У Польщі дорожчає автоцивілка

08 Червня 2023
ціни на автострахування в польщі 2023

Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни. Водночас нові тарифи залишаються нижчими, ніж загальний рівень інфляції, пише businessinsider.com.pl з посиланням на видання Rzeczpospolita.

Ще донедавна страхування автоцивільної відповідальності в Польщі було однією з тих нечисленних сфер, де ціни майже не піддалися інфляції. За даними Польської страхової асоціації, минулого року середня ставка за автоцивілку зросла лише на 0,4%.

Однак ця тенденція, схоже, відходить у минуле, стверджують журналісти видання Rzeczpospolita. За даними сервісу Ubea.pl, вартість страхування цивільної відповідальності у двох «найдешевших» страховиків у травні 2023 року була чи не найвищою за останні два роки. 

«Номінально трохи дорожче, ніж зараз, було лише з вересня по листопад 2021 року, а також трохи раніше — у липні 2021 року. Проте з урахуванням інфляції зростання невелике», – йдеться у матеріалі видання Rzeczpospolita.

Згідно з оцінками Польської страхової асоціації, середня ставка OC за всіма полісами, а не лише за найдешевшими, в першому кварталі 2023 р. була на 2,3% вищою, ніж роком раніше. «Проте вартість середньої шкоди зросла ще швидше, більш ніж на 15%», – йдеться в публікації.

З іншого боку, перевага такої ситуації для страховиків полягає в тому, що страхові компанії повинні платити менше, бо зменшується кількість аварій.

«Це покращення можна спостерігати як у четвертому кварталі 2022 року, так і в першому кварталі 2023 року. У першому кварталі цього року кількість ДТП зменшилася на 6% порівняно з першим кварталом 2022 року. Кількість загиблих у ДТП зменшилася цього року на 15%, а поранених на 5%», – стверджує Rzeczpospolita.

⇒ Читайте також:

єЧерга змінює правила роботи через недобросовісне використання системи

У Львові хочуть створити залізничний хаб і поєднати 4 транс’європейські напрямки

Безкоштовні автомагістралі та заборона обгону для вантажівок: польський Сейм прийняв рішення

Головне фото: ps.org.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах