Карта поляка - нові можливості (оновлено)

31 Березня 2016

Як повідомляє Польське Радіо 01.04.2016 року Сейм Польщі прийняв у другому читані зміни до закону про Карту Поляка. 

Що це за зміни і коли вони вступлять в дію описано нижче у матеріалах інтерв’ю з Міхалом Дворчиком (автором закону про Карту Поляка).

В чому саме полягатимуть зміни в існуючому законі про Карту Поляка, та які нові перспективи відкриватиме новелізований законопроект для власників та тих, хто тільки планує отримати Карту Поляка, в інтерв’ю “Польському Радіо” розповів 30.03.2016 керівник сеймової Комісії у справах зв'язків з поляками за кордоном, ініціатор і головний автор закону про карту поляка, Міхал Дворчик.

Карта Поляка з 2008 року видається особам, що документально та згідно чинних вимог довели своє польське походження та співвідносять себе з польською національністю. Карта Поляка надає своєму власнику багато переваг і прав, доступних громадянам Польщі (безкоштовна освіта, право на працевлаштування  т. д.), проте донедавна не розглядалась як документ, на підставі якого можна отримати громадянство Польщі. Найближчим часом, у зв’язку з ініціативою Комісії у справах зв’язків з поляками за кордоном щодо внесення поправок до Закону про Карту Поляка,  це може змінитись в кращу сторону для бажаючих отримати польське громадянство за допомогою Карти Поляка.

З слів Міхала Дворчика, Закон про Карту Поляка 2007 року був покликаний налагодити контакт поляків, що в проживають в країнах колишнього Радянського Союзу, із їх батьківщиною. З цим були пов’язані всі привілеї, які вона надавала (спрощення процедури отримання візи, різного роду вигоди в Польщі, наприклад, звільнення від оплати за навчання, безкоштовний вхід у музеї чи знижка на проїзд громадським транспортом). Натомість на сьогодні, однією з найбільших революційних змін, яку хочуть запровадити через новий законопроект, є можливість на основі Карти Поляка проживати в Польщі  та отримати її громадянство.

Міхал Дворчик повідомив, що зараз відбувається процедура розгляду оновленого законопроекту в Сеймі, а на найближчих засіданнях Сейму  документ повинен пройти друге читання. Після третього читання проект закону  буде переданий до Сенату,  і, якщо не буде жодних перешкод, то в найближчі півтора-два місяці закон буде ухвалений і переданий президенту на підпис. В такому випадку частина нововведень до Закону про Карту Поляка ввійшла б в дію протягом наступних шести місяців, а решта – із 1 січня 2017 року, що пов’язано із потребою внесення змін до бюджету, який формуватиметься з наступного року,  а також із необхідністю допасування роботи польської адміністрації до нових вимог цього закону.

В інтерв’ю з Міхалом Дворчиком йшлося також про основні зміни, яких слід очікувати власникам Карти Поляка та бажаючим її отримати:

  • Власник Карти Поляка, по прибутті до Польщі з метою проживання, отримуватиме допомогу від уряду Польщі в розмірі 600 злотих щомісячно до моменту отримання громадянства.
  • Подати документи на виготовлення Карти Поляка, а також отримати її можна буде не тільки в Консульствах Польщі, а й в певних обраних урядах воєводств.
  • Для того, щоб отримати Карту Поляка, треба було пройти співбесіду з консулом, питання якого інколи були аж надто детальні та складні, а однією з найважливіших умов отримання карти поляка було відмінне знання польської мови. На сьогодні ведуться переговори із Міністерством закордонних справ Польщі про більш гнучкий підхід до вимог отримання цього документа, а саме щоб певні недоліки мови чи її розуміння особою не ставали причинами відмови в отриманні карти поляка, так як не всі бажаючі отримати Карту Поляка мали можливість в своїй країні вивчати польську мову та знайомитись із культурою Польщі.
  • Комісія закордонних справ разом із Комісією у справах зв’язків з поляками закордоном розглядають ідею  про надання щорічної допомоги на лікування та купівлю ліків пенсіонерам, які мають Карту Поляка, так, як це відбувається для пенсіонерів-громадян Польщі.
  • Розглядається право уряду Польщі на анулювання Карти Поляка особам, які своїми діями шкодять Республіці Польща.

Джерело Польське Радіо. За посиланням можна прослухати інтерв’ю повністю.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах