Нацбанк Польщі прогнозує двозначне подорожчання газу, електроенергії та продуктів

12 Липня 2022
ціни на енергію та продукти в польщі 2022

12 липня Національний Банк Польщі опублікував звіт із актуальними прогнозами щодо зростання цін на базові продукти та послуги в країні. Так, Центральний банк припускає двозначне підвищення тарифів на електроенергію та газ для домогосподарств, а також значне подорожчання продуктів харчування. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl.

Як наголосив під час прес-конференції у вівторок, 12 липня, директор департаменту Аналізу та економічних досліджень НБП Пйотр Шпунар, найбільш відчутно в межах року подорожчає саме газ.  

В останньому липневому прогнозі НБП припускає, що в середньому за рік ціни на енергоносії подорожчають у 2022 році на 33,9%, а у 2023 році - на 30,9% у порівнянні з попереднім роком. Разом з тим, загальне зростання цін на енергоносії складе 46% у ІV кварталі 2022 року та 52,1% у першому кварталі 2023 року.

ціни на продукти в польських супермаркетах 2022

businessinsider.com.pl

Значно подорожчають також харчові продукти. За підрахунками Нацбанку, у третьому кварталі 2022 року ціни подорожчають на 14% у порівнянні з минулим роком, у четвертому кварталі - на 15,6%, а за перші три місяці 2023 року - на 14,7%. 

Нагадаємо, згідно зі щомісячними даними Головного статистичного управління Польщі, подорожчання продуктів харчування та безалкогольних напоїв у травні та червні становило відповідно 13,5% та 14,1% в межах року.

Якою буде інфляція в Польщі? За оцінками НБП, у четвертому кварталі вона зросте до 17,9% в межах року, а в першому кварталі 2023 року прискориться до 18,8%. Однак багато залежатиме від того, скільки часу в країні діятиме урядовий Антиінфляційний щит. На думку аналітиків Центрального банку Польщі, програму продовжать лише до жовтня 2022 року.

За попередніми даними Головного статистичного управління, інфляція у Польщі в червні склала 15,6% в масштабах року.

⇒ Читайте також:

Скільки коштує базовий продуктовий кошик у польських супермаркетах. Дослідження

Українці витратили в Польщі понад півмільярда злотих за перший квартал 2022 року

Інфляція в різних регіонах Польщі: де найдешевші та найдорожчі продукти

Головне фото: tvn24.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах