Інфляція в різних регіонах Польщі: де найдешевші та найдорожчі продукти

14 Червня 2022
ціни в польських супермаркетах 2022

Польська економіка продовжує боротьбу з інфляцією, що загострилась ще під час пандемії коронавірусу та продовжує рости, зокрема, через війну в Україні. У травні найвищий ріст цін було зафіксовано на території Опольського воєводства - близько 19% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Такими є результати дослідження “Індекс цін у роздрібних магазинах”, передає businessinsider.com.pl.

Дослідження, яке провела платформа UCE Research спільно з організацією Вищі Банківські Школи, показало, що в травні 2021 року ціни у польських магазинах були нижчими на 16,7%. Найбільш помітно вартість товарів та послуг зросла в таких воєводствах:

  • Опольське - на 18,9%
  • Лодзинське - на 18,4%
  • Великопольське - 18,1%

Як зазначає Рафал Парві з Вищої Банківської Школи в Ополі, багато людей з цього регіону працюють у Німеччині або в інших країнах Європейського Союзу. Таким чином, мешканці Ополя є більш платоспроможними, що неминуче призводить до подорожчання товарів та послуг.  

“Ополяни завжди витрачають більше, ніж, наприклад, жителі Підкарпатського чи Малопольського воєводств. З іншого боку, у Лодзі та Великопольщі зростання цін у попередні місяці відбувалося повільніше, ніж в інших частинах Польщі, тому за останній час цей процес помітно прискорився”, – пояснив він.

інфляція в польщіScott Warman on Unsplash

Дослідження також показало, що в масштабах року найнижчий ріст цін зафіксували у Підкарпатському (13,8%), Підляському (16,1%) та Свентокшиському (16,5%) воєводствах. За словами співавторки дослідження Юліти Призмонт, ці воєводства належать до найбідніших частин Польщі. 

“Це означає, що будь-яке підвищення цін може знизити показники продажу. Крім того, слід пам’ятати, що на Підляшші ще кілька місяців тому значно знизились ціни на базові товари в рамках допомоги українським біженцям”, - наголосила експертка Hiper-Com Poland.

Рафал Парві додав, що майже 5-відсоткова різниця між воєводствами, де зафіксували найвищий та найнижчий ріст цін у Польщі, в масштабах місяця видається маргінальною та непомітною. 

“Тільки якщо підсумувати річні витрати стає помітно, що ціни в Опольському воєводстві зросли набагато помітніше, ніж у Підкарпатському. Водночас на південному сході Польщі у багатьох осіб немає коштів на більші витрати, тому вони радше будуть відмовлятись від деяких покупок, як це було у попередні роки під час різкого росту цін”, - наголосив експерт. 

За прогнозами дослідників, у наступних кварталах 2022 року ціни продовжать стрімко зростати в Опольському, Лодзинському, Великопольському та Мазовецькому воєводствах. Найповільніший ріст також спостерігатиметься у регіонах, що межують з Україною, тобто в Підкарпатському та Свентокшиському воєводствах. 

Дані взято з циклічного звіту під назвою “Індекс цін у роздрібних магазинах”. Дослідження показує середню вартість 12 основних категорій та 51 товару повсякденного вжитку, які найчастіше обирають споживачі. Загалом автори дослідження порівняли близько 24 тисяч роздрібних цін із майже 40 тис. магазинів, що належать 63 роздрібним мережам. Дослідження охопило дисконти, гіпермаркети та супермаркети у всіх воєводствах. Автори звіту застерігають, що наведений вище аналіз не можна розглядати як показник підвищення або зниження загального рівня інфляції у Польщі.

⇒ Читайте також:

Biedronka запустила новий мобільний додаток: найбільш корисні функції

Скільки коштує базовий продуктовий кошик у польських супермаркетах. Дослідження

Glovo доставлятиме продукти з Бедронки також у маленьких містах Польщі

Головне фото: Atoms on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах