800+ та скасування платного проїзду автострадами: польський уряду анонсував найближчі плани

16 Травня 2023
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Під час своєї теперішньої каденції польський уряд сподівається підвищити соціальні виплати в межах програми Сім’я 500+ до 800 злотих, а також скасувати оплату за проїзд платними автострадами для водіїв приватних легкових автомобілів. Про це під час пресконференції повідомив речник уряду Пйотр Мюллер, передає видання businessinsider.com.pl.

У лютому 2023 року польські експерти підрахували, що фактична вартість програми державної підтримки сімей 500+ сягнула чергового антирекорду і впала нижче 350 злотих. Через інфляцію польські урядовці все ж наважились перерахувати актуальну вартість соціальних виплат та вирішили, що з січня 2024 року учасники програми 500+ отримуватимуть на 300 злотих більше, тобто 800 злотих на кожну неповнолітню дитину. 

«Ми хочемо прийняти проєкт збільшення допомоги по догляду за дитиною з 500 злотих до 800 злотих ще під час цієї каденції. Вища допомога виплачуватиметься з січня 2024 року», – зазначив на пресконференції Пйотр Мюллер.

На запитання журналістів про джерела фінансування програми, речник уряду відповів, що бюджет країни істотно збільшився завдяки посиленню податкової системи та хорошим темпам розвитку Польщі. Він запевнив, що кошти на реалізацію оновленої програми Сім’я 500+ будуть.

На запитання, чому підвищення розміру допомоги має відбутися з січня, а не раніше, Пйотр Мюллер сказав, що це політична декларація. 

«Держбюджет на цей рік закритий. Його, звичайно, можна змінити, але наразі безпечніше сказати, що це буде з 1 січня. Ми є відповідальними», – сказав він.

Підвищення розміру соціальних виплат в межах програми Сім’я 500+ цими днями анонсував президент правлячої партії Закон і Справедливість Ярослав Качинський. Зараз цією програмою можуть скористатися усі сім’ї з неповнолітніми дітьми незалежно від своїх доходів. На допомогу можуть також претендувати українські сім’ї, які постійно проживають на території Польщі зі своїми дітьми. 

Скасування платного проїзду приватними автострадами Польщі

Пйотр Мюллер також анонсував, що у 2024 році уряд Польщі працюватиме над скасуванням оплат за проїзд приватними автострадами. Він пояснив, що в Польщі склалася ситуація, коли «окремі фірми роками заробляли величезні гроші на приватних трасах, тому що багато років тому з ними були укладені довгострокові контракти».

«Тому ми хочемо спокійно сісти за стіл з тими компаніями, які мають ці контракти, і подумати, як охопити ці магістралі безкоштовними рішеннями, (...) щоб це відбувалося на умовах, які також (...) забезпечать державі фінанси і не створять домінуючого становища для цих організацій», – пояснив Пйотр Мюллер.

На запитання журналістів, чи йдеться про націоналізацію приватних доріг, він підкреслив, що розмови з керівниками магістралей будуть вестися у форматі діалогу. 

«На даний момент я не говорю про остаточне рішення в цьому питанні», – сказав речник уряду.

Мюллер зазначив, що завдяки запровадженню системи безкоштовних автомагістралей громадяни сукупно зможуть заощадити кілька сотень мільйонів злотих.

«Ми хочемо, щоб згодом ця система охопила всі автомагістралі, і те, що ми можемо зробити – скасувати плату за проїзд легкового транспорту на автомагістралях загального користування – ми робимо одразу», – зазначив речник уряду.

⇒ Читайте також:

З червня почне курсувати поїзд Варшава – Люблін – Рава-Руська

Штрафні бали за порушення ПДР у Польщі знову скасовуватимуть щороку

Онлайн-запис в чергу стане можливим на 16 пунктах пропуску через західний кордон

Головне фото: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / East News

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах