Мешканці Східної Європи вимагають вищої якості товарів

08 Березня 2017
купити товари з польщі та європи

Наші співвітчизники, а особливо ті, хто живе в прикордонних з Польщею зонах, все частіше обирають сусідню країну для шопінгу. Про це свідчить не лише статистика, але й довжелезні черги на польсько-українському кордоні, які щоденно утворюються на багатьох пунктах  пропуску. Українці їздять в Польщу на закупи тому, що дуже часто це економічно вигідно. Завдяки тому, що Польща входить до складу Європейського Союзу, тут за доступною ціною можна купити безліч товарів, зокрема продукти харчування та побутову хімію європейського виробництва, які на українському ринку відсутні або дуже дорогі. Також багато українців вважають, що товари в Польщі є більш якісними, ніж в Україні. Та чи погоджуються з цим самі поляки?

Якщо українці обирають Польщу як кінцевий пункт на шляху до вдалих закупів, то самі поляки відправляються на шопінг в сусідню Німеччину. В прикордонних німецьких містечках дуже часто можна зустріти польського покупця. Для поляків, які вже понад десятиліття є громадянами ЄС, створено всі умови для того, аби без жодних перепон мандрувати Європою і робити покупки де заманеться - ані віз, ані контролю на кордоні, ані довгих черг на КПП. Додатково цьому сприяє розвинута інфраструктура, зокрема швидкісні автостради, які дозволяють без проблем їздити туди й назад в німецькі супермаркети.

Що поляки найчастіше купують в Німеччині

Середньостатистичний польський покупець їздить в Німеччину, аби придбати техніку, одяг, побутову хімію та деякі види продуктів. Зокрема, за вигідними цінами в Німеччині можна купити пральні порошки та зубні пасти. Щодо харчових продуктів, то в німців дешевша кава, цукор, олія та молочні вироби.  

Однак не лише ціна є вирішальною. Поляки, а також їхні південні сусіди з Чехії та Словаччини часто скаржаться, що побутова хімія та продукти в їхніх країнах мають значно гіршу якість ніж ті, що продають в Західній Європі, зокрема в Німеччині. Скарги та протести вирішили винести на міжнародний рівень - представники урядів цих країн офіційно звернулись з цією метою до Європейської Комісії. Своє невдоволення вони аргументують результатами лабораторних тестів, що підтверджують гіршу якість продукції, реалізованої на ринках Центральної та Східної Європи. Однак про різницю в якості свідчать не лише результати дослідження, але й той факт, що мешканців прикордонних міст все частіше можна зустріти в німецьких магазинах.

Чому саме зараз поляки, чехи та словаки стали так активно протестувати? Справа в тому, що спеціальні дослідження, під час яких порівнювали одні і ті ж продукти, що продають на різних ринках в Європі, показали цікавий результат: склад однакових продуктів суттєво відрізняється між собою. Наприклад, за результатами дослідження, яке проводили в Словаччині, аж в 9 з 22 продуктів виявили значну різницю якості складників. Йдеться зокрема про те, що виробники замінюють тваринний жир на рослинний, використовують підсолоджувачі замість цукру, а також ароматизатори та барвники замість фруктів. Схожі результати аналізів отримали також угорські фахівці, пише tvn24bis.pl

Як бачимо, купівля продуктів в Німеччині чи інших країнах Західної Європи є цілком виправданою, адже за такою ж, а іноді і нижчою ціною можна придбати набагато якісніший продукт. А що думають про це самі німці?

Що німці найчастіше купують в Польщі

Німецьким супермаркетам звісно ж вигідно приймати у себе клієнтів з Польщі чи з інших східноєвропейських країн. В прикордонних містечках роблять все, аби заохотити якомога більшу кількість поляків купувати в місцевих магазинах. Саме тому дуже часто в крамницях можна побачити цінники не лише німецькою, але й польською мовами. А в деяких магазинах можна навіть розрахуватись злотими - все для зручності клієнта.

Однак німці також часто користуються польською гостинністю і приїжджають до сусідів у пошуках розваг, а також дешевого бензину, сигарет, алкоголю та натуральних овочів і фруктів. Сфера обслуговування в Польщі також є дешевшою, проте залишається на високому рівні. Наприклад, німцю значно вигідніше скористатись послугами перукаря в Польщі, аніж на батьківщині. Купувати одяг відомих марок також краще в сусідів, адже якість однакова, а ціна польська, тобто трохи нижча ніж в Німеччині. Таким чином, цей обмін є вигідним як для самих німців, так і для поляків, бюджет яких поповнюється завдяки багатим туристам з Німеччини.

Якщо ви плануєте закупи в Польщі, то перед поїздкою до сусідньої країни радимо вам переглянути КАМЕРИ НА КОРДОНІ на нашому веб-сайті, аби уникнути довгого очікування в чергах.  

Дізнайтесь також:

Скільки і на що витрачають українців під час покупок в Польщі

Акції та знижки в польських магазинах

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах