Черги до Польщі та страйк польських митників.(оновлено 20.06.2016)

20 Червня 2016
черги на кордоні - страйк польських митників

Оновлення від 20.06.2016 року

Чиновники з Міністерства фінансів взяли на себе обов'язки протестуючих митників.

Жодних офіційних заяв від посадовців стосовно вирішення непорозуміння між польськими митниками та Міністерством фінансів Польщі не лунало, проте за матеріалами RMF FM - керівництво митної служби   готує нові кадри на заміну тих працівників, що страйкують.

черги на кордоніrmf24.pl

200 співробітників Міністерства фінансів будуть займатися віддаленим митним оформленням , щоб замінити працівників митної служби Польщі. Таке рішення-наслідок продовження страйку митників і їхня відсутність на робочих місцях. Про це повідомляє в інтерв'ю радіо RMF FM речник Міністерства фінансів Вальдемар Грегорчик. Він також запевняє, що протест митників не паралізує рух на кордоні з Польщею. Закиди митників про намагання нейтралізувати черги на кордонах пришвидшенням процедури проходження контролю і  ігноруванням детальної перевірки осіб та транспортних засобів  Вальдемар Гжегорчик спростовує:   "Це неможливо, щоб працівники закривали очі", - каже він.

Нагадуємо, раніше Станіслав Сивий, голова Профспілки митників Польщі, заявляв про загрозу безпеці країни: "Перевірки проводяться дуже поверхнево.  Не відкриваючи транспортий засіб, не заглядаючи всередину. Так виїжджає 90 відсотків транспорту".  Також в профспілці заявляють, що  створюються мобільні групи з адміністративних працівників митниці, які відправляють на кордон в пункти, де фіксується найбільший рівень відсутності працівників. 

"Людей справді переміщують", - визнає прес-секретар Міністерства фінансів. Він підтверджує також, що митники, які працюють в міністерстві, а це 200 осіб, були допущені до проведення митного оформлення на своїх робочих місцях.  "Вони пройшли навчання і отримали дозвіл на використання системи, яка дозволяє керувати товарами", - додає Стефан. "Така підготовка є фікцією", - відповідає Марія Мруґала з профспілки митників.  

Як бачимо, Міністерство фінансів не збирається танцювати під дудку митників і не спішить виконувати їх вимоги, а знаходить шляхи зменшити вплив страйку на ситуацію на кордонах з Польщею. Митники ж теж не готові відмовлятись від своїх переконань і як раніше планують відстоювати свою позицію. Тому можемо очікувати продовження протесту. Ми інформуватимемо вас про те, як розвиватимуться події найближчим часом. Слідкуйте за нашими публікаціями на сайті та в наших групах у соціальних мережах Фейсбук та Вконтакті.

 

Оновлення від 16.06.2016 року

Карта Польщі з позначеними місцями страйків польських митних служб станом на 16.06.2016 року

На сайті Профспілок Митної Служби Польщі постійно оновлюється карта Польщі , на котрій позначено страйки польських митників та визначено рівень критичності ситуація на митних переходах та на регіональних митницях. Карта є активною , можна перейти безпосередньо на певний митний пост або відділ і зрозуміти яка на ньому ситуація. Опис позначок карти протестів в Польщі є у нашій статті нижче.

карта Польщі - страйк митників 

Оновлення від 15.06 за матеріалами www.celnicy.pl

Ситуація на кордонах з Польщею продовжує бути напруженою. Тривале очікування в чергах не тільки виснажує туристів, а й паралізує нормальну діяльність сфер міжнародної торгівлі та доставки. Люди обурені, проте польські митники продовжують страйк, чітко формулюючи претензії та вимагаючи задоволення своїх інтересів. 

Польські митники страйкують і отримують підтримку від представників інших державних служб .

9 червня 2016 року у столиці Польщі відбувся перший Конгрес Федерації Служб Мундурових та Цивільних, яку представляли Профспілка митників Польщі, Незалежна автономна профспілка поліціантів, а також Національна спілка працівників соціального страхування. Конгрес був присвячений легалізації діяльності Федерації, тут, окрім організаційних та кадрових питань, йшлося про подальший напрямок діяльності. На Конгресі Федерації Служб Мундурових та Цивільних згодою усіх учасників було вирішено спільними зусиллями і надалі боротися за права посадових осіб та працівників вищеперелічених служб, зокрема підняття рівня заробітної  платні, медичного та соціального забезпечення, збільшення терміну відпустки для проходження лікування до 90 днів на рік, а головною темою обговорень була підтримка працівників митної служби Польщі та прийняття мір для пришвидшення реалізації проекту, що стосується включення працівників митної служби до емеритальної системи служб мундурових (що означатиме додаткові джерела соціальних привілеїв та виплат).

Як підсумок конгресу, вже 13 червня 2016 року голова Федерації Служб Мундурових та Цивільних Йозеф Партика адресував лист-звернення Прем’єр-міністру Польщі Беаті Шидло, в якому зазначив, що протести митників повинні показати, настільки важлива роль цієї служби у гарантуванні порядку та безпеки в державі, що особливо важливі перед такими масштабними подіями, як Євро-2016, Саміт НАТО та Світові Дні Молоді, які найближчим часом відбуватимуться в Польщі. Митна служба повинна працювати особливо ефективно та злагоджено, а це стало неможливим через позицію Міністра фінансів Польщі. Саме тому Федерація закликає Прем’єр-міністра до втручання та проведення конструктивних переговорів для знайдення оптимального рішення виходу з кризи, що виникла через плани реформи Митної служби Польщі. Адже, як акцентує Йозеф Партика, рішення матиме безпосередній вплив на рівень публічної безпеки в країні. 

В інтерв’ю для радіо ТОК FM голова профспілки митників Польщі Славомір Сивий розповів про шкоду від об’єднання в одну службу митних та податкових органів, а також органів казначейства. Зокрема він наголосив, що усі сильні та процвітаючі країни світу давно відмовились від такої ідеї, вона застаріла і не відповідає інтересам ні митників, ні громадян Польщі. В ефірі він також звернувся до Прем’єр-міністра Беати Шидло із закликом втрутитись і повпливати на Міністерство фінансів, адже країна за час протесту втрачає кошти, які можна використати на освіту, медицину і т.д., а найважливіше, продовження протесту може означати загрозу безпеці країни. 

Карта Польщі з зазначенням протестів Митної Служби Польщі.

Як бачимо, наміри митників Польщі серйозні, самі вони певні у своїх переконаннях і налаштовані рішуче, тому розвантаження митних переходів до Польщі можливе тільки в тому випадку, якщо вимоги митників будуть почуті і враховані. На карті , котру подає Профспілка Митної Служби Польщі можна побачити маштаби протестів митників по всій країні станом на 14 червня 2016 року.

карта Польщі - Протест Митної служби 14.06.2016

www.celnicy.pl  

Протест польських митників триває, про це свідчать величезні черги на україно-польському кордоні. Протест буде тривати доки польський уряд не зверне уваги на вимоги працівників Митної служби, коли це станеться - невідомо.

Ситуація для перетину кордону Україна-Польща змінилась в гіршу сторону, як це видно на карті: 

карта Польщі - Протест митників 2016
 

www.celnicy.pl  

 

Оновлення від 14.06.2016.

Ситуація на кордоні 13 червня 2016 року в репортажі польського телебачення. Чергове посилення протестів польських митників . Сьогодні ранкову зміну на пунктах пропуску Будомєж-Грушів, Кросцєнко-Смільниця, Медика-Шегині та Корчова-Краківець розпочало 47 працівників , замість потрібних 86 . Митники що не вийшли на роботу надали лікарняні листи або взяли відпустки за власний рахунок. На переході Будомєж-Грушів зранку працював тільки начальник зміни та один митник. Ситуацію виправили впродовж дня долучивши до роботи на митному переході працівників з регіональної митниці Перемишля.

Черги на кордонах до Польщі не стали меншими, тому спробуємо зрозуміти як і доки триватиме “італійський страйк” працівників польської митниці. Станом на 10 червня 2016 року Профспілки польських митників закликають до продовження виконання службових обов’язків більш ретельно та з особливим акцентом на питання особистої безпеки. Минулого тижня по всій Польщі пройшло багато масових акцій протесту працівників митниці, це були як протести в столиці країни Варшаві, так і акції в усіх регіонах Польщі. У Варшаві пройшли масові пікети та страйки у яких взяли участь працівники з різних відділів Служби Цельней Польщі. Нагадаємо, що митники протестують проти ліквідації Митної Служби та її об’єднання з Податковою службою, а також вони вимагають перегляду умов нарахування пенсій. До протестів митників треба додати посилену систему контролю безпеки до самміту НАТО в Варшаві та до візиту Папи Римського на Світові Дні Молоді в Кракові у липні 2016 року, і стає зрозуміло, що черги на кордонах можуть ще зростати. 

Голова Профспілки митників Польщі Sławomir Siwy звернувся 10 червня з листом до митників Польщі на сайті Профспілок:  www.celnicy.pl.

Голова Профспілки митників Польщі Sławomir Siwy

tvn24.pl

В листі зокрема йдеться про таке :
“Профспілка митників Польщі повідомляє, що переговори по 07.06-08.06.2016 р. в Парламентському клубі Закон і Справедливість не закінчилася підписанням угоди. Проте завдяки діяльності профспілки і пікетові, ми отримали відхилення ухвали проекту KAS( що мав на меті об’єднання митних і податкових органів та органів казначейства в єдину структуру) на поточному засіданні, а також обіцянку про повернення до діалогу стосовно цивільного проекту, хоча два вказаних вище питання були вже практично  вирішеними політиками не в нашу користь.
Так, як порозуміння все ж не було досягнуте, протест митної служби триває. “

….
“Зважаючи на все вищесказане , митники психологічно виснажені. Вони стверджують, що такі умови праці можуть викликати депресію і, як результат, відсутність на робочих місцях через хвороби. Багато з них вже хворі, інші повідомляють про свою відсутність з понеділка. Профспілка звертається  до тих  кількох митників, які зможуть залишитися  здоровими з понеділка, щоб вони виконували свої обов'язки ретельно і з особливим акцентом на питаннях безпеки.”

Карта Польщі з протестами Митної Служби 

Також на сайті Профспілок митників Польщі розміщено карту протестів Митної Служби , на котрій відмічено відділення та регіональні представництва Митної Служби Польщі з зазначення акцій протесту що вже відбулися та тих, котрі ще тривають, станом на 10 червня 2016 року.

карта Польщі з протестами Митної Служби

 www.celnicy.pl  


Позначки на карті мають різні пояснення та вказують на певні види протестів в різних відділах Митної Служби Польщі.

позначки протестів в різних відділах митної служби польщі

У деяких представництвах Митної Служби стоїть позначка “Нема інформації”, але це не означає, що даний відділок не підтримує протести. Нижче подаємо пояснення до позначок на цій карті. Позначка “Демонстрації” показує місця де вже відбулися демонстрації 3 та 8 червня, усі решту позначок вказують на протести на місця , котрі є активними , станом на 10 червня 2016 року. 

Протести та страйки польських митників на кордоні Україна - Польща.

Розглянемо можливі труднощі на митних переходах на кордоні з Україною  згідно протестів зазначених на карті Польщі від Профспілок Митної Служби Польщі. 

черги на кордоні смільниця

  • Пункт пропуску Смільниця - Кросцєнко. 

Посилений контроль - можуть виникати труднощі.

протести пункт пропуску Шегині - Медика

  • Пункт пропуску Шегині - Медика.

Зменшена кількість працівників та посилений контроль - можуть виникати труднощі.

протести пункт пропуску Краківець - Корчова

  • Пункт пропуску Краківець - Корчова.

Зменшена кількість працівників та посилений контроль - можуть виникати труднощі.

черги пункт пропуску Грушів - Будомєж

  • Пункт пропуску Грушів - Будомєж.

На цьому переході стоїть позначка “немає інформації”, тому не зрозуміло - чи то митники даного підрозділу не підтримують страйк, чи то просто у Профспілок бракує про це інформації.

протести пункт пропуску Рава-Руська - Хребенне

  • Пункт пропуску Рава-Руська - Хребенне.

Посилений контроль - можливі труднощі.

черги пункт пропуску Угринів - Долгобичув

  • Пункт пропуску Угринів - Долгобичув.

Посилений контроль - можливі труднощі.

черги пункт пропуску Устилуг - Зосін

  • Пункт пропуску Устилуг - Зосін.

Немає інформації.

черги пункт пропуску Ягодин - Дорогуськ

  • Пункт пропуску Ягодин - Дорогуськ.

Посилений контроль - можливі труднощі.


Камери онлайн на кордоні до Польщі.

Хоча Профспілки Митної Служби Польщі і зробили цю карту, однак зрозуміти, де будуть менші черги на кордоні до Польщі можна тільки тоді коли вже приїдеш безпосередньо до кордону. Частково зрозуміти ситуацію з чергами на кордоні допомагають веб-камери  онлайн, котрі показують черги на кордоні з Польщею. Переглянути всі існуючі камери на кордоні можна на нашому сайті VSETUTPL.COM за наступним посиланням - КАМЕРИ НА КОРДОНІ. 

камери на кордоні

Маємо надію що польські митники досягнуть домовленостей з владою Польщі найближчим часом та почнуть працювати швидше. На сторінках нашого сайту та соцмереж будемо слідкувати за розвитком ситуації.

Бажаємо всім маленьких черг на кордоні та лояльних працівників митних та прикордонних служб. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах