Чи знизились ціни на продукти у Польщі після тимчасового скасування ПДВ

02 Лютого 2022
ціни на продукти в польщі 2022

З 1 лютого у Польщі на півроку знизили ПДВ на базові продукти до 0%. За попередніми підрахунками уряду, це дозволить сім’ї з двома дітьми заощадити 336 злотих, а парі пенсіонерів - 240 злотих за 6 місяців. 

Журналісти видання businessinsider.com.pl вирішили перевірити чи урядова програма діє на практиці, тобто чи знизились ціни на базові продукти у польських магазинах. Вони зробили покупки у двох найбільш популярних мережах дисконт-супермаркетів: у Biedronka та Lidl. Під час обох візитів журналісти купили однакові товари в магазинах цих мереж у Щецині - спершу 30 січня, поки нововведення ще не діяло, а потім 1 лютого. 

Перший похід до супермаркету Бедронка обійшовся в 22,65 зл. Працівники видання купили булку, упаковку моркви "bio", пляшку води, йогурт та 400 г яловичини. За той самий список продуктів 1 лютого журналісти заплатили лише на 1 злотий менше - 21,67 зл. Водночас, подешевшали майже всі товари з переліку. Найбільш помітною різниця в ціні була на м’ясо: у січні упаковка коштувала 9,99 зл, а на початку лютого - вже 9,51 зл. Символічним було зниження ціни на булку - з 59 до 56 грош.

ціни на продукти в бедронці в польщіbusinessinsider.com.pl

Під час шопінгу в супермаркеті Lidl журналісти також придбали пляшку мінеральної води, молоко, упаковку руколи, йогурт, булки, круасан та свіжий апельсиновий сік. У січні цей перелік товарів коштував 22,44 зл, а у лютому - 21,43 зл. Отже, різниця в ціні також становила лише один злотий. 

1 літр соку подешевшав з 6,49 до 6,18 злотих, молоко - лише на 10 грош, а круасан з горіховою начинкою - на 12 грош. 

Цікаво, що зниження ПДВ не стосується звичайної мінеральної води, тому це єдиний товар у чеку, ціна якого не змінилась взагалі. 

ціни на продукти в польських супермаркетах лідл

businessinsider.com.pl

Очікується, що скасування ПДВ на продукти харчування діятиме в Польщі до кінця липня 2022 року. За прогнозами економістів, термін можуть і продовжити. Знижки поширюються на такі товари, як м’ясо, фрукти, крупи, овочі, молочні продукти та безалкогольні напої з вмістом соку не менше 20%.

Ще до того, як рішення почало діяти, в Польщі були оголошені перевірки в магазинах. 

“Моніторинг цін на продукти харчування пов’язаний зі зниженням ПДВ і буде здійснений щодо найбільших підприємців зі значною часткою ринку”, – зазначив президент Управління у справах конкуренції та захисту прав споживачів Томаш Хрустний.

Однак у торговельній галузі відразу попередили, що не слід очікувати великого зниження цін. Її представники стверджували, що на зростання інфляції вплинуло багато факторів, а не лише податки.

Додамо, тимчасове зниження ПДВ до 0% стосується не лише продуктів харчування, але й газу та добрива. 

⇒ Читайте також:

Мінімальна зарплата в Польщі та Європі: чи вистачить на базовий продуктовий кошик

Продукти, електроенергія, оренда квартири: за що заплатимо значно дорожче у 2022 році у Польщі

Витрати іноземців у Польщі знизились: скільки грошей залишили українці у 2021 р.

Головне фото: promokarta.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах