28 Грудня 2016
В ІІІ кварталі 2016 року іноземці витратили в Польщі близько 11 мільярдів злотих, що на 5,1% більше ніж в попередньому кварталі, проте на 3,1% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. Серед найбільш популярних товарів, які туристи купують в Польщі - будівельні матеріали, а також побутова та комп'ютерна техніка. Про це йдеться у рапорті Центрального статистичного офісу Польщі (GUS), пише tvn24bis.pl.
Перетин кордону до Польщі
У ІІІ кварталі 2016 року польський кордон перетнули приблизно 78 млн разів, повідомляє GUS. Більш ніж половину разів (58%) кордон перетинали іноземці, а у решті випадків це були поляки (42%). Більшість з тих, хто мандрував Польщею, чи виїжджав за її межі, перетинали сухопутний кордон країни. І хоча останніми роками Польща стала дуже популярною серед мешканців України, проте впродовж вказаного періоду найбільше осіб перетинало сухопутний кордон Польщі з Німеччиною (45,9%). Наступні в рейтингу - Чехія (23,5%) та Словаччина (14,8%), а вже згодом і Україна (8,2%), Білорусія та Литва (по 3,2%), і Росія (1,1%).
Кількість разів, коли зовнішний сухопутний кордон ЄС перетнули на території Польщі, у ІІІ кварталі зменшилась на 5,8% в порівнянні з попереднім кварталом 2016, та на 13,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. Такий спад частково пов'язують з тим, що у період з 4 липня до 2 серпня 2016 року Польща призупинила дію угоди про Малий Прикордонний Рух (MRG), а отже українці, які живуть у прикордонній зоні поблизу Польщі, не могли перетнути кордон без візи.
У ІІІ кварталі 2016 року 35% від усієї кількості перетинів польсько-українського кордону становив перетин на підставі так званої карти MRG. Якщо порівнювати ці дані з даними за аналогічний період 2015 року, то показник зменшився майже на 44%.
Витрати іноземців (українців) в Польщі
Дослідження Центрального статистичного офісу Польщі свідчить про те, що в ІІІ кварталі цього року 64% іноземців приїхало до Польщі саме з метою шопінгу. 77% їхніх витрат в Польщі пов'язані із здійсненням покупок, і лише 23% із користуванням різноманітними послугами.
Серед іноземців, які перетинають сухопутний кордон з Польщею, найбільше грошей витрачають німці (47,5% від загальної суми витрат іноземців в Польщі за ІІІ квартал 2016 року). На другому місці опинились українці (майже 19%), потім чехи (12,2%), словаки (8,7%), білоруси (7%), литовці (4,4%) та росіяни (1,3%). Поляки в свою чергу найбільше грошей також витрачають в Німеччині, а найменше - в Україні, Росії та Білорусії.
Приблизна вартість послуг та товарів, які за вказаний період придбали іноземці, що перетинають польський відрізок зовнішнього сухопутнього кордону ЄС, складає 2,5 млрд злотих (на 5,9% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, та на 2,1% вище ніж у попередньому кварталі). Поляки, натомість, витратили за зовнішнім кордоном Євросоюзу 122,3 млн злотих. Це на 39,9% і 35% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та з ІІ кварталом 2016 року відповідно.
Приблизна сума, яку в Польщі витратили власники карт MRG протягом вказаного періоду, складає 545,5 млн злотих, що становить 31,3% від всієї суми, яку українці витратили в Польщі. В середньому іноземець, який потрапив до Польщі в межах дії угоди про Малий Прикордонних Рух, витратив в Польщі 649 злотих ( в попередньому кварталі 2016 року- 590 злотих, а за аналогічний період в 2015 році - 555 злотих).
На що витрачають гроші іноземці (українці) в Польщі
Іноземці, які перетинають зовнішний сухопутний кордону Європейського Союзу на території Польщі, за вказаний період витратили 83% від всієї суми на купівлю непродовольчих товарів, 11% на продукти харчування та безалкогольні напої, а також 5% на різноманітні послуги. Серед непродовольчих товарів найбільш популярними залишаються будівельні матеріали, побутова та комп'ютерна техніка, а також запчастини та аксесуари до автівок.
Якщо ви плануєте закупи в Польщі у святковий період, обов'язково ознайомтесь із нашою публікацією Як вберегтись від крадіжок під час покупок. Також перед поїздкою до Польщі радимо вам переглянути КАМЕРИ НА КОРДОНІ на нашому веб-сайті, аби уникнути очікування в довжелезних чергах.
Про акції та знижки в польських магазинах читайте ТУТ.
Коментарі