Безкоштовні автомагістралі та заборона обгону для вантажівок: польський Сейм прийняв рішення

29 Травня 2023
платні дороги польщі 2023

Польський Сейм ухвалив закон про скасування оплати за проїзд платними ділянками автомагістралей, користування якими регулюють державні органи, а також про заборону вантажівкам виконувати обгін на швидкісних магістралях, пише businessinsider.com.pl.

Йдеться про внесення змін до закону про платні автомагістралі та до деяких інших актів. Тепер законопроект передадуть на розгляд у Сенат. Відомо, що у Сеймі за нього проголосував 451 депутат, 13 були проти, ще 9 утрималися. На думку правлячої партії, нові правила зменшать витрати водіїв і розширять можливості транспортної комунікації в Польщі. 

Новелізація закону передбачає скасування плати за проїзд державними платними автомагістралями, яку сплачують водії транспортних засобів, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 тонни (тобто легкових автомобілів і мотоциклів).

Зараз платними ділянками державних автострад є А2 Конін – Стрикув та А4 Вроцлав – Сосниця. Проте збір, як і раніше, стягуватиметься з транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 тонни та автобусів, які рухаються цими ділянками автомагістралей.

Окрім цього, Сейм проголосував за те, щоб водієві транспортного засобу загальною масою понад 3,5 тонни заборонити здійснювати обгін на автомагістралях та швидкісних дорогах з двома смугами в одному напрямку руху. Заборона не стосуватиметься випадків, коли попереду водія вантажівки рухається транспортний засіб на швидкості, значно нижчій за обмеження швидкості для великовагових транспортних засобів, що діє на конкретній дорозі. Заборона також не поширюватиметься на транспортні засоби, які проводять роботи з очищення, ремонту чи модернізації доріг і подають жовті проблискові сигнали.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, запроваджена норма має на меті обмежити негативну для безпеки дорожнього руху поведінку, тобто перекриття лівої смуги та перевищення швидкості.

Нагадаємо, у Польщі є платні ділянки автострад, якими опікуються приватні компанії. Там проїзд є платним для усіх категорій транспортних засобів. Дізнатися вартість проїзду такими дорогами можна ТУТ.

⇒ Читайте також:

На яких польських дорогах діють найдорожчі та найдешевші автозаправні станції

Проїзд платними польськими автострадами A2 та A4 подорожчає

FlixBus запускає прямі автобуси з Києва до аеропортів у Варшаві

Головне фото: Przemek Swiderski/REPORTER /East News

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах