних польських віз у 2016 році

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський прогнозує, що до кінця 2016 року українці отримають понад мільйон польських національних віз. За його словами, українці становлять більше половини іноземних студентів у Польщі. Їх загальна кількість сягає 30 тисяч. Окрім цього, багато українців мігрують до сусідньої країни у пошуках роботи. 

Ващиковський також запевняє, що Польща, як країна-лідер з видачі шенгенських та національних віз для українців, активно підтримує запровадження безвізового режиму ЄС з Україною.

Корисно знати: українці більше не матимуть можливості продовжувати закордонний паспорт. Окрім того, стало відомо про нову вартість закордонного паспорта та інших документів

Робоча, шенгенська та національна польська віза 

Якщо ви плануєте працювати у Польщі в 2017 році, вам варто дізнатись про нові правила видачі польської робочої візи. Детальніше про всі види польських віз, а також про ціни на них можна прочитати у нашій статті Види польських віз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах