Чи можна повертати акційні товари, придбані в Польщі

24 Листопада 2016
акції та знижки в польщі, закупи в польщі

Нещодавно ми інформували вас про наближення Чорної П’ятниці – ідеального дня для шопінгу в Польщі. І тепер, в переддень шалених знижок, ділимося із Вами актуальними та корисними порадами-запоруками вдалих закупів від польського UOKiK (Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) та Європейського центру споживачів. Зокрема ми розкажемо, чи можна повертати товар, куплений в Польщі по знижці, що робити, якщо ціна при розрахунку на касі виявилась вищою, аніж на ціннику, а також як повернути покупку, яку ви замовили в закордонному інтернет-магазині. 

Американську Чорну П’ятницю – традицію відзначати останній день листопада грандіозними знижками на усі можливі категорії товарів та послуг –  радо перейняли поляки. Тому 25 листопада більшість магазинів, супермаркетів та торгових центрів Польщі пропонуватиме своїм клієнтам спеціальні вигідні пропозиції та акції. Цього року у польських магазинах найбільші знижки передбачаються на одяг та електроніку. Українці теж готові скористатися такою нагодою та обрати останню листопадову п’ятницю днем закупів в Польщі. Тому, щоб зробити шопінг максимально приємним та вигідним, потенційному покупцю слід чітко знати свої права, які, до речі, не змінюються під час дії акцій. 

По-перше, продавці часто тільки заманюють клієнта гучним словом “знижки”, а фактично за кілька днів до оголошення акції піднімають ціни на стільки ж відсотків, на скільки потім і анонсують знижку. Виходить, вартість насправді не змінюється, а покупців, вражених ілюзорною можливістю зекономити,  просто ошукують. Тому варто проаналізувати ціни на товар, який ви плануєте придбати, заздалегідь, щоб у період акції зрозуміти, економію вам пропонують чи пастку.

По-друге, ви повинні знати, що усі покупці в ЄС мають право на купівлю товару за найбільш вигідною ціною, тому у ситуації, коли вартість, вказана на етикетці та на касі, відрізнятиметься, ви повинні заплатити за свій товар ту суму, яка є меншою. 

Тепер щодо покупок в інтернет-магазинах Польщі, які, до речі, дуже активно беруть участь у розпродажах з нагоди Чорної П’ятниці. Замовляючи товари з Польщі онлайн, обов’язково перевірте чи здійснює вибраний інтернет-магазин доставку до вашого міста, адже багато з них не доставляє товар закордон.  Завжди пам’ятайте, що купивши будь-який акційний товар в польських інтернет-магазинах, ви маєте повне право на його повернення протягом 14 днів без зазначення причини. При цьому якщо ви знаходитесь в межах Польщі, то продавець, окрім того, що поверне вам гроші, повинен оплатити також вартість доставки.  

При купівлі товару (в тому числі акційного) в стаціонарному магазині Польщі потрібно уважно вивчати можливий термін і умови повернення покупки, адже кожен магазин має право встановлювати свої правила. Останнім часом, багато польських магазинів приймають товар тільки у випадку, якщо наявний брак і ви складете рекламацію.  При цьому гроші вам віддадуть вже після її розгляду і тільки в разі затвердження. 

знижки та акції в польщі, чорна п'ятниця в польщі

Наявність такої таблички означає, що товар поверненню не підлягає. 
В разі виникнення додаткових запитань чи скарг, ви можете писати на електронну пошту Управління захисту прав споживачів в Польщі porady@dlakonsumentow.pl. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах