Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьТема контрабанди товарів через кордон з Польщею не зникає зі шпальт українських та польських видань. Навпаки, не зважаючи на постійне підняття штрафів та відчутне посиленням контролю, резонансних випадків несанкціонованого перевезення контрабанди тільки більшає.
Щороку українські та польські прикордонники вилучають контрабанди на мільйони гривень. Та попри все, люди, для яких контрабанда – основний спосіб заробітку, вдаються до ще продуманіших та хитріших схем. Масштаби контрабанди та способи її маскування інколи просто вражають. Возять її як в напрямку до Польщі, так і з Польщі до України.
Одяг та взуття, мобільні телефони преміум-сегменту, продукти, техніка, бурштин – перелік можна продовжувати безкінечно, проте лідером у сфері контрабандної торгівлі та перевезення через польський кордон вже багато років є саме тютюнові вироби. Везуть їх з України до Польщі – там цигарки значно дорожчі. Ховають славнозвісні пачушки всюди – запасні колеса, пороги, сидіння, кермо,дверки, бак, подвійне дно – фантазії не бракує. Проте інколи мова не про блок-два, а про бізнес, шалені суми і продумані до деталей операції злочинців.
Ми вирішили озирнутися на 2016 рік та приготували для вас підбірку найцікавіших та наймасштабніших спроб перевезення заборонених товарів через кордон з Польщею.
Без сумніву найрезонансніше перевезення контрабандних цигарок до Польщі мало місце вже під кінець 2016 року. Тоді львівські прикордонники на пропускному пункті Краківець-Корчова перевіряли спеціальний автомобіль, що транспортував до Польщі трьох племінних коней. Такий незвичний транспорт трапляється на митниці не щоденно, та все ж він викликав підозру не тільки з цієї причини. При огляді, було помічено різницю у внутрішній та зовнішній довжині фургону, де знаходились коні. Як виявилось, причина цього – майстерно зроблена внутрішня стінка, де акуратно лежало 42 тисячі (!) пачок цигарок українського виробництва. Згідно документів, направлявся фургон до Німеччини, куди, під прикриттям коней, і мали доїхати цигарки.
dpsu.gov.ua
В пункті пропуску Рава Руська-Гребенне прикордонники знайшли 150 тисяч пачок сигарет. Держприкордонслужба визнала випадок найбільшою партією контрабанди тютюнових виробів 2016 року. Оглядаючи вантажівку, що за документами везла з Рівного до Чехії паливні гранули, щось викликало у прикордонників підозру. Відправивши вантажівку на детальний огляд, було виявлено аж 300 ящиків сигарет без акцизних марок, що спокійно лежали поміж мішків з гранулами. Вилучені цигарки експерти оцінюють у 2 мільйони гривень.
dpsu.gov.ua
Саме так вирішили дві пасажирки потяга Інтерсіті Київ-Перемишль і здійснили спробу нелегально перевезти цигарки до Польщі вже через 5 днів після його запуску. У цих першопрохідців під час контролю було вилучено 156 пачок цигарок у пачках з-під соку та у верхньому одязі. Жінкам обіцяють дати штраф та позбавити права на користування картками МПР.
Як виявилось, сигарети до Польщі возять не тільки автівками чи потягами. У лютому 2016 прикордонники Західного управління Держприкордонслужби затримали літак АН-2, який мав перевезти до Польщі 70 ящиків контрабандних сигарет. Троє із затриманих злочинців – львів’яни. Досудове розслідування завершене – причетним загрожує кримінальна відповідальність.
До слова, українці займаються контрабандою сигарет і водним транспортом. Нещодавно на Закарпатті гумовим човном через річку Тиса до Угорщини мали бути переправлені 20 пакунків з 10 000 пачок сигарет. Прикордонники помітили підозрілих людей, які, не зважаючи на попереджувальні постріли втекли, залишивши на березі цигарки та човен.
dpsu.gov.ua
На Закарпатській митниці для автомобілів контрабандисти теж проявляли винахідливість: цигарками буквально нафарширували звичайнісінький диван, який везли в Польщу – у ньому знайшли 1960 пачок цигарок! А водій вантажівки, що намагався перевезти до Польщі 28500 пачок сигарет, позбувся свого транспорту –машину вартістю більш ніж 2 мільйони гривень конфіскували одразу ж.
Загалом українська Держприкордонслужба звітує про 7, 3 мільйона пачок сигарет, що мали стати контрабандою до Польщі у 2016, але були виявлені працівниками прикордонного контролю.
Щодо контрабанди алкоголю, то тут нас зацікавив факт не транспортування його в Польщу, а навпаки, в зворотному напрямку. У листопаді двоє громадян з Хмельниччини та Львівщини в той сам день на тому самому пункті пропуску Шегині намагались вивезти з Польщі в Україну по 2 тисячі пляшок ігристого вина кожен. Товар, звісно, не був задекларований, проте його практично не ховали. Пляшки прикрили особистими речима власників. Майже 4 тисячі пляшок алкогольного напою конфіскували прикордонники.
varianty.lviv.ua
Проте не цигарками та алкоголем єдиними. Аналізуючи факти контрабанди за 2016 рік, ми помітили дуже багато товарів, контрабанда яких присутня між Україною та Польщею. І не просто присутня, її масштаби не можуть не дивувати.
Справило враження вилучення більш як 400 телефонів iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 5 SE, iPhone 4s та 5 годинників Apple Watch – товар, що транспортувався з Польщі до України оцінено у 2 мільйони гривень. Але найбільше дивує спосіб перевезення. Цей цінний вантаж їхав через українсько-польський кордон у вантажівці, яка доставляла майже 2 тисячі поштових замовлень. За документами, вартість стокілограмової посилки з більш як 400 телефонами Apple – 200 євро.
lv.sfs.gov.ua
Ще в березні 2016 року бусом Volkswagen Transporter по зеленому коридору на ПП Шегині чоловік хотів вивести 40 коробок з кліщами та їх личинками. Такий дивний товар, як коментують експерти, зараз дуже популярний. Адже кліщі є хижаками і, полюючи на комах, дозволяють не використовувати хімікатів при вирощування рослин. А тепер про вартість – 40 коробок кліщів та 30 коробок їх личинок, які чоловік віз з Польщі в Україну, оцінили у 6 мільйонів гривень! Це найекзотичніша контрабанда року за версією Львівської митниці.
zahid.net
18 тонн брендового одягу вартістю 5 мільйонів гривень намагались ввезти з Польщі в Україну під виглядом дешевої керамічної плитки з Шотландії – саме такий товар був зазначений у документах. Правоохоронці кажуть, що брендовий одяг зазвичай перевозять під виглядом секонд-хенду, проте керамічною плиткою його ще не маскували.
Всі ми знаємо про популярність памперсів з Польщі. Купувати такий товар там дешевше і вигідніше, аніж в Україні. Знав про це і українець, якого співробітники Львівської митниці охрестили “турботливим батьком”. Чоловік зеленим коридором перевозив у своєму авто 500 кілограмів памперсів вартістю майже 50 тисяч гривень.
varianty.lviv.ua
Випадки контрабанди на українсько-польському кордоні можна перераховувати довго. Просто погляньмо на статистику.
Тільки працівники Львівської митниці у 2016 році попередили 290 спроб контрабанди на загальну суму майже 6,5 млн. гривень. Крім контрабанди цигарок також попереджено 7 спроб прихованого вивезення з України понад 50 кілограм бурштину.Бурштин з України вивозять не тільки через Львівську чи Волинську митниці.В Сумській, наприклад, зафіксовано випадок, коли майже 12 кг бурштинунамагались сховати у пачки з-під мівіни.
Начальник Львівського прикордонного загону, підполковник Сергій Мельник зазначив, що з початку 2016 року львівськими прикордонниками було виявлено товарів та предметів прихованих від прикордонно-митного контролю на загальну суму більш ніж 22 млн. гривень. Через державний кордон було пропущено майже 9 млн. осіб та майже 3 млн. транспортних засобів. Всього затримано 57 незаконних мігрантів, 230 одиниць зброї, 166 боєприпасів, 8 кг наркотичних речовин, 156 кілограм бурштину на загальну суму майже 2 млн. гривень.
Згідно даних Підкарпатської митної служби Польщі з осередком в Перемишлі, в загальному за 2016 рік працівниками польської митниці тільки в межах кордону даного воєводства було виявлено та вилучено 35 мільйонів цигарок, 3, 5 тони нелегального тютюну, 8,2 тис. літрів алкоголю, а також 44,4 кг та 17 літрів різного роду наркотичних та психотропних речовин.
У рамках боротьби з транскордонною злочинністю було розпочато більше 20 тисяч карних проваджень та призначено 5000 штрафів на майже 2 млн злотих. Звітують поляки також про вилучення підроблених товарів у кількості 98 тисяч одиниць. У 2016 в Польщу намагались нелегально ввезти і 430 кг та 1,2 тис. літрів речовин для обробки рослин. Цікаво, що люди дуже часто намагалися також нелегально перевезти через кордон самі рослини і тварин, багато з яких на межі зникнення. Конфісковано їх всього 7344. Новинкою серед затриманих живих тварин були в минулому році раки - Підкарпатські митники зірвали контрабанду 830 одиниць.
Окрім того польські прикордонники попередили також контрабанду бурштину – за рік вони вилучили його більше тони – 1434 кг.
На жаль, 2017 рік обіцяє бути багатим на факти контрабанди – не встиг він початись, а українські митники вже запобігли нелегальному вивезенню 68 цінних стародруків в Польщу, а також вилучили у контрабандиста-невдахи комп’ютерних ігор та техніки, які він планував ввезти в Україну з Польщі, на більш як 3 мільйони гривень. В обидвох випадках, реалізувати свій план порушники намагалися через зелений коридор, який передбачає відсутність будь-яких товарів для декларування чи оподаткування, тож тепер їх очікує серйозне покарання.
Велику кількість контрабанди в Польщу ввозиться із ще однієї сусідньої нам країни – Білорусії. Про білоруських мастаків нелегально перевозити сигарети через кордон ходять легенди. Чого варті тільки наступні спроби винахідників:
Сигарети ховали в середину “дров” – у 55 стовбурах прикордонники виявили 25 тисяч пачок цигарок, що мандрували з Білорусії в Польщу.
www.abw.by
Вище ми писали про перевезення цигарок автомобілем, потягом, літаком та навіть човном. 24-річний білоруський хлопець пішов іншим шляхом – 52 пачки сигарет йому вдалось сховати у звичайний велосипед, 41 з них знаходилась у колесах.
www.abw.by
Одного разу, підзаробити вирішив і білоруський тренер, який віз на змагання в Польщу молодіжну футбольну команду. Сигарети (500 пачок) він сховав у м’ячі, і якби деякі з них небули заклеєні скотчем, прикордонники ніколи не розкрили б схованку.
gopolsha.com
Бувають у прикордонників в зовсім несподівані солодкі сюрпризи. Не один, а кілька випадків на білоруському кордоні повязані із перевезенням ніби-то власноруч зробленого торта для друзів у Польщі. Насправді ж, під шаром крему та їстівних прикрас – гарно упаковані від 40 до 70 пачок цигарок.
www.abw.by
І якщо ці спроби контрабанди викликають у нас скоріше подив та усмішку, то трапляються на білоруській митниці і справжні злочинні операції у надвеликих масштабах. До прикладу, у грудні 2016 року польські прикордонники затримали потяг, що їхав з Білорусії і перевозив газові цистерни. У трьох з них замість газу знайшли 718 тисяч пачок цигарок загальною вартістю 2, 25 мільйони доларів (10 млн злотих). Це наймасштабніша спроба контрабанди за 2016 рік.
people.onliner.by
Мусимо відмітити, що на білоруських митницях не перестають вдосконалювати способи боротьби з нелегальними бізнесменами та контрабандою. Майже на усіх пунктах пропуску встановлені спеціальні сканери, які дозволяють виявити цигарки навіть не оглядаючи авто за мінімальний проміжок часу. Нещодавно стало відомо, що в ПП Кузниці встановили сучасний сканер вартістю 3 мільйони євро, що здатен ретельно перевіряти як легкові, так і вантажні автомобілі, вести відеоконтроль з різних кутів огляду, а також зчитувати та розпізнавати номерні знаки. Попередній сканер відпрацював 12 років і застосовувався тільки для вантажних автомобілів.
Про більше курйозних випадків нелегального перевезення різних товарів через польський кордон читайте у наступних наших матеріалах. І не перевіряйте дієвість описаних методів контрабанди на собі!
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі